İçeriğe Yönlendir

Hiç Bir Bayii Tavsiye Etmiyor - Fiesta 17 Jant

Melih Kader

Recommended Posts

Melih Kader

Merhabalar arkadaşlar uzun zamandır giremiyorum foruma kusuruma bakmayın lütfen.Şimdii pazar gününden beri bir araştırma peşinde koşuyorum 2013 fiesta st jantı buldum 17 Inc yalnız gittiğim tüm yetkili bayiler araca tavsiye etmiyorum odun gibi olur araban çok yakar konforu biter tüm kasisleri hissedersin vs. vs. bunun gibi sebeplerle pek tavsiye etmediler ama 17 Inc taktırmak istiyorum neler önerirsiniz arkadaşlar ben daha 17 Inc kullanmadım tecrübelerizden faydalanmak istiyorum...

buda jantın fotorafı

LPIy3SC.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Takarsın, otoban kullanımın varsa ve bulunduğun bölgenin yolları iyiyse olur, ama fiesta için zor bir jantır şimdiden söyliyeyim.

Konfor ve kasis konusundada haklılar, dediğim gibi, bu jant alaman otobanı gibi yolları olan ülkeler için.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

205-40-17 contınental lastik takacağını söyledi contınental yetkili bayii ama arabanda hiç konfor olmaz dedi bilmiyorum...

Kendim Bursa'lıyım merkezden genellikle aracımı şehirler arası kullanıyorum.Bursa Balıkesir-Bursa Mustafa kemal paşa arası kullanıyorum şehir içinde kullanım oranım %10 bile diyemem acil bir sorun çıkmadıkça bilmiyorum acaba taktırsam mı ?

Ben olsam takmazdım, 16" olsa tamamda, yani olmaz değil ama dikkat lazım, otoyolda konforluk bir durum yok, zaten düz yol, birşey hissetmezsin, karar senin, pahalıda bir jant üstelik.

Yorum bağlantısı
Melih Kader

jant 1000 lira dedi bide lastik alıcam o kadar

Ben olsam takmazdım, 16" olsa tamamda, yani olmaz değil ama dikkat lazım, otoyolda konforluk bir durum yok, zaten düz yol, birşey hissetmezsin, karar senin, pahalıda bir jant üstelik.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Fiyat bildiğimden ucuzmuş, orjinal olduğundan emin olmadan sakın para verme, yoksa değeri 0 dır ve tehlikelidir, aman diyim.

Yorum bağlantısı
Melih Kader

Fiyat bildiğimden ucuzmuş, orjinal olduğundan emin olmadan sakın para verme, yoksa değeri 0 dır ve tehlikelidir, aman diyim.

evet zaten orjınal değil yan sanayii orjınalleri 2500 lira dedi

Hocam zaten arabanız 1.25 motor size 16 bile ağır gelebilir. Benim arkadaşım 1.0 ecoboostuna 17 focus rs jantı taktı hiç memnun değil. Ciddi anlamda performans düştü diyor. Benden uyarması

Ayrıca fiesta st jantı 1000 tl olamaz. Eskişehirde orjinali var fiyatı 2200 tl.

evet var bursada yan sanayii yalnız oem değil replika 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ooo iş değişti, zaten zor bir jant, sakın replika alma, arkadaşalar haklı, zaten bende o yüzden fazla ucuz dedim, o jantın değeri 500 tl. dir ve ben hayyatta almazdım, sende sakın alma, Allah muhafaza sert darbede parçalanır, bu jantı orjinal alacaksın yada almayacaksın.

St ler bile pek kullanmaz bunu, zaten buda yeni kasa 180 hp fiesta ST nin jantı, anca o güçle gider bu jant.

Yorum bağlantısı
Melih Kader

ben olsam replika jant almam

şu an aracımda replika jant mevcut bir sıkıntısını görmedim 10 aydır kullanıyorum toplam total 2000 tl falan lastik ve jant 

Ooo iş değişti, zaten zor bir jant, sakın replika alma, arkadaşalar haklı, zaten bende o yüzden fazla ucuz dedim, o jantın değeri 500 tl. dir ve ben hayyatta almazdım, sende sakın alma, Allah muhafaza sert darbede parçalanır, bu jantı orjinal alacaksın yada almayacaksın.

St ler bile pek kullanmaz bunu, zaten buda yeni kasa 180 hp fiesta ST nin jantı, anca o güçle gider bu jant.

EyvaALLAH Ali abim vaz geçtim almıyorum sadece lastik alıp böyle kullanya devam edicem çok teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Replika, ne diyim, dikkat et kardeşim ...

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

1.25 motora 17" jant konfordan ziyade motoru da çok yorar yakıtıda arttırır.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Orjinalse bedava jant diyim aracında konfor kaybı oluşacak ama bu jantlar  dan kimse de yok gibi diyeyim aracın odun gibi olmaz ama sertleştir ben 45 yanak  kullanıyorum okadar konfor kaybım yok 

Yorum bağlantısı
Melih Kader

Orjinalse bedava jant diyim aracında konfor kaybı oluşacak ama bu jantlar  dan kimse de yok gibi diyeyim aracın odun gibi olmaz ama sertleştir ben 45 yanak  kullanıyorum okadar konfor kaybım yok 

yok orjınal değil replika zaten aracımdada replika mevcut 10 aydır kullanıyorum bir sorun yok ama almaktan vazgeçtim zaten ya zaten 50 krş yakıyor daha fazla olucak kalsın bence daha iyi böyle 

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

Fiesta zaten süspansiyonu sert olan bir araç(B segmenti olması nedeniyle).17 jant hiç çekilmez.

Yorum bağlantısı

Hem büyük hem replika. Ve okuduğum kadariyla 1.25 ler zaten cok yakıyor. Araba eşek gibi olur o jantlarla

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ohooo motor yanlış, yoksa 1.6 tdci oldumu uçar bu uçar, ferroya tokat, amg ye tokat, dinlemez geçer  :D  :p

2520629101617224c298ff25315e.jpg

Şaka bir yana, bizim yollarda bu jant olmaz, zaten çevirecek güçte ancak yeni kasa Fiesta ST de var. Görüldüğü üzre yay falanda yok :)

17rim_fiesta_mk75.jpg

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

çok konforsuz olur, fazla yakar, gitmez. 1.25 motor torku düşük zaten , 14 jant ideal. :p

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Jant seçiminde boyutu büyütürken benim artık aklımda oluşan duruöm tork değeri. Torkunuz yüksek ise dilediğinizi takabilirsiniz. Ancak 1.25 atmosferik motordaki çekiş zaten belli iken birde 17 inç ciddi anlamda performans düşüklüğü sağlayacaktır ki jantlar replika ağır olma şansıda var.

1.6 tdci makinelerde bile aşşağı yukarı 250 Nmlik torkta bile performans farkları olurken bile.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Çukur

1.4 tdci euro IV motor 100 - 105 bg  216-224 tork arası (yazılım + egr ipt + kn filitre ile) bir fiestada performans nasıl olur orjinal 17 inc 40 yanak ST jantın?

Ben bu jantın replikasını hiç görmedim link verebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...