İçeriğe Yönlendir

Kuga - TDCİ Ortalama Yakıt Tüketimleri

Osman Kocaturk

Recommended Posts

Sedat Bayındır

5000 km yeni oldu şehir içi ağırlıklı yakıt 9.2 - 9.3  ortalamasıyla devam ediyor.Sanırım 10bin km geçince daha da düşecektir.

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Herkese Merhaba,

01 Mayıs 2015'de bende Kuga 1.5 Selective Otomatik AWD sahibi oldum. Kuga'yı F/P açısından diğer bazı markaları inceledikten sonra kesin karar verip aldım.

arabanın kataloğunda ort. yakıt tüketimi 9.3 lt/100km yazsa da bu veri test ortamında geçerli, ilk başlarda 13 lt/100km'yi de görünce moralim bozuldu ama 10.000 km yi bulunca şehir içinde 10.3 lt'ye düştü, yüksek tüketimde bazı gıcık tiplere kızım gazı köklememde fazlasıyla etken oldu :-)

KUGA bir çok modele göre sunduğu donanımı en uygun fiyata sunan bir model diye düşünüyorum. virajlara sert girdiğim zamanda oldu ve kesinlikle en ufak sıkıntı yaşamadım. konforu çok iyi, bir çok markada bulunmayan donanım mevcut.

SUV olması da cabası, Şehirler arasında 120 Km/s hızda yakıt tüketimi bence çok iyi, yakıt harcamasını hesaba katmazsam şu sıralar tek sıkıntım verdikleri dandik 4" lik ekranı değiştirip taktırdığım CyClone marka Navigasyon ekranın da yaşıyorum.

ara sıra ekran kapanıyor motoru kapatıp aracı kilitlemeden çalışmadığı zamanlar oluyor, ayrıca müzik cd'si taktığımda müzik çalıyor ancak ekran simsiyah,

Benzinli KUGA kullanıcılarının hesaba katması gereken durum, verdiğiniz yakıt parasına dizel araçlarda yaklaşık 2 katı yol gidebiliyorsunuz, ford focus 1.5 dizel otomatik yeni çıktı sanırım 2016'ya KUGA dizel otomatik çıkar.

İlk yazım olduğu için kusuruma bakmayın biraz uzun oldu.

Yorum bağlantısı
Kemal Güllü

Herkese Merhaba,

01 Mayıs 2015'de bende Kuga 1.5 Selective Otomatik AWD sahibi oldum. Kuga'yı F/P açısından diğer bazı markaları inceledikten sonra kesin karar verip aldım.

arabanın kataloğunda ort. yakıt tüketimi 9.3 lt/100km yazsa da bu veri test ortamında geçerli, ilk başlarda 13 lt/100km'yi de görünce moralim bozuldu ama 10.000 km yi bulunca şehir içinde 10.3 lt'ye düştü, yüksek tüketimde bazı gıcık tiplere kızım gazı köklememde fazlasıyla etken oldu :-)

KUGA bir çok modele göre sunduğu donanımı en uygun fiyata sunan bir model diye düşünüyorum. virajlara sert girdiğim zamanda oldu ve kesinlikle en ufak sıkıntı yaşamadım. konforu çok iyi, bir çok markada bulunmayan donanım mevcut.

SUV olması da cabası, Şehirler arasında 120 Km/s hızda yakıt tüketimi bence çok iyi, yakıt harcamasını hesaba katmazsam şu sıralar tek sıkıntım verdikleri dandik 4" lik ekranı değiştirip taktırdığım CyClone marka Navigasyon ekranın da yaşıyorum.

ara sıra ekran kapanıyor motoru kapatıp aracı kilitlemeden çalışmadığı zamanlar oluyor, ayrıca müzik cd'si taktığımda müzik çalıyor ancak ekran simsiyah,

Benzinli KUGA kullanıcılarının hesaba katması gereken durum, verdiğiniz yakıt parasına dizel araçlarda yaklaşık 2 katı yol gidebiliyorsunuz, ford focus 1.5 dizel otomatik yeni çıktı sanırım 2016'ya KUGA dizel otomatik çıkar.

İlk yazım olduğu için kusuruma bakmayın biraz uzun oldu.

Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Cyclone sistemi benim kugada da mevcut ve sizin sorunlarınızın hiçbirisini yaşamadım. Bence montajı yaptırdığınız yere götürün ve sorunu görüp cyclone a bildirsinler. Firmadan gelip cihazı inceleyecekler ve sorununuzu çözeceklerdir.

