İçeriğe Yönlendir

Mola'dan Akaryakıt İstasyonunu Nasıl Bilirsiniz.

Emrah Altun

Recommended Posts

Emrah Altun

Herkese kolay gelsin.

Arkadaşlar bugün tatil olmasını fırsat bilip Auto King'e gittim. Giderken yolumun üzerinde Mola diye bir akaryakıt istasyonu çarptı. Fiyatlara bakarken özellikle LPG'nin 2.38 olduğunu gördüm. Opet'te 2.59, Shell'de ise 2.49 civarındaydı fiyatlar.

Bana uygun geldi, acaba bu istasyondan LPG alan var mı? Shelle göre kıyaslarsak 11 kuruş fark az değil. Hele Opete göre 21 kuruş oynuyor litrede.

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Divarcı

valla önceden "mola ver" diye istasyonlar vardı. acaba onlar mı? mazot ve lpg yi çok uyguna veriyordu, benzinde hiçbir fark yoktu. ama şimdi kapandı onlar diye biliyorum. kaçak mazotmuş sattığı dediler. lpg de nasıldı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Valla ben shell kullanıyorum. Ucuz deyip 3-5 kurus kar edeceğim diye canım arabamı riske atmıyorum  :flowers:

Yorum bağlantısı
Alirıza Yaman

Valla ben shell kullanıyorum. Ucuz deyip 3-5 kurus kar edeceğim diye canım arabamı riske atmıyorum  :flowers:

+1 kesinlikle katılıyorum oooooo opet :)

Yorum bağlantısı
Fatih Avcı

Opetin lpgsi hic iyi degil zamaninda lpgli 159 alfa vardi bende lpg bakiminda filitreler camur gibiydi ve usta sakin opetten alma diyordu tavsiyesine uymus diger bakimdaki filitreler yeni gibiydi.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

bizim memlekette bp gaz 2,38 buradaki shell gazından daha iyi hemde

Burda BP LPG satmıyor bile :)

Opetin lpgsi hic iyi degil zamaninda lpgli 159 alfa vardi bende lpg bakiminda filitreler camur gibiydi ve usta sakin opetten alma diyordu tavsiyesine uymus diger bakimdaki filitreler yeni gibiydi.

Opet Aygazın gazını satıyor. Ben kullandım memnun kaldım performans açısından

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Avcı

Ankara'da Shellgaz litresi 2,50 TL. Milangaz ise 2.28 TL. aracımın deposu net 45 litre gaz alıyor.

Shellgaz alırsam 2,50 x 45 litre = 112,50 TL. Milangaz alırsam 2,28 x 45 litre = 102,6 TL.

Shellgaz alırsam 1 depo ile menzil 390 km. Milangaz alırsam 1 depo ile menzil 450 km.

Shellgaz alırsam km başına maliyet= 29 kuruş. Milangaz alırsam km başına maliyet= 23 kuruş.

Depo başına fiyat farkından kazancım 112,5 - 102,6 = 9,9 TL.

Depo başına km farkı kazancım 29 kuruş - 23 kuruş = 6 kuruş x 60 km fazla menzil = 3,6 TL.

Depo başına fiyat farkı + menzil farkı kazancım = 3,6 TL. + 9,9 TL = 13,5 TL.

Ayda 3 depo net gaz bitiriyorum, bu durumda aylık kazancım 13,5 x 3 = 40,5 TL.

Yıllık kazancım ise 40,5 TL. x 12 ay = 486 TL.

Petlas 185/70R13 PT311 lastik fiyatı 120 x 4 = 480 TL.

Şu 3-5 kuruş meselesini bir daha düşünün derim...

Aracın çekişi mi ? Shellgaz'dan çok daha iyi çekişi var.

+1

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Ankara'da Shellgaz litresi 2,50 TL. Milangaz ise 2.28 TL. aracımın deposu net 45 litre gaz alıyor.

Shellgaz alırsam 2,50 x 45 litre = 112,50 TL.         Milangaz alırsam 2,28 x 45 litre = 102,6 TL.

Shellgaz alırsam 1 depo ile menzil 390 km.           Milangaz alırsam 1 depo ile menzil 450 km.

