İçeriğe Yönlendir

Aşk

Ersin Şahin

Recommended Posts

Ersin Şahin

Onunla tanıştığımız da daha 15 yaşındaydım, o ise benden oldukça yaşlıydı. Hayatına giren ilk kişi değildim, kuskusuz son kişide olmayacaktım. Herkes bu beraberlik için yaşımın çok küçük olduğunu düşünüyordu. Aslında böyle bir ilişkide hiç bir zaman yaşınızın uygunluğu söz konusu olmaz…

İlk önceleri bu küçük sırrımı sadece yakın arkadaşlarımla paylaştım. Onunla, sadece gönül eğlendiriyordum. Aileme anlatamazdım. Başlangıçta çok seyrek buluşuyorduk. Daha sonra buluşmalarımızın sayısı arttı. Gönül eğlendirmek demiştim ya, palavra. Hayatımda kapladığı yeri anlamam için, çok zaman geçmesine gerek kalmadı. Evet onu seviyordum. Ama yine de aklımda hep aynı düşünce vardı: “Onun tutsağı değilim ve istediğim zaman terk edebilirim”. Buyurun size ikinci palavra.

Zaman geçtikçe birbirimize bağlandık (palavra üç…) Ben ona bağlandım, simdi geriye bakıyorum da 10 uzun yıl geçti ve kaybeden taraf hep ben oldum. O bana sadece sahte mutluluklar verdi, bense her şeyimi. Herhalde hayatta canımı vereceğim tek o oldu. Onun için kavga ettim, onun yüzünden hastalandım, ama hiç bir zaman yanımdan ayırmadım, ayıramadım…

Nelere yol açtığını biliyor ve görüyordum. Önce onu sevmeyi öğrendim, sonra nefret etmeyi. Beraber olmayı. İstemediğim anlarda bile yanımda olduğunu gördüm. İrademi yerle bir ettiğine, beni kendimle karşı karşıya getirdiğine şahit oldum. Onun yüzünden başkalarını kırdım ve ben daha da fazla kırıldım. İnsanlarla arama girdi. Çoğu zaman arkadaşlarım ondan nefret etti. Hatta bazen ondan, ben bile tiksindim, bedenime ve ruhuma sinen kokusundan. Dudaklarımın her dokunuşunda, ben onun ruhundan çalıyorum, o benim bedenimden. O, her seferinde kendini yeniliyordu, bense gittikçe kötüleşiyordum. Ama bir türlü terk edemedim.

Aslında ondan ayrılmayı bir kaç kez denedim. Hepsinde de dönüşüm bir öncekinden güçlü oldu. Yokluğunda hasretinden kıvrandım. Alışmaya çalıştım ama asla aklımdan atamadım. Uzun ve stresli geceler hep ev sahibim oldu. Tırnaklarımı yedim, yetmedi kuruyemişe başladım. Ayrılık kilo aldırdı. Ve ben hep geri döndüm. Hatta su an bile yanımda. Ama yine de burada, hepinizin önünde yemin ediyorum:

- Bir gün bırakacağım, bu lanet olasıca sigarayı…

Alıntıdır.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

O seni bırakmadan sen onu bırak. Yoksa onun seni bırakması çok daha acı verici oluyor :(

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Safak Acar

bu lanet olasıca sigarayı… Alıntıdır.

Bende kapıldım gerçek aşk hikayesi gibi okudum, son satırda sigarayı görünce noluyor dedim başladım gülmeye :D :D En heycanlı yerinde olurmu bu.. :biggrin:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Yanlız hiç konunun açıldığı bölüme bakmamışım, sağlık da aşkın işi ne demi  :crazy:

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Yaklaşık 4 yıl oldu ben de bırakalı. Mutlaka iz bırakıyor. En iyisi hiç başlamamak ama her zaman mümkün olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

O seni bırakmadan sen onu bırak. Yoksa onun seni bırakması çok daha acı verici oluyor :(

Tamamen buna sebep toprağa verdim çok sevdiğim, yokluğuna hiçbir zaman alışamayacağım, acılar çektiğim BABACIĞIMI

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Tamamen buna sebep toprağa verdim çok sevdiğim, yokluğuna hiçbir zaman alışamayacağım, acılar çektiğim BABACIĞIMI

Senin gibi sevdiğimi kaç kişinin içi yandı :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hiç içmedim, içmemde.. Kokusundan, dumanında nefret ederim. Yıllardır içip tık demeden, sağlıklı yaşayanlarda var, 3-5 senede hastalık edinenlerde var.. 30 unda kanserden ölenlerde, 100 yaşında günde 3 paket içenlerde.. Enteresan aslında. Ya hep, ya hiç bir durum değil yani..

