İçeriğe Yönlendir

Kuga - TDCİ Ortalama Yakıt Tüketimleri

Osman Kocaturk

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel

1b9eb2d4a9fac76796570ed8c00238fa.jpg42f0ac11cedad87ec3f4b8e57c27f3c4.jpg

Sevgili grup üyemiz Mesut müdürümün aracı 1.6 180hp ecobost prıns sıvısistem lpg montajını bütün işlemleri ruhsatanıa kadar teslim edip Erzurum'a uğurladık kendisine çok teşekkür ediyorum beni tercih ettiği için

Yusuf iyi haberlerinizi bizde bekliyoruz.
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

100 HP güce sahip otomatik araçlar 7-8 litre benzin tüketirken 182 HP 4x4 ve 1800 kg ağırlıkta Kuga'nın 11-12 lt tüketmesi son derece normal.

Bu güce sahip olmak istiyorsanız yakıta da katlanmanız gerekecek.

Yakıt harcamamak için bu aracı korkarak kullanacak ve performanstan ödün verecekseniz hiç almayın elbette.

Aracım 29000 km yi geçti. Yakıt tüketiminde bir değişiklik yok.

Yol bilgisayarı ortalama 11 lt yi gösteriyor.

LPG tüketimi ise 13,5 lt.

Bu günkü fiyatlarla dizelden daha ekonomik. Hem de performanstan ödün vermeden :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel
(düzenlendi)

100 HP güce sahip otomatik araçlar 7-8 litre benzin tüketirken 182 HP 4x4 ve 1800 kg ağırlıkta Kuga'nın 11-12 lt tüketmesi son derece normal.

Bu güce sahip olmak istiyorsanız yakıta da katlanmanız gerekecek.

Yakıt harcamamak için bu aracı korkarak kullanacak ve performanstan ödün verecekseniz hiç almayın elbette.

Aracım 29000 km yi geçti. Yakıt tüketiminde bir değişiklik yok.

Yol bilgisayarı ortalama 11 lt yi gösteriyor.

LPG tüketimi ise 13,5 lt.

Bu günkü fiyatlarla dizelden daha ekonomik. Hem de performanstan ödün vermeden :)

Ben buna katılmıyorum maalesef :)

X3 Sdrive var 177 hp'lik benzer performansa sahip bir araç eco pro modunda 110'a sabitlerseniz 6,5-7 litre gibi bir tüketim değerine sahip..Tamam 4x4 değil ama aradaki fark 4x4 ile açıklanamaz..

Günümüzde artık teknoloji gelişti BMW 8 ileri ZF şanzıman koyuyor ..Yeni Honda CRV 9 ileri ZF şanzımanla geldi..Ford hala tork konvertörlü 6 ileri şanzıman kullanıyor ki bunu anlamak mümkün değil..

Bakınız forumda konusu var 2014 Kuga satıyor bir arkadaş 10.500 km.de Selective versiyon 77.500 TL'ye hala satılmadı bu araba ki bayiden alsanız yaklaşık 100.000 TL fiyatı var..Yazık bu denli fiyat kayıplarına..

Çok sakin kullanıyoruz Kuga'yı 9 litrenin altına indiremedik..Bu tüketim değerleri çok yüksek..Bu iş 182 hp yada 4x4 ile açıklanabilecek bir durum değil bence..

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Ben buna katılmıyorum maalesef :)

X3 Sdrive var 177 hp'lik benzer performansa sahip bir araç eco pro modunda 110'a sabitlerseniz 6,5-7 litre gibi bir tüketim değerine sahip..Tamam 4x4 değil ama aradaki fark 4x4 ile açıklanamaz..

Günümüzde artık teknoloji gelişti BMW 8 ileri ZF şanzıman koyuyor ..Yeni Honda CRV 9 ileri ZF şanzımanla geldi..Ford hala tork konvertörlü 6 ileri şanzıman kullanıyor ki bunu anlamak mümkün değil..