Shellgaz alırsam km başına maliyet= 29 kuruş.      Milangaz alırsam km başına maliyet= 23 kuruş.

Depo başına km farkı kazancım 29 kuruş - 23 kuruş = 6 kuruş x 60 km fazla menzil =  3,6 TL.

Mola nın gazı nasıl bi de bunu yazsaydık :)

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Yolum Samsun'a düşerse sana söz deneyip burada yazacağım. Lpg işinde fark petrolden üretilen lpg ile doğalgazdan üretilen lpg farkıdır. Shell petrolden üretilen gazı satar, Milangaz ise doğalgazdan üretilen. İşin anahtarı doğalgazdan üretilen lpg yi satın almakta zira daha ucuza satılır ve daha verimlidir.

petrolden üretilen lpg mi ? :unsure2:  ilk kez duydum abi 

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)

Shellgaz alırsam 2,50 x 45 litre = 112,50 TL.         Milangaz alırsam 2,28 x 45 litre = 102,6 TL.

Shellgaz alırsam 1 depo ile menzil 390 km.           Milangaz alırsam 1 depo ile menzil 450 km.

Shellgaz alırsam km başına maliyet= 29 kuruş.      Milangaz alırsam km başına maliyet= 23 kuruş.

Depo başına km farkı kazancım 29 kuruş - 23 kuruş = 6 kuruş x 60 km fazla menzil =  3,6 TL.

Bulundugum yer itibariyle shell gaz 2.80 ilen milangaz 2.70 vicarı. Belki sizin hesabınıza ayrıntılı olarak bende hesap cıkartarak cok bir seyin değişmediği gösterbilirdim ama uzun surer. Ama sunu hiç denemedim shell mi ya ya da baska bir marka gazla bir depoda daha uzun km yapılıyor buna  bir sey diyemem.

3-5 kurus meselesine ayrıyeten burdaki insanlara  guvenmek zorken ister istemez isim yapmıs urunlere yonelmek cokta mantıksız gelmiyor.

tarihinde ersin özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Bal

gazmı oda neymiş :) motorine devam mx güç max tork :)

Max. ekonomi, minumum çevre kirliliği  :)

Ankaranın birçok yerinde satılan Milangaz' dan nedense bir ben performans elde edemedim. Aynı fiyata BP gaz daha kaliteli, hemde aynı fiyat ;)

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin
(düzenlendi)

Herkese kolay gelsin.

Arkadaşlar bugün tatil olmasını fırsat bilip Auto King'e gittim. Giderken yolumun üzerinde Mola diye bir akaryakıt istasyonu çarptı. Fiyatlara bakarken özellikle LPG'nin 2.38 olduğunu gördüm. Opet'te 2.59, Shell'de ise 2.49 civarındaydı fiyatlar.

Bana uygun geldi, acaba bu istasyondan LPG alan var mı? Shelle göre kıyaslarsak 11 kuruş fark az değil. Hele Opete göre 21 kuruş oynuyor litrede.

Abi bunların daha önceden Terme ,Ünye ve kavakta istasyonları vardı. Lpg yi sürekli oradan alırdım.. hatta bulunduğum yerden oraya götürecek kadar alırdım :) Ozaman fiyatlar daha uygundu orada.Hiç bir sıkıntısı yok alabilirsin. Ama mazotu nasıl bilmiyorum.

tarihinde Süleyman Can Şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

gazmı oda neymiş :) motorine devam mx güç max tork :)

max gürültü kirliliği... 100.000 km sonra max elden çıkarma çabası :p

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Abi bunların daha önceden Terme ,Ünye ve kavakta istasyonları vardı. Lpg yi sürekli oradan alırdım.. hatta bulunduğum yerden oraya götürecek kadar alırdım :) Ozaman fiyatlar daha uygundu orada.Hiç bir sıkıntısı yok alabilirsin. Ama mazotu nasıl bilmiyorum.

Aradığım cevabı buldum sanırım :) Giresuna giderken Kutlukent sanayi tarafında alayım o zaman. 2.38 TL fiyatı var. Hiç fena değil :) :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...