İçeriğe Yönlendir

2002 Passat 1.9 Tdi Ve 2002 Toyota Avensis 2.0 D4D

Kenan Kalayci

Recommended Posts

Kenan Kalayci

Arkadaslar kısmetse önümüzdeki bir kac ay içerisinde bu iki araçtan birini düşünüyorum.

Genelde uzun yolda kullanacağım ve 4-5 yıl kullanırım diye düşünüyorum.

Olumlu ya da olumsuz, araçlar hakkında yorumlarınız nelerdir.

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

passattaki pd130 luk olan motoru gayet sağlam ve güçlü bir motor yalnız piyasadakilerin çoğunun kmsi düşürülmüş durumda çok dikkat edin hangisini alırsanız alın temiz olduktan sonra sıkıntı çıkarmaz bence

Yorum bağlantısı

2002'de Avensis'in dizeli olmaması gerek. Benzinli motorlarının kodu d4d. Lpg ile uyumsuz bir motordur.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

2002'de Avensis'in dizeli olmaması gerek. Benzinli motorlarının kodu d4d. Lpg ile uyumsuz bir motordur.

Saygılarımla.

abi d4d dizel motorunun kodu yılını bilmiyorum ama 2.0 dizeli var avensisin benzinli motorlar vvt-i diye geçiyor

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Eray;

d4 benzinli motor 2.0 Avensiste, 2001 model ve sonrasında ve yeni kasada (güncel kasayı kastetmiyorum) kullanıldı. d-4d ise Corolladaki dizel motor. Avensis'in eski ve yeni kasasında 1.6, 1.8 ve 2.0 benzinli motorlar kullanıldı. d-4d Corolladaki dizel motor.

Saygılarımla.

Bu arada, konu yurtdışından açılmış. Oralarda olabilir dizel, Türkiye için yazdım farketmediğim için.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kenan Kalayci

Eray;

d4 benzinli motor 2.0 Avensiste, 2001 model ve sonrasında ve yeni kasada (güncel kasayı kastetmiyorum) kullanıldı. d-4d ise Corolladaki dizel motor. Avensis'in eski ve yeni kasasında 1.6, 1.8 ve 2.0 benzinli motorlar kullanıldı. d-4d Corolladaki dizel motor.

Saygılarımla.

Bu arada, konu yurtdışından açılmış. Oralarda olabilir dizel, Türkiye için yazdım farketmediğim için.

Saygılarımla.

Haklisin kardesim yurt dışında yasıyorum isvec malmo de kismetse bir iki aydan Danimarka'ya taşınmayı düşünüyorum orda alacağım insallah.

Bi arada avensisin düzeldi burada var bu modellerde yalnız passatin 130 ps Ler biraz tuzlu hemen hemen 2006 da ki kasanın fiyatında 110 ya da 100 ps olur tahminime gore alacağım arac passat olursa

Yorum bağlantısı
Coşkun Yılmaz
(düzenlendi)

Arkadaslar kısmetse önümüzdeki bir kac ay içerisinde bu iki araçtan birini düşünüyorum.

Genelde uzun yolda kullanacağım ve 4-5 yıl kullanırım diye düşünüyorum.

Olumlu ya da olumsuz, araçlar hakkında yorumlarınız nelerdir.

Teşekkürler...

passat bulursun temiz ama onada o yaştakine 30 bin civari verirsin PD motor olarak geçer sağlamdır ford nasıl 1.6 tdci psa 600 bin ceviriyorsa sıkıntısız oda 700 800 cevirir düşünsene 14 yaşında araban olacak 30. bin vericeksin 

toyotlarda eski kasası var zor bulunur d4d sol yani station olarak var trde gümrük girişli bişey bulabilirsen mümkün

Eray;

Saygılarımla.

Saygılarımla.

dediğğiniz doğru ve arkadaşın işi zor mkII 2.0 tdci 136 lik focus aramak gibi :(

tarihinde Coşkun Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kenan Kalayci

Aslında Toyota benim icin bi alternatif aklımda ilk olarak passat var.

Alacağım arac en az 250 -270 bin km de olacak ve burada aklımı Toyota'nın sorunsuzlugu cezbediyor.. Bu km de passatin masrafı beni üzer mı peki??

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Alınacak tek arac passat hele birde otomatikse dadından yenmez. Sorunsuz bir araç passatında en güzel kasası. Daha tadı damağımda. Sattığıma üzüldüğüm tek araç.

Yorum bağlantısı
Kenan Kalayci

Alınacak tek arac passat hele birde otomatikse dadından yenmez. Sorunsuz bir araç passatında en güzel kasası. Daha tadı damağımda. Sattığıma üzüldüğüm tek araç.

Sattığın arac 130 ps miydi 100 mu??

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

150 bg benimki 1.8 turboydu ancak Dizel 130 bg 1 ay kullandım çok memnun kaldım

Yorum bağlantısı
Kenan Kalayci

150 bg benimki 1.8 turboydu ancak Dizel 130 bg 1 ay kullandım çok memnun kaldım

100 ps Ler çok mu hantaldir acaba bir bilgin var mı kardesim??

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

100 değil 110 olması lazım

Makyajlı kasalar 130 bg 2000 modele kadar olanlar 110 bg

Yorum bağlantısı
Kenan Kalayci

100 değil 110 olması lazım

Makyajlı kasalar 130 bg 2000 modele kadar olanlar 110 bg

Nasıl peki o motorlar performansı falan bi değerlendirme yapabilir mısın??

Yorum bağlantısı
Kenan Kalayci

110 kesmez 130 kadar

Cok teşekkürler kardesim benim icin en önemli faktör ara hızlanmalarının iyi olması kısmet olursa Turkiye ye o araçla gelmeyi düşünüyorum cunku:))
Yorum bağlantısı
Kenan Kalayci

Yanlış yazılmıştır. 1.9 tdi 2000 model sonrası 130 bg

Haklisin bi yanlışlık var heralde cunku diğer ilanlarda 130 yazmışlar..

Cok teşekkür ederim bu arada zaman ayırıp sorularımı cevapladın :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kenan Kalayci

Arkadaslar bi sorum daha olacak yardımcı olursanız cok sevinirim..

Wv nin Dsg problemi hakkında bayağı bi şikayet var bu benim ilgilendiğim b5.5 kasa (sanırım) daki otomatik sanzimanda problemli mıdır acaba??

Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Arkadaslar bi sorum daha olacak yardımcı olursanız cok sevinirim..

Wv nin Dsg problemi hakkında bayağı bi şikayet var bu benim ilgilendiğim b5.5 kasa (sanırım) daki otomatik sanzimanda problemli mıdır acaba??

Teşekkürler..

Hayır değil. Klasik otomtik galiba. Taş gibi. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...