Yorum bağlantısı
Oktay Temiz

Sigara; eğer kullanıyorsan ondan güzel bişey yoktur, çekince hayat bulursun,dünyalar senin olur (daha doğrusu öyle sanarsın )sırf sigara içmek için yemek yiyen insanlar biliyorum kendim de dahildim buna,ama asıl sigarayı bıraktıktan sonra onun nasıl bir zehir ve illet olduğunu anlıyorsun ağzının tadı geliyor bikere yediğinden zevk ve tat alıyorsun,ağzındaki o iğrenç koku kayboluyor üzerine birazda spor yapıyorsan buna haftada bir halı saha maçı diyelim en basitinden 2 yıldan sonra (çok afedersiniz ) balgam dahi çıkarmıyorsun,sigara içilen ortamlar seni rahatsız ediyor,sigara içip yanına gelen insandan tiksiniyorsun ve şimdiye dek sigara içip de kullanmayan insanların yanına gittiğinde bu insanların sana nasıl katlandıklarını ve onların hakkını nasıl gasp ettiğini evliyseniz özellikle eş ve çocuklariniza ne haksızlık ettiğinizi anlıyorsunuz ve nasıl iğrenç bişeymiş bu diyorsunuz.Hayat asıl ozaman başlıyor ve yaşamdan tat alıyorsunuz.

Hem sağlık hemde bütçeniz açısından 3 yıldır bırakmış biri olarak size tavsiyem kesinlikle bırakmalısınız.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Devrim Kara
(düzenlendi)

sonlara yaklaştıkça alkol olmasın bu dedim ama değilmiş  :D   :bravo:

tarihinde Devrim Kara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kabul, sigara sağlık açısından çok çok zararlı lakin yukarıdaki videodaki durum, sigarayı bırakabilmek için abartılmış. Kesintisiz 60 dakika boyunca posur posur dumana maruz kaldı ciğer. Eğer öyle olsa, sigara içen bizlerin çiğerleri bir ayda haşat olur. Yaradılış mekanizması gerekli bakımı yapıyor ciğerlere. Keşke kimse tüketmese zıkkımı diyerek, masamda kenarda duran cigaradan bir dal daha yakayım :keyifli:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kabul, sigara sağlık açısından çok çok zararlı lakin yukarıdaki videodaki durum, sigarayı bırakabilmek için abartılmış. Kesintisiz 60 dakika boyunca posur posur dumana maruz kaldı ciğer. Eğer öyle olsa, sigara içen bizlerin çiğerleri bir ayda haşat olur. Yaradılış mekanizması gerekli bakımı yapıyor ciğerlere. Keşke kimse tüketmese zıkkımı diyerek, masamda kenarda duran cigaradan bir dal daha yakayım :keyifli:

Teselli of züğürt :D :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Gunde 6 sigarayi cigerler temizliyormus Tahir. Bak icinde saglik da var:) Bir de Alzahimer'i engellermis sigara icmek. Surekli beyin sigada istedigi icin farketmeden calistiriyorsun mekanizmayi. Bu da ikinci saglikli aciklama:)

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bahaneler bahaneler :D

Halı saha maçlarında yarım saat dayanıyo ciğerlerim. Topal ördek gibi geziyom sonra... Ciğer kendini temizlese de metabolizma ayvayı yemiş.

