İçeriğe Yönlendir

Xenon Için En İyi Kelvin?

Emir Karadağ

Recommended Posts

Sani Gerşon

Merceksizse karşıdan gelenlere Allah sabır versin...

Halojen mercekli demişti kendisi. Buna da şükür :)

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

peki orjinal fabrika cıkısı merceksiz farda xenon olan araclar var onlarda bu durum nasıl cozulmus acaba? honda civic ve toyota corollada fabrikasyon xenon var.

hangi araçlar onlar?
Yorum bağlantısı
Emir Karadağ

hangi araçlar onlar?

2008-sonrası titanium fiestalarda mercekli halojen far var.

Halojen mercekli demişti kendisi. Buna da şükür :)

Aynen buna da şükür :)

Yorum bağlantısı
Ersin Esirtgener

ozaman bizde 4300k takarsak bir sıkıntı olmaz mı acaba? amac sekil degil sonucta performanslı aydınlatma halojene gore.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

peki orjinal fabrika cıkısı merceksiz farda xenon olan araclar var onlarda bu durum nasıl cozulmus acaba? honda civic ve toyota corollada fabrikasyon xenon var.

Far reflektörü ve ampülü kendine özgü o modellerde. R serisi xenon ampüller kullanılıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Mercedeslerin bir serisinde benzer bir durum yaşanmış duyduğum kadarıyla, kendinden merceksiz, far yıkamasız ve eğim algılayıcısı olmayan xenon kullanılmış aracın orjinalinde ancak muayeneden yıllarca geçen araba yeni düzenlemeyle kalınca sahibi yıllardır böyle bu araba orjinali bu diyerek dava mı etmişti şikayet mi etmişti neydi öyle birşey hatırlıyorum.. Bazı araçlarda orjinalde olduğunu bende duymuştum..

Çözümü de ampullerin standart halojenler ile değiştirilmesi yönündeydi, merceği olmayan araçlara far yıkama taksanız bile, duyduğum kadarıyla 3-5 bin maliyeti olan (?), eğim algılayıcı ve buna bağlı otomatik far yükseklik ayarı sistemi bulunmadıktan sonra muayeneden geçemiyor artık bu araçlar. Sahipleri de daha düşük maliyeti olan far sistemini halojene çevirme yoluna gidiyor. Benim bildiğim bu.

Yorum bağlantısı
Ersin Esirtgener

evet mercedestede var c ve e serisinde. ama far camları çizgili olmalı oyle hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ozaman bizde 4300k takarsak bir sıkıntı olmaz mı acaba? amac sekil degil sonucta performanslı aydınlatma halojene gore.

Varsa merceğiniz, yok ise far tasınız buna göre dizayn edilmiş olmalı.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Bugün sanayide aksesuarcılarda 4300k ampul sorayım dedim belki aracımdakiler 6000k dir diye. 4300k diye birşey mi varmış dedi bir tanesi. 8000k ampul zebille var ama 4300k zor. biryerde buldum 80 tl dedi bir tanesine. Bunu ankarada nerde bulabilirim ve fiyatları hakkında bilgisi olan var mı? Bu arada üzerindeki d2s ama kelvin değeri yazmıyor. phılıps marka

Yorum bağlantısı

Bugün sanayide aksesuarcılarda 4300k ampul sorayım dedim belki aracımdakiler 6000k dir diye. 4300k diye birşey mi varmış dedi bir tanesi. 8000k ampul zebille var ama 4300k zor. biryerde buldum 80 tl dedi bir tanesine. Bunu ankarada nerde bulabilirim ve fiyatları hakkında bilgisi olan var mı? Bu arada üzerindeki d2s ama kelvin değeri yazmıyor. phılıps marka

Ne markaydi o 80tl? Abartmis bence. Osram xenon+ gen5 balast 300 lira civarina komple set. Renk konusunda da fotoğraf koyarsaniz kaç kelvin olduğu konusunda fikir yurutebiliriz

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli
(düzenlendi)

Philips marka idi. Banada fazla geldi açıkçası. Zira internette 45-50 TL civarı zannedersem. Fotoğrafıda yarın çeker yüklerim.

tarihinde Zafer Ofli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

fotoğrafları yarın yüklerim dedim ama kusura bakmayın urfa tarafına bir yolculuğum oldu ancak şimdi koyabildim fotolarısknLobW.jpgQJAsSsb.jpgTS9FFJD.jpg

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar
(düzenlendi)

fotoğrafları yarın yüklerim dedim ama kusura bakmayın urfa tarafına bir yolculuğum oldu ancak şimdi koyabildim fotoları

Bu farların markası nedir?

tarihinde osman nuri köknar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Bu farların markası nedir?

Philips. Ama fotolarda da goruldugu uzere aydinlatma zayıf. Mercekli yaptirmak icin ise su aralar kese musait degil

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Philips. Ama fotolarda da goruldugu uzere aydinlatma zayıf. Mercekli yaptirmak icin ise su aralar kese musait degil

aydınlatmasını tam anlayamadım ama beyazlık yönünden merceksiz farlar için olabilir 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

fotoğrafları yarın yüklerim dedim ama kusura bakmayın urfa tarafına bir yolculuğum oldu ancak şimdi koyabildim fotoları

Bu farlarla nasıl önünüzü görüyorsunuz? Xenon mu bunlar? Öyle ise acil halojene dönün derim. Sizin için bir tehlike, karşıdan gelen için daha da bi tehlike.

Ayrıca farlar yerine de doğru düzgün oturtulmamış.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Bu farlarla nasıl önünüzü görüyorsunuz? Xenon mu bunlar? Öyle ise acil halojene dönün derim. Sizin için bir tehlike, karşıdan gelen için daha da bi tehlike.

Ayrıca farlar yerine de doğru düzgün oturtulmamış.

Görmüyorum ki. Evet xenon. Mercekli fara halojen takılıyor mu? Far ayarına baktırdım problem yok dediler. hatta kendimde makinada ayar çizgisine baktım tam çizgide.

Ama mercekleri malum olduğu üzere küçük. Ama diğer mondeolarda da aynı şekilde midir bilemiyorum?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

xenonj.jpg

Şu fotoğrafı kullanmayın la tamamen fotoğraf çekim açısı odak alanı ve diyaframla ilgili, park ampülünüde ahanda böyle bu hale getirebilirim :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamdi Sucu

5000k bence .. bende de xenon vardı söktüm attım. Photon 5000k xenon effect halojen taktım. Görüntüsü çok hoş. xenon kadar güçlü olmasa da, çakma xenon gibi zararlı eğil.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

5000k bence .. bende de xenon vardı söktüm attım. Photon 5000k xenon effect halojen taktım. Görüntüsü çok hoş. xenon kadar güçlü olmasa da, çakma xenon gibi zararlı eğil.

Vallahi ben işin görüntüsünde değilim. Akşamları nerdeyse hiç göstermiyor önümü. Hatta ara sokaklarda yandan gelen araçların benim ısığımı gördüğünden bile şüpheliyim. O yüzden halojen ampul oluyorsa ve daha iyi aydınlatıyorsa ondan da takabilirim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...