İçeriğe Yönlendir

Notebook' A Çay Döküldü

Özcan Keskin
Çözüme git Özcan Keskin tarafından,

Recommended Posts

Özcan Keskin
(düzenlendi)

evet arkadaşlar akşam içtiğim çay bardağını masada bırakmıştım benim ufak canavarda almış çayın dibini bi güzel notbook un üzerine dökmüş. gece eve geç saatte geldim çay döküldüğünden haberim yoktu evdekiler de uyuyordu bende  pc yi açmaya çalıştım bataryası ölü idi zaten belki şarjı bitmiştir dedim fişe felan taktım açılmadı bu gece içini çtım dağıttım anakart yanmış gibi görünüyor sizce kendim anakart alıp değiştirmelimiyim yoksa tanıdık tamir yapan daha önce deneyimim olduğu yere mi teslim etmeliyim Acaba anakart tamir edilebilir mi?

notebook bu

http://www.toshiba-turkey.com/discontinued-products/satellite-l40-14h/

anakartta bu

http://www.frozen.com.tr/notebook-anakart/toshiba-2/toshiba-satellite-l40-14h-psl48e

tarihinde Özcan Keskin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Anıl Akgül

Kendiniz yapabileceğinize inanıyorsanız yapabilirsiniz..

Ama başka bir sorunda olabilir..

Belkide anakart yanmamıştır..

Bir bilene danışmakta fayda olası...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alkım Hoşgör

Klavye arızasında cihaz çalışır tuşlar ya basmaz, ya kararsız basar (kendi kendine basma gibi)

Anakart/RAM/işlemci gibi bileşenler arıza yapabilir. Ram ve işlemciye sıvı gelmesi daha küçük bir ihtimaldir ama önce bu parçaların denenmesi gerekir. Sağlamlığından emin olduktan sonra, anakart öncelikle saf alkol ve pamuk ile temizlenir. Beyaz beyaz yeşil yeşil kabarıklar varsa öncelikli olmak üzere bu bölgelerden başlanır. Chip diye bahsedip geçtiğimiz çok bacaklı bileşenlerin arasında varsa ince uçlu cımbızla, büyüteçle detaylı temizlenmesi gerekir. Bazı durumlarda Havya denilen alete benzeye sıcak hava üfleyen alet ile ısıtılarak lehimlerin bir nevi tazelenmesi gerekebilir. İnce çalışarak yapılabilecek bir uygulamadır. Bugüne kadar ki denemelerimin çoğunluğu başarıya ulaşamamış olsada 3-5 tane anakart kurtarmışlığım vardır. Umudunuzu kaybetmeden denemenizi öneririm.

Düzelmez ise anakart değişimine yönelmeniz gerekecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

würth balata spreyi ile ana kartı yıkamayı deneyın ama o bilgisayar gitmistir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özcan Keskin

Çay şekerli idi alkol falan sürmedim ama yanan parçalar var bariz belli önce tamire vereyim duruma göre hareket edeceğim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çay şekerli ise hiç onarımla uğraşmayın. Yukarıdaki ürün sizin için birebir aynı ise direkt alın derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Özcan Keskin

evet şekerliydi bazı parçalar kömür  olmuş dün linkteli ürünü sipariş ettim bu sabah elime ulaştı kahvaltı yapmadan değiştirdim hemen şuan sorun yok gibi görünüