İçeriğe Yönlendir

Iphone 5 Değişim Kapsamındaki Cihazlar.

Emre Köksal

Recommended Posts

Emre Köksal

Apple firması bazı iphone 5 lerde çabuk bozulan home tuşu ve gğç tuşu için bir değişim hizmeti başlattı.

altta vereceğim linke cihaz seri numarası ile (imei değil) sorgu yapıp cihazın bu hizmete girip girmediğine bakabilirler...

internetteki diğer deneyimler sayesinde de cihaz tuşları değişimi yerine direkt olarak cihaz değişimi yaptıklarını öğrendim...

dileyen varsa uğraşıp cihazını değişebilirler...

not cihazınızda kırık ekran vs varsa tuşların değişiminden önce onarım için para istiyorlarmış...

https://ssl.apple.com/tr/support/iphone5-sleepwakebutton/

Yorum bağlantısı

Dün bir arkadaşım başvurdu ve yeni telefonunu teslim aldı.

Üstteki güç düğmesi çalışmıyordu.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Güzel bilgi , teşekkürler . Sorguladım imei'sini o listede yok sanırsam . Peki Telefonun yetkili garantili olup olmadığını nasıl sorgulayabiliriz , bilgisi olan varmı ?

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Tanıdığım bir kaç iPhone 4 kullanıcısında da bu tuş işlevsiz hale gelmiş. Buna var mı bir çözüm?

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Tr'den alınma cihazlar 2 yıl garantili dır. Apple'da bitmiş gozuksede, fatura ibrazı ile 2 sene garantisi olur.

Sağol kardeşim , destek hattından yazılım uzmanı ile görüştüm , test ettiler telefonu bil bititk durumdaymış . %30'da kapanma sorunu ise güvenlik amaçlıymış . Kapandığında yarım saat veya daha uzun açılmıyordu . Fişe takınca %30 dan dolmaya başlıyordu . %30'da kapandığında açma kapama tuşu ile home tuşuna aynı anda basınca cihaz açılıyormuş bunu öğrendim . Randevu için gece 12 den sonra randevu alın dediler daha kolay oluyormuş . Bu arada müşteri hizmetleri mükemmel çok saygılı ve sakinler , işi veya problemi çözmek için ellerinden geleni yapıyorlar .

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

ben 3 cihaz götüreceğim hangi adresten randevu almak gerek_?

bu arada tamir denniyor ama cihaz değişimi yapıyorlar...

keyfi değişime kimse gelmesin diye ismi tamir sanırım...

bu arada sorgu yaparken imei numarasını değil

ayarlar-genel-hakkında menüsü altındaki harf ve rakam kombineli seri numarasını yazacaksınız

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Garantisi bitmiş ve tuş çalışıyor olsa dahi cihaz bu programa dahil ise, genius'tan randevu alarak cihazı teslim edin, değiştirilsin. Yeni gelen cihazı iyi test edin, sorun cikma ihtimali yuksek oluyor. Ekran, hoparlör, ahize gibi donanımlar özellikle.

Tr'den alınma cihazlar 2 yıl garantili dır. Apple'da bitmiş gozuksede, fatura ibrazı ile 2 sene garantisi olur.

Garantisi bitti ise, 430 lira karşılığında yeni cihaz verirler. 4'lerde bu değişim programı yok. Garantisi devam ediyorsa, tuş tamiri şuan için yok, ücretsiz yeni cihaz verilir.

Aşağıdaki konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

http://www.percemler.com/isirilmis-elma-dan-cevre-duyarliligi-ve-musteri-memnuniyeti/

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Ali abi pil ömrüne bakarlar, durumu iyi değilse kısa zamanda değiştirip teslim ederler. Pil ve ekran için cihaz değişimi olmuyor. Eğer garantisi yoksa 165 lira civarında pil ücreti var.

Garantisi var cihazın , birde Emre beyin dediği gibi seri no ile sorgulama yaptım benim cihazda değişim veya tuş değişim kapsamında görünüyor . Ama tuşta şu ara bir problem yok gibi . Genede değişim olurmu :)

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Evet abi olur, garantisi bitse bile tuş çalışıyor olsa bile değişim programında ise alırlar. Çünkü tuşun yapısı gereği bozulmaya müsait. Ancak su ihtimal var. Cihazından memnunsan, ekran, ahize, hoparlör gibi donimlarda sorun yoksa kozmetigi iyi durumda ise kullanmaya devam et. Değişim yapanlarda gelen cihazların ekran problemi hayli fazlaymis. Işık sizmasi, renk bozukluğu gibi problemler duydum. Eğer cihazından memnun değilsen randevu kovala :)

Pil için gidicem , önümüzdeki hafta için randevu alıcam . Pil dışında çok şükür memnunum :)

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

Garantisi var cihazın , birde Emre beyin dediği gibi seri no ile sorgulama yaptım benim cihazda değişim veya tuş değişim kapsamında görünüyor . Ama tuşta şu ara bir problem yok gibi . Genede değişim olurmu :)

Bende de sorun yok ama adamların belirlediği seri direkt değişime alınıyorsa yarın bigün bozulma olasılığı yüksekk...

bu arada Türkiyedeki gelen yenileme cihazları swap olarak geliyor yani tamir cihazlar değil..

pil değişimi yapılan sadece ingiltere varmış şu an...pil sorunu varsa direkt cihaz yenilemesi yapılıyormuş...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Tanıdığım bir kaç iPhone 4 kullanıcısında da bu tuş işlevsiz hale gelmiş. Buna var mı bir çözüm?

Ben buldum çözümü. 30 lira sıkışmış. :)

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Arkadaşlar daha bu gün zorlu centredeki apple ile konuştum cihazımın seri no su değişim için uyuyor.Randevu alıp gelmek yetiyor 10 dk de değişim yaparız denildi.Ben antalyadayım illa gelmemmi lazım dedim bir arkadaşınıza kargolayıp o bize de getirebilir dedi.

Şuan o arkadaşı aramaktayım bana yardımcı olabilecek biri varmı? Zorlu centreye giderken benim telefonuda götürse? Çok dua ederim...

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

bi arkadaşa sordurdum ben de ...

randevu sistemini devre dısı bırakmışlar ve cihazı elden götürüp inceletip randevu alıyormuşuz...pff ne olacak bilemedim şimdi...

Yorum bağlantısı

Pil için gidicem , önümüzdeki hafta için randevu alıcam . Pil dışında çok şükür memnunum :)

Benim cihaz da program dahilinde.

15 aydır kullanıyorum. Hem pil hem de kozmetik hasarlardan rahatsızım.

değiştireyim madem :)

Yorum bağlantısı

bi arkadaşa sordurdum ben de ...

randevu sistemini devre dısı bırakmışlar ve cihazı elden götürüp inceletip randevu alıyormuşuz...pff ne olacak bilemedim şimdi...

,Daha bu sabah konuştum hatta randevu bile almaya çalıştım son onayda iptal ettim bakalım vericekmi diye onaylasaydım vericekti randevuyu.İptal vs işlemi yok.

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar daha bu gün zorlu centredeki apple ile konuştum cihazımın seri no su değişim için uyuyor.Randevu alıp gelmek yetiyor 10 dk de değişim yaparız denildi.Ben antalyadayım illa gelmemmi lazım dedim bir arkadaşınıza kargolayıp o bize de getirebilir dedi.

Şuan o arkadaşı aramaktayım bana yardımcı olabilecek biri varmı? Zorlu centreye giderken benim telefonuda götürse? Çok dua ederim...

Ben kendi cihazımı değişime götürürsem seninkini de değiştirebilirim.

Ama başvuru yapmadım henüz.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Apple firması bazı iphone 5 lerde çabuk bozulan home tuşu ve gğç tuşu için bir değişim hizmeti başlattı.

altta vereceğim linke cihaz seri numarası ile (imei değil) sorgu yapıp cihazın bu hizmete girip girmediğine bakabilirler...

internetteki diğer deneyimler sayesinde de cihaz tuşları değişimi yerine direkt olarak cihaz değişimi yaptıklarını öğrendim...

dileyen varsa uğraşıp cihazını değişebilirler...

not cihazınızda kırık ekran vs varsa tuşların değişiminden önce onarım için para istiyorlarmış...

https://ssl.apple.com/tr/support/iphone5-sleepwakebutton/

:bravo:  :bravo:

Yorum bağlantısı

Zorlu Apple store'da randevu için boş yer yokmuş

"Bu mağazada boş randevu yok. "

gece geç saatte denerim tekrar artık.

Yorum bağlantısı

Zorlu Apple store'da randevu için boş yer yokmuş

"Bu mağazada boş randevu yok. "

gece geç saatte denerim tekrar artık.

Kardeşim aynen olur,valla çok duamı alırsın.Ben sabah erkenden baktım baya boş yer vardı.Akşam seninle haberleşelim beraber aynı anda alalım randevuyu ne diyosun?

Yorum bağlantısı

Kardeşim aynen olur,valla çok duamı alırsın.Ben sabah erkenden baktım baya boş yer vardı.Akşam seninle haberleşelim beraber aynı anda alalım randevuyu ne diyosun?

Uyar bana da. Muhtemelen gece 12:00'den sonra yer açılacak ama ara ara kontrol eder ona göre hareket ederiz.

Yorum bağlantısı

Uyar bana da. Muhtemelen gece 12:00'den sonra yer açılacak ama ara ara kontrol eder ona göre hareket ederiz.

Kardeşim pm attım sana=)

Dün akşam saat 12-1 gibi baktığımda bir sürü boş randevu vardı şimdi ise yok maşallah:=)

Değişim için şuanlık bitiş tarihi yokmuş ve günden güne yoğunluk azalıyormuş zorlu centre apple ile görüştüğüm kişi söyledi.

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

o zaman ben gece bakayım....

aslında 19 mayısa randevu almayı düşünüyordum ama sistem sadece günlük çalışıyormuş sanırım...

gece ben de yokalama çekeyim...

operatorlerden alınan cihazların 2 yıllık garantisi için faturayı da yanınızda bulundurmanızda fayda var yazılmış nette..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...