İçeriğe Yönlendir

2005 C-Max In Koltuk Döşemesi Nasıl Cıkar

Tufan Günaydın

Recommended Posts

M.Fatih Yüce

O kumaşlardaki teknoloji o kadar yüksekki anlatmak mümkün değil. Pazardan çifti 5 liraya alınan iç çamaşırı bile artık çekmiyor :)

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın
(düzenlendi)

O kumaşlardaki teknoloji o kadar yüksekki anlatmak mümkün değil. Pazardan çifti 5 liraya alınan iç çamaşırı bile artık çekmiyor :)

eski arabamda normal piyasada satılan klıflardan vardı 1 kere yıkadım keşke çekseydi  koca karı donuna döndü

mükemmel bi kumaşı var hic deforme olmadı eğer takarkende gerdirmeleri iyi gerdilirse tadından yenmez

tarihinde Tufan Günaydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

evet en başta koltuğun altındaki vidaları sök oyle daha rahat sökülüyor mondeoda da aynı dır mantık yalnız c-max ın arka koltuklar 3 parca fonksiyonu cok olduğu ıcın bi cok zımbırtı ugraştırıyor

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın
(düzenlendi)

Abi Tamamen Döşeme isi bitti. Taktım. Ama bende bittim. :) biraz eziyeti biraz keyifli biraz zor oldu ama güzel oldu. Sırt kısmını şişirecek mekanizma aldım alalı bozuktu umursamamıştım, ama tamirini yapınca gerçekten bele çok faydası oldugu gördüm.iyiki tamir etmişin..! :)

Bu arada airbaglar patlar korkusu vardı ya işte öyle birşey olamaz, patlamaz yani, çünkü emniyet kemeri takılı olması lazım...! Bence sanırsam galiba..! :)

eline sağlık hocam bende taktım biraz zahmetli ama o temizliği görmeye değiyor on koltukların arkasında bardaklık var bizim arçlarda otobustekilerden onları orjinalınde 4 adet perçinle tutturmuşlar bende bugun 10 tl ye percın pensesi aldım yarın onları monte edip on koltuk klıflarını gerdirdikten sonra işim bitiyor bugun subwofer kutusu ile ugraştım klıfa yonelemedim

tarihinde Tufan Günaydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

:bravo: Tebrik ediyorum. Peki süngerler için de bir şeyler yapılmalı mı, yapılabilir mi?

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Ellerinize, emeğinize sağlık..  :bravo: Mesut, pis ve temiz hallerini çekmemişsin. Seninkiler daha kötüydü herhalde, göstermek istemedin sanırsam  :D  :D

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

:bravo: Tebrik ediyorum. Peki süngerler için de bir şeyler yapılmalı mı, yapılabilir mi?

süngerlere gerek yok bence zaten bizim koltuklar konforlu ortapedik süngerle güzelleştirmek isterken içine sinmeyen bi durumla karşılaşabilirsin mükremin abi

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Sanırım sende niyetleneceksin gibi . Ben senin yerinde olsam Konya'da döşeme temizliği işinde tecrübeli Tufan adında çok iyi bir arkadışımız var Ankara'yada yakın. Bir koli deterjan alıp ziyaretine giderdim.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sanırım sende niyetleneceksin gibi . Ben senin yerinde olsam Konya'da döşeme temizliği işinde tecrübeli Tufan adında çok iyi bir arkadışımız var Ankara'yada yakın. Bir koli deterjan alıp ziyaretine giderdim.. :D

Bundan önce spring vardı. Ona aynı işlemi yapmıştım. Hatta döşemelik kumaş satan birinden orijinal döşeme kumaşını bulup sigaraya yanığı olan parçaları da kendim değiştirmiştim. Lakin bu biraz zor gibi, malûm ihtiyarlık da var. :fiuw:

Yorum bağlantısı
Mehmet Eren

Ellerinize sağlık helal olsun ikinizede.