Yorum bağlantısı
Turhan Onat

1,5 AWD  Henüz 1800 km deyim.

Şehir dışı  7,5-8,5 arası, şehir içi 9,0-10,0 arası tüketimim var. Aracı kasmadan yolun hakkı neyse ona göre kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Abdulkadir Hakan

Ben buna katılmıyorum maalesef :)

X3 Sdrive var 177 hp'lik benzer performansa sahip bir araç eco pro modunda 110'a sabitlerseniz 6,5-7 litre gibi bir tüketim değerine sahip..Tamam 4x4 değil ama aradaki fark 4x4 ile açıklanamaz..

Günümüzde artık teknoloji gelişti BMW 8 ileri ZF şanzıman koyuyor ..Yeni Honda CRV 9 ileri ZF şanzımanla geldi..Ford hala tork konvertörlü 6 ileri şanzıman kullanıyor ki bunu anlamak mümkün değil..

Bakınız forumda konusu var 2014 Kuga satıyor bir arkadaş 10.500 km.de Selective versiyon 77.500 TL'ye hala satılmadı bu araba ki bayiden alsanız yaklaşık 100.000 TL fiyatı var..Yazık bu denli fiyat kayıplarına..

Çok sakin kullanıyoruz Kuga'yı 9 litrenin altına indiremedik..Bu tüketim değerleri çok yüksek..Bu iş 182 hp yada 4x4 ile açıklanabilecek bir durum değil bence..

x3 ile 4x4 kuga'yı aynı katagoriye koyan bir arkadaşımıza cevap yazma gereği duymazdım ama daha yukarda ki yok 1.6 incir ağacı diken vs'li dalgalı cümleleriniz için yazmak gereği duydum  ;) sevgili arkadaşım  siz yazmışsınız  x3  7 litre yakıyor ,kuga'yı da kullanmışsınız 9 litre yakıyor ;)  birisi SUV diğeri normal senkment bir araç ve 9 litreye çok diyorsanız 4 çeker bir araçta ,o konfor,sessizlik ve o güçte.siz bence ya bisiklet kullanın ya da silindiri yumruk kadar bir çin motorsikleti alın. 2014 model 1.6 kuga kullanıyorum 12 aylık oldu araç .x5 ,Q7,Land rover kullanmış eskitmiş bir insanım.onların 1.2  lira yaktığı yerde 5 kuruş yakan bir suv 'a 9 litre yakıyor incir ağacı versiyonları yakıştırmasını size hiç yakıştırmadım bilmemek değil öğrenmemek ayıptır 9 litre suv için çok çok ekonomiktir.haa almış bir arkadaş ucuza satıyormuş.peki siz bir Q7 alın pkala takın 1 saat sonra satmayı deneyin 50 bin lira silersiniz 1 saat içerisinde,şimdi bu araç kötü mü oluyor ,) size tavsiyem biliçsiz yorumlar yapmamanız yönünde olacak.saygılarımla..

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Murat Aydıner

Herkese merhaba arkadaşlar.

2011 Kuga 2.0 TDCi 140 hp

teknik verilerde yakıt

Şehir içi : 8,5

Şehir dışı : 5,8 lt iken

Şehir dışı 7.5 lt nin altına düşmüyor.

Tavsiyeleriniz ve önerileriniz varmı. Yoksa genelde sizinde aynı şekildemi yakıt tüketimi.

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Murat Aydıner

Ben daha fabrika verisiyle aynı yakan araç görmedim :)

Baya bir fark var olunca kullanan arkadaşlardan tavsiye alalım dedik :)

Yorum bağlantısı

Herkese merhaba arkadaşlar.

2011 Kuga 2.0 TDCi 140 hp

teknik verilerde yakıt

Şehir içi : 8,5

Şehir dışı : 5,8 lt iken

Şehir dışı 7.5 lt nin altına düşmüyor.

Tavsiyeleriniz ve önerileriniz varmı. Yoksa genelde sizinde aynı şekildemi yakıt tüketimi.

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba Murat Bey,

Konunuz birleştirilmiştir.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Dizel Kuganın yakıt tüketimi 2.0 motor olmasına rağmen Ecoboosttan daha iyi yazılanlara göre. Gerçi kasa farkı var ama yine de makul rakamlar...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...