Bakınız forumda konusu var 2014 Kuga satıyor bir arkadaş 10.500 km.de Selective versiyon 77.500 TL'ye hala satılmadı bu araba ki bayiden alsanız yaklaşık 100.000 TL fiyatı var..Yazık bu denli fiyat kayıplarına..

Çok sakin kullanıyoruz Kuga'yı 9 litrenin altına indiremedik..Bu tüketim değerleri çok yüksek..Bu iş 182 hp yada 4x4 ile açıklanabilecek bir durum değil bence..

4x4 araçla 2 çeker araç arasında tüketim farkı mutlaka olacaktır.

Kuga sadece yüksek bir otomobil değil. 2 çekerlere göre yol tutuşu bile farklı. 110 km ye sabitlersem ben de 8 lt civarında yakıyorum.

Sürekli tasarruf uğruna araç kullanmak bana göre değil. 

Ekonomi söz konusu olsa böyle bir araç yerine küçük ekonomik bir araç almak daha doğru.

Bu arada x3 s drive fiyatıyla - kuga fiyatını karşılaştırın - kaç yılda amorti eder :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Eskişehir - Antalya arasında 120'yi hiç geçmeden aldık ve pompa ölçümü ortalama yakıtımız tam 10 litreydi..

4x4 ile 2 çeker farkı mutlaka olacaktır ama dediğim gibi aradaki farkı açıklayan bir fark yok..Kadjar da 4x4 ile 2 çeker arasında ortalama yakıt farkı 100 km. de 1 litreydi :)

X3'ü beygir güçleri yakın olduğundan örnek diye verdim fiyat performans oranı açısından kıyaslamak için değil..:)

Fiyat performans kıyaslanacaksa bence zaten Tiguan ve yeni Kadjar Kuga'ya çok iyi bir alternatif ve onunda oldukça iyi tüketim değerleri var :)

Kadjar'da 95.000 TL ye dizel otomatik alternatifi varki ortalama tüketim 5 litre :) LPG ile falan uğraşmaya hiç gerek yok.. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Kadjar 1.5 DCI motorlu yükseltilmiş bir Megane değil mi ? 

Bence karşılaştırmayı başka araçlarla yapmak gerekir.

4 çeker ve 2 çeker arası yakıt farkı neredeyse %30 oranında olur.

Kuga yükseltilmiş bir binek otomobil değil. Tamamen SUV özelliklerini taşıyan bir araç. 

Tabii herkesin tercihi farklı.

Ekonomi isteyen farklı araç- performans isteyen farklı araç alıyor.

Her ikisi beraber mümkün değil.

X3 yakınlaşan beygir gücünü 2000 motorla elde edebiliyor. Vergi kısmı zaten bütün ekonomiyi götürür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kadjar 4x4 manuel dizel 110 bin tl. Ve en akıllı tüketimi 6-7 litre arasında geziyor. Kuga lpg ile kadjardan daha ekonomik. Kaldıki otomatik şanzuman denen keyif verici özelliği var. Sport modunu istediğin andaki mermi gibi uzama özelliğini saymıyorum. Cemal abi, kadjar kaşkay platformu kullanıyor.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Kadjar 1.5 DCI motorlu yükseltilmiş bir Megane değil mi ?

Bence karşılaştırmayı başka araçlarla yapmak gerekir.

4 çeker ve 2 çeker arası yakıt farkı neredeyse %30 oranında olur.

Kuga yükseltilmiş bir binek otomobil değil. Tamamen SUV özelliklerini taşıyan bir araç.

Tabii herkesin tercihi farklı.

Ekonomi isteyen farklı araç- performans isteyen farklı araç alıyor.

Her ikisi beraber mümkün değil.

X3 yakınlaşan beygir gücünü 2000 motorla elde edebiliyor. Vergi kısmı zaten bütün ekonomiyi götürür.

