İçeriğe Yönlendir

Megane 2 Gaza Basınca Boğulma

İbrahim Göknar
Çözüme git İbrahim Göknar tarafından,

Recommended Posts

İbrahim Göknar

Arkadaşlar kolay gelsin aracım 2006 model megane 2 + LPG'li
Soruna gelince (bu sorunu gazda da benzinde de yapıyor)
aracın gazına hızlıca basınca araba boğuluyor ve yüke binince yığılıyor,
ancak milim milim gaz verince bi sıkıntı yok, birden asılınca bop bop bop diye boğulma sesi geliyor,
iki tane usta baktı bulamadı, araç iki gündür ustada yatıyor, kafayı yemek üzereyim, böyle bir şey başına gelen yada
çözümünü bilen arkadaşlar varsa iyi olur çok acil yardıma ihtiyaç var şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Aklıma ilk gelen ateşleme bobini ve buji kabloları  değiştirmekte fayda var..

Geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emir Karadağ

Arkadaşlar kolay gelsin aracım 2006 model megane 2 + LPG'li

Soruna gelince (bu sorunu gazda da benzinde de yapıyor)

aracın gazına hızlıca basınca araba boğuluyor ve yüke binince yığılıyor,

ancak milim milim gaz verince bi sıkıntı yok, birden asılınca bop bop bop diye boğulma sesi geliyor,

iki tane usta baktı bulamadı, araç iki gündür ustada yatıyor, kafayı yemek üzereyim, böyle bir şey başına gelen yada

çözümünü bilen arkadaşlar varsa iyi olur çok acil yardıma ihtiyaç var şimdiden teşekkürler

Abi bizdede megane 2 dizel vardı aynı sıkıntı vardı yavaş yavaş basınca sıkıntı yoktu kronik sorun gibi bişey

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Megane2'lerde kronik bobin arızası olabiliyordu. Kontrol edildi mi?

Yanlış hatırlamıyorsam silindir başına bobinliydi onlar, ama emin değilim.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

benzinli araçlarda egr oluyor mu ?

Ustama sordum,  görmüş bazı araçlarda ama hangilerinde onu bile hatırlamadı..

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

Ustama sordum,  görmüş bazı araçlarda ama hangilerinde onu bile hatırlamadı..

benim aracımda egr mevcut hatta iptal ettirmiştim.99 mondeo benzinli

Yorum bağlantısı
İbrahim Göknar

bobinlere baktık onda sıkıntı yok, triger sente atlamasından ve gaz kelebeğinden birde beyin den  şüpheleniyor halen çözülmedi saçım ağaracak bir günde Allah muhafaza

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bobinlere baktık onda sıkıntı yok, triger sente atlamasından ve gaz kelebeğinden birde beyin den  şüpheleniyor halen çözülmedi saçım ağaracak bir günde Allah muhafaza

Yetkili servise götürdünüz mü? Renault'ta arıza tespiti genelde ücretsiz.

Yorum bağlantısı

Bilmediğim için sordum. Hani diesel sahibi arkadaşlar sürekli iptal ediyorlar ya benzinlilerde böyle birşeye rast gelmediğim için benzinlilerde yok sanıyordum. Bizim Focus larda mevcut mu bu Egr ?

Yorum bağlantısı
Ferhat Konur

şaşmaz da reno özel servisin sahibi SONER ustayı bul senin arabanın sorununu halleder diye düşünüyorum  bu kişi fıransada fabrikasından eğitim almış kişiler

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
İbrahim Göknar

Hatayı bulduk çok şükür triger sente atlamış zaten iki nedenden şüpheleniliyordu sente ve gaz kelebeği herkese çok teşekkürler

şaşmaz da reno özel servisin sahibi SONER ustayı bul senin arabanın sorununu halleder diye düşünüyorum  bu kişi fıransada fabrikasından eğitim almış kişiler

Duydum Soner ustayı işallah bi daha kine direk yetkili servis yada özel servis artık yoruldum usta usta gezmekten bide ustalar parça deneyecek özel veya yetkili servis olmayınca parçayı mecbur ya satın alıp denetcen yada ara ki sorunu bulasın bundan dolayı yetkili yada özel diyorum artık

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...