İçeriğe Yönlendir

Focus St Jantı

İsmail Terhan

Recommended Posts

İsmail Terhan

iyi günler aracımda orijinal 195 65 15 jant lastik takımı mevcut

st jantı arıyordum ve en sonunda kendi bulunduğum ilde buldum bir tane

orijinal st jantı ve lastikleriyle beraber 1300 tl fiyatı var

bu fiyat uygun mudur? ve o jant lastik takımı aracın konforu-yakıtı-süspansiyonunu ne derece etkiler 

(not bulunduğum yer de yollar çok da düzgün değil)

ilan da bu

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-lastik-takimlari-orjinal-st-jant-focus-connect-uyumlu-164622476/detay

Yorum bağlantısı
Anıl Akgül

Bu ilanı görmüştüm .. Jantların OEM olduğunu pek sanmıyorum ..

Çünkü OEM jantın 2. elini sadece jant olarak forumdan bir arkadaşımız 1500 TL ye aldı ..

Lastiklerin modeline ve DOT tarihine bakın .. % 95 dediği e göre muhtemelen diş derinliği iyidir ..

Fiyatı normal biraz da pazarlık yapılabilir .. 

OEM jant ise içinde ford amblemi olması gerekir .. 

Şu ilandaki gibi ; http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-ford-focus-st-18-inc-orjinal-ford-mali-celik-jant-takimi-mondeo-157869935/detay/

Artı jant aldığınızda yay takmadan görüntü tabiri caiz ise leylek gibi olur .. 

O yüzden bir takımda yay almanız muhtemel..

Bu jant lastiklerle (tabi yay ile birlikte) yakıtınızda çok az bir artış olur konfordan da biraz ödün verirsiniz ..

Kasislere ve çukurlara daha dikkatli girmeniz gerekir .. Aksi halde jantı yamultmanız çatlatmanız ya da kırmanız artı lastikte balon olası sorunlar..

İşin güzel tarafı ise araç çok daha güzel bir görünüm alacak yol tutuşunuzda iyileşecektir ..

Eksileri artıları bu şekilde umarım yardımcı olmuşumdur ...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

bilgi çok az ama en kötü 700 lira üzerindeki lastikler. jantı 1100-1200 den aşağı bulamazsınız zaten.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...