X3 1.6 motora sahip ve 177 hp :)

Kuga bir alternatiftir ama hala aynı şeyi söylüyorum günümüzde artık 6 ileri tork konvertörlü şanzımanlar SUV tarzı araçlara yakışmıyor bence ..çünkü çok tüketiyor insanlar LPG ye yönelmeye başlıyor..

neyse yavaş yavaş oluyor demekki bu işler.Fordun 8 ileri şanzımanlarını 3 sene sonra konuşmaya başlarız.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Kadjar 4x4 manuel dizel 110 bin tl. Ve en akıllı tüketimi 6-7 litre arasında geziyor. Kuga lpg ile kadjardan daha ekonomik. Kaldıki otomatik şanzuman denen keyif verici özelliği var. Sport modunu istediğin andaki mermi gibi uzama özelliğini saymıyorum. Cemal abi, kadjar kaşkay platformu kullanıyor.

SUV tarzı araçlar içim bence 6-7 litreler çok çok iyi değerler..benzinlisini alırsanız LPG ci peşinde dolanırsınız :) LPG oldukça ekonomik Türkiyede ki kayıtlı araçların nerdeyse yarısı LPG li ..bu tercih meselesi sonuçta..pek çok benzinli araca LPG takıldığında dizelden daha ucuza yada kafa kafaya geliyor buda gerçek.Ancak iyi bir ustada bitiyor maalesef bütün iş.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Kuga nın bir şekli,ağırlığı , yapısı var.Benim gözümde kadjar,qaşqai araçlar kuganın rakibi değildir.Eğer bu tip araćlaŕda da otomobiller gibi segmentler olsaydı kadjar =qasqai c segmenti kuga d segmenti olurdu ki karşılığı x3 e denk gelirdi diye düşünüyorum.Şahsi fikrim böyle.

Forf biraz geriden geliyor kimse kusura bakmasın..yapılan araştırmalar SUV müşterilerinin bir çoğunun araziye çıkmadığı gösteriyor yüksek kaldırıma çıkmak içinde 4x4 bir araca gerek yok bence..araca getirdiği ekstra yük ve tüketim artışıda hesaba katıldığında bu tarz araçlar için 4x4 bence donanım listesinde seçebilen bir özellik olmalı.

İnsanlar artık rahat oturma pozisyonu olsun azıcık yüksek olsun ama sedan kadar yakan SUV peşinde..artık trend küçük hacimli turbolar yada dizellerle tüketimi düşük tutmak..

Ford bunu göremediği sürece 1 sene önce aldığınız Tiguan ı karla satmaya devam ederken 100.000 TL lik selective kugalar 77-78 e müşteri bulamamaya devam eder.Üzücü bir durum ama maalesef böyle..

Yorum bağlantısı
Melih Akdeniz

Uzun yolda bu araca 10ltr ortalama yaptırmak için yüklenmek gerekir.

daha dün Bursa Antalya Yaptım ve manzaradan ötür Isparta üzerinden geldim. O parkur bol rampalı ve sık yüklenerek sollama yapmanız gereken bir bölüm, orada bile ortalamam 9 a çıktı ancak. Bursa Isparta arasını 8 ltr ile geldim. Kuga da dikkatimi çeken şey şu; eğer 110 la giderseniz 7.5 civarı ancak oluyor ama 120 ye çıkarsanız 8.5-9 oluyor. Ben aracımdan ve tüketimden çok memnunum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Kimsenin LPG ci peşinde koşmasına gerek yok. :)

Tarafımdan denendi. Hem de 30 bin km arıza lambası bile yakmadan.

Tüketim max. 13.5 lt.

182 HP otomatik AWD ve araç fiyatı 84 bin liradan başlıyor.

Bu sınıftaki araçların hiçbiri araziye çıkmak için değil. Fazla narinler bu iş için.

