İçeriğe Yönlendir

Yıllık Bakım Hakkında...

Ali Eren Alper

Recommended Posts

Ali Eren Alper
(düzenlendi)

Arkadaşlar dün Adana'da ki yıllardır faaliyet gösteren büyük bir  Ford özel serviste yıllık bakım yaptırdım. Sahibi Erdinç Bey çok ilgili, ustaları dört dörtlük, her türlü ekipmanları ve yedek parça stokları mevcut. Zaten Adana'daki en büyük yedek parça stoklarından biri bu firmada. İsmini reklam olmasın diye yazmıyorum, isteyen arkadaşlara mesaj atabilirim. Kendisiyle de dün konuştum forumumuz aracılığıyla gelecek arkadaşlara gerekli indirimin yapılacağını söyledi. Gitmek isteyen olursa benimle temasa geçebilir veya direk gidip forum aracılığıyla geldiğini belirtebilir. Aşağıda yapılan onarımları ve fiyatı belirtiyorum;

Yağ, yağ filtresi (orijinal ford), bujiler (orijinal ford), karter tapası, hava ve polen filtresi, ön balatalar (Bosch marka), tüm antifriz araç kaldırılıp boşaltıldı 3 litre kırmızı renkli yeni antifriz konuldu, arka sağ teker bilya ve porya değiştirildi (orijinal ford), sol arka fren lambası değişimi, klima gazı kontrolü, fren hidrolik yağı kontrolü,  şanzıman yağı eksiği tamamlandı (mobil marka), 4 kapı yağlandı. Bütün bunların fiyatı 400 TL. Taksitte yapılıyor. 

Not: Bir tek yağı ben götürmüştüm. Zaten onlarda da Castrol veya Opet marka tam sentetik yağ kullanıyorlarmış hangisini tercih ederseniz. O da en fazla 3 litresi 65-70 TL. civarıdır bilginiz olsun.

tarihinde Ali Eren Alper tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

İşçilik çok önemli hocam, nihayet yetkili serviste de işi ustalar yapıyor, bence önemli olan ustanın ustalığı.....

Yorum bağlantısı
Ali Eren Alper
(düzenlendi)

Antifirzi neden değiştirme ihtiyacı duyulduki ?

Fatih Bey antifrizden bir iki damla örnek alıp bir göstergenin içine koyuyorlar. Orada bir derece yazıyor. Ben de 15 derece çıktı. Ama bu yüksek mi düşük mü bilemiyorum. Ona göre artık antifriz vasfını yitirmiş diyorlar.

tarihinde Ali Eren Alper tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Bende servisin adını ve adresini özelden talep ediyorum mümkünse..Tavsiye edelim dostlara..

Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu

ali bey özelden banada ismini ve nerde olduğunu yazarmısınız

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Fatih Bey antifrizden bir iki damla örnek alıp bir göstergenin içine koyuyorlar. Orada bir derece yazıyor. Ben de 15 derece çıktı. Ama bu yüksek mi düşük mü bilemiyorum. Ona göre artık antifriz vasfını yitirmiş diyorlar.

-15 Adana için hiçte önemli bir değer değilmiş. Erzurum gibi yerlerde şart. Gerçi 30-35 liralık bir şey çokta önemli değil. Güzel günlerde kullanın...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Antifirizin değişmesi iyi olmuş. Özellikel 2 yılda bir değiştirirseniz periyodik olarak sistemde kireç oluşmasına engel olursunuz. Uzun süreli değişmeyen sistemlerde kireç bağlama oluyor. Daha sonra değişim yapıldığında ise sistemde kaçaklar oluyor. 2 yılda bir değiştirmeniz araç için sağlıklı olacaktır.

modern araçlarda 10 yıl.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...