Yorum bağlantısı

3 defa denedim bırakmayı, birinde 6 birinde 3 birinde 1 ay ağzıma değdirmedim,,, gece rüyamda sigara içtiğimi görüp mutlu uyanıyordum, ve bırakmayı deneyerek kendime eziyet ettiğimi anladım sigarayı bir daha bırakmamaya söz verdim ciğerlerime, onlarda alıştılar birbirlerine kankardeş oldular, iki günde bir paket dostluğumuz daim olsun deyip üzerindeki resme ve sigara öldürür ibarelerine aldırmadan kardeşliğini pekiştiriyorum ahanda   :keyifli:

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

hayatım boyunca hiç alışamadım hiçde alışacağımı sanmıyorum,denedim ama beceremedim çok beceriksizim,halbuki deneyen arkadaşlarımın %100 ü alıştı ben neden alışamadım anlamadım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Bırakmanın en iyi yolu hiç başlamamak sanırım..Yaklaşık 40 yıl önce bıraktım bende  :nea:

Yorum bağlantısı
Murat Gök

Wd-40 sigarayı bırakmada işe yarıyormuş :)

Wd-40'tan bi fırt,sigara olayı oldu tırt...İyiymiş :)

Yorum bağlantısı
Ersin Şahin

geçen hafta şirketimiz kantininde sigara satmayı ve asitli içicekler satmayı yasakladı ayrıca akşamları spor koşu günleri düzenliyor patron sağlığımıza takdı :D

Yorum bağlantısı

8 sene içtim. Ailemde sigara içen yoktur. Annem öğrendiğinde birkaç gün ağlamıştı. Bıraktım deyip(1 ay bırakabildim) üniversiteye başladığımda tekrar içmeye başladım. Taki 2. sınıfta annem hala içiyor musun diye sorana kadar. O nerden çıktı dediğimde rüyamda içerken gördüm dedi. Kafam attı kalan 6 dal sigaraya tarihi attım (28/03/2004) yerel seçimlerin akşamı :) Sonra 9 sene ağzıma dahi sürmedim. Lakin- bahane kabul edilmez ama sigarayı benim gibi günde 5-6 dal içip sadece keyif için içenler iyi bilir - mangal sonrası yaylada millet kuzunun üzerine sigara yaka yaka ve o keyfi bilince bir tane yakayım falan derken ve uzun süre yaylada olunca :D Kaçınılmaz son :) 1,5 senedir yine paket taşıyorum. Ama bu yaz bırakacağım tekrar. Yeter artık. Ciğerlerim ağrıyor. 

Yorum bağlantısı

İstedikten sonra bırakılır. Yeter ki, istediğinizi gerçekten iradenize kanıtlayın. 2006 ocak Ayında bıraktım. 93 yılında 15 yaşındayken başlamıştım. İçme isteği duyuyor muyum? Bazen evet. Ancak bu istek 1 sn sürmüyor, çünkü bağımlı değilim artık. Arkamı dönene kadar unutuyorum. Benzer konularda aynı şeyleri yazarım genelde. İnsan iradesi çok güçlüdür. En sevdiğinin yokluğuna alışıyor, hatta sevdiklerini bir arada kaybediyor gene de yaşamaya devam ediyor, sigara ne ki bu sabrın, iradenin yanında?

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

İlk sigaramı dayımın oğlunun bana zevkle sunmasıyla 5 yaşında içtim :) Birinci markaydı hey gidi günler :) Sonra gizli gizli ara ara içmeye devam ettim içmeyi bıraktım.Çocukluk işte.Sonra 20 yaşına kadar hiç ağzıma bile sürmedim.İçenlerden nefret ederdim ve yanımda asla sigara içirtmezdim.Kokusu tıkardı beni.Sonra askerlik geldi çattı ve dedim ki nasıl olsa askerde içeceğim dedim.(Nedense böyle düşündüm :( ) Sonra kendime en büyük kazığı attım ve hala içiyorum.Evlendikten sonra bırakayım dedim ve sadece 2 gün içmedim sonra dayanamadım irademe yenik düştüm maalesef.Bu bir iradesizlik değil aslında ama insan belki bırakmak istemiyor.Kendinde bir boşluk hissediyor.Çok mu önemli bir şey,olmazsa olmaz bir şey mi sigara ? değil ama ,bırakmak istemiyorum sanırım :) Devam zehire.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...