Ama yol güvenliği ve yol şartlarına uyumu, geniş iç hacmi, hakim sürüş pozisyonu bu araçlara talebi arttırıyor.

Tork konvertörlü şanzıman sorunsuz ve yumuşak vites geçişleri sağlıyor. En azından denenmiş sistemler.

Bana göre çift kavramalı  robotize şanzımanlar hala tam olarak oturmadı ve sık sık sorunlar yaşanıyor. 

Volkan beyin de dediği gibi KUGA 3 ler piyasaya çıktığında aracı yeniden değerlendiririz. :)

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Cemal bey tork konvertörlü şanzımanları bende çok severim ama 8-9 ileri olanları :D

Forumda Sinan beyin kuga var satışta ulaşabilirsem enişteme bu hafta içinde alıcaz kısmetse..

Sinan beyi tanıyıp telefon numarasını ulaştıracak varsa sevinirim

Uzun yolda bu araca 10ltr ortalama yaptırmak için yüklenmek gerekir.

daha dün Bursa Antalya Yaptım ve manzaradan ötür Isparta üzerinden geldim. O parkur bol rampalı ve sık yüklenerek sollama yapmanız gereken bir bölüm, orada bile ortalamam 9 a çıktı ancak. Bursa Isparta arasını 8 ltr ile geldim. Kuga da dikkatimi çeken şey şu; eğer 110 la giderseniz 7.5 civarı ancak oluyor ama 120 ye çıkarsanız 8.5-9 oluyor. Ben aracımdan ve tüketimden çok memnunum.

Biz 2 aile hiç yüklenmeden geldik arabada 2 Çocuk vardı sonuçta..bizim yaktığımız bu :)

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Doğru haklısın abi.Ancak 300 b € sayılan Range Roverlerde ömrunu asfaltta tüketiyor.Yani zevk meselesi.ha ben naparım Şu an kampanya var full+full kuga 1.5 eb 182 ps selektive paketler yüklü 115b tl.5b indirim var.110b tl.Adamlarda işin farkında demek ki lpg parasını bırakmışlar aradan.

Ford un yaptığı şey pazarı başkasına bırakmak o fiyatlara insanlar gidip dizel otomatik qashqai alıyorlar.daha kısa daha yere yakın vs ama kimse bunları umursamıyor ;)

Bir SUV un 182 hp olmasının bence hiç önemi yok performans bekleyen güçlü bir sedan kulanır zaten ne kadar güçlü olursa olsun yerden yüksekliği arttıkça güvenlik zafiyetleti olacaktır yol tutuş adına

Bence kuga ya 2 çeker alternatifi otomatik vitesede eklenmeli hem fiyat daha uygun olur hem portföy artar :)

Yorum bağlantısı
Melih Akdeniz

Cemal bey tork konvertörlü şanzımanları bende çok severim ama 8-9 ileri olanları :D

Forumda Sinan beyin kuga var satışta ulaşabilirsem enişteme bu hafta içinde alıcaz kısmetse..

Sinan beyi tanıyıp telefon numarasını ulaştıracak varsa sevinirim

Biz 2 aile hiç yüklenmeden geldik arabada 2 Çocuk vardı sonuçta..bizim yaktığımız bu :)

Kaç km de acaba sizin araç? Benimki şu anda 7000 de ve 6000 den sonra düşme eğilimine girdi yakıt. Hissiyat olarak Shell nitro ile daha az tüketim oluyor gibi. Bu arada benimki 1.5 at Titanium 182 bg versiyon.
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel
(düzenlendi)

1.6 ecoboost 13.000 km..Daha ilk bakıma girmedi..Belki ilk bakımdan sonra tüketim biraz düşer..

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Eskişehir - Antalya arasında 120'yi hiç geçmeden aldık ve pompa ölçümü ortalama yakıtımız tam 10 litreydi..