Ben de yaptım ama güzel olmadı. Hiç araştırmadan bodoslama daldım fevri davrandım, bu konuyu bile yeni görüyorum. 

mk2 mondeoya geçen günlerde bu işlemi uyguladım fakat deforme ettim bazı yerlerinde sökükler oluştu, temizlik açısından temiz oldu ama telleri deforme ettim maalesef. Süngerin içindeki geçmeli yerler iptal. Direk kılıf gibi oldu. Şimdi de bu nedenle koltuk kılıfı bakmaya başladım ama piyasadaki kılıflar hiç içime sinmedi. :( Detaylı temizlik masrafından kaçalım derken döşemeciye para bayılmak zorunda kalacağım sanırım. Tabi yırtıkları kendim dikemezsem :(

Bu arada bir kez daha öğrenmiş oldum bazı şeylerin orjinalinin yerini hiç birşey tutmuyor :(

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

Ellerinize sağlık helal olsun ikinizede.

Ben de yaptım ama güzel olmadı. Hiç araştırmadan bodoslama daldım fevri davrandım, bu konuyu bile yeni görüyorum. 

mk2 mondeoya geçen günlerde bu işlemi uyguladım fakat deforme ettim bazı yerlerinde sökükler oluştu, temizlik açısından temiz oldu ama telleri deforme ettim maalesef. Süngerin içindeki geçmeli yerler iptal. Direk kılıf gibi oldu. Şimdi de bu nedenle koltuk kılıfı bakmaya başladım ama piyasadaki kılıflar hiç içime sinmedi. :( Detaylı temizlik masrafından kaçalım derken döşemeciye para bayılmak zorunda kalacağım sanırım. Tabi yırtıkları kendim dikemezsem :(

Bu arada bir kez daha öğrenmiş oldum bazı şeylerin orjinalinin yerini hiç birşey tutmuyor :(

hocam orjınal olsun piyasada satılan kılıflar olsun makınada yıkacaksan narın yıkamada devir 400 sıcaklık max 50 derece olacak yıkama zamanıda 1 saatten aşagı tutulacak yosa makına teyliz çuvala dondürüyor kılıfları :) 

fatih abi keşke konyada olsaydım :) iş nedeniyle konyaya baya uzagım sırnak silopideyim :) 

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

koltukların arkası daki bardaklıklardan bende istiyorum abi yaparken bir iki resim çeksene ben ayrı alıp takmak istiyorum. Çocuklar mahvediyorlar heryeri ya.. :(

4  perçin le koltuğun içinde uygunyerde bi demir bulup percının genişliğinde matkap ucuyla delip üç tane aparatı koltuğa monte ettikten sonra bardaklık tepsisinı bu aparatlara tıkır tıkır takarsın cok basit

urXNwIB.jpg

WfrJS1L.jpg

Yorum bağlantısı
kadir dedecan

tufan hocam şöyle güzel bir resimlerini çekte bir görsünler temizlik nasıl yapılırmış diye :)

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

xfknejr.jpg

fu4RneD.jpg

örtüleri kaldırıp koltuklarıda akşama atayım tertemiz oldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Ahmet.Kahraman
(düzenlendi)

Zaten temiz ve yıpranmamış olan koltuklarımın üzerine yeni kılıf yaptırdım,bence çokta iyi oldu. 

IMG_20200414_192420.jpg

IMG_20200414_192429.jpg

http://IMG_20200414_192414.jpg

IMG_20200414_192408.jpg

tarihinde Ahmet.Kahraman tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet.Kahraman
Mustafa Yanar yazdı:

İyiden öte mükemmel, orjinal gibi duruyor

Gerçekten öyle duruyor, Bursada Mehmet ustanın üstüne tanımam bu konuda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet.Kahraman
(düzenlendi)
Mustafa Yanar yazdı:

Fiyatı nedir 

400 tl, oda bana özel fiyat. 

tarihinde Ahmet.Kahraman tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...