4x4 ile 2 çeker farkı mutlaka olacaktır ama dediğim gibi aradaki farkı açıklayan bir fark yok..Kadjar da 4x4 ile 2 çeker arasında ortalama yakıt farkı 100 km. de 1 litreydi :)

X3'ü beygir güçleri yakın olduğundan örnek diye verdim fiyat performans oranı açısından kıyaslamak için değil.. :)

Fiyat performans kıyaslanacaksa bence zaten Tiguan ve yeni Kadjar Kuga'ya çok iyi bir alternatif ve onunda oldukça iyi tüketim değerleri var :)

Kadjar'da 95.000 TL ye dizel otomatik alternatifi varki ortalama tüketim 5 litre :) LPG ile falan uğraşmaya hiç gerek yok.. :)

Volkan bey bende aracı istanbuldan aldım istanbul mersin arası 1000km yol yaptım pekte sakin sürdüm sayılmaz 130-180 arası geldım yer yer 230lara kadar cıktım 1000km de 400tl yakıt yaktı şehir içi kullanıma gore 11-13lt yakıyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Yusuf bey tabiki sözüm meclisten dışarı takip ediyorum sizi forumda ama maalesef Türkiye de durum genel olarak bu..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Engin Parlak
(düzenlendi)

Aracım 2015 1.5 ecoboost Selective

Merzifon Sakarya arasında ortalama yakıtım genel olarak 120 kilometre hizla dur kalklar ve kamyon arkasina zorunli takilmalar dahil 7.9 litre.

Bu arada bagaj full dolu. Memleket donusu dolasıyla. Esim ben ve 2 yasındakı

kucuk adamla birlikte.

tarihinde Engin Parlak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Parlak

Ayrıca aracın yol tutusu 10 numara 5 yıldız. Yolda arkamdan gelerek uzunlarini ve sis farlarini sol dikiz aynamdan gozume sokan bi canavara sinirlenip gaza yuklenmem neticesi tek seride dusmus yolda karsi yonden gelen araca carpmamak icin 120 km hizda direksyonu sert sekilde sag sol yapmak zorunda kaldim. Aracta ne kayma ne savurma ne teker kaldirma vardi. Dengeyi kesinlikle kaybetmedi. Hakimiyet 100 de 100 du Verdigim parayi kesinlikle hakettigine inaniyorum. Merak ettiginiz bi sey varsa cevaplayabilirim. Bir de bana gore qq ve kadjar kuga kaliteaiyle kiyaspanamayacak araclar. Tiguan ise golfun buyugu olarak nam yapmis bi arac. Kadjar haric cunku daha piyasada yoktu. Qq ve tiguani cok arastirdim. Yeni crv dahil. Parasini hak eden en iyi arac bence kuga

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Güllü

Kadjarı da inceleyip test sürüşü yaptım. Bizim araçların süspansiyonuna sert diyordum ama kadjarın süspansiyonu hem sert hem de konforsuz. Dizel otomatik modelini test ettim, araç hızlanmamak için gayret gösteriyor gibi geldi. Sonra kugaya binince atılgana binmiş gibi hissettim kendimi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

HQ27VhL.jpg

Aracı zorlamadan şehir içi, klima çalışır durumda güncel yakıt tüketimi

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kadjarı da inceleyip test sürüşü yaptım. Bizim araçların süspansiyonuna sert diyordum ama kadjarın süspansiyonu hem sert hem de konforsuz. Dizel otomatik modelini test ettim, araç hızlanmamak için gayret gösteriyor gibi geldi. Sonra kugaya binince atılgana binmiş gibi hissettim kendimi :)

Motorlar ?

Bg ve tork ?

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Kuga - Kadjar karşılaştırması yapmak gereksiz bence. Arada sınıf farkı var :)

Kuga güç ve performans olarak çok üstün.

Kadjar, Qashqai aynı araç. Güçsüz ama ekonomik motorlara sahip araçlar. İç hacim olarak ta sedan otomobilden farklı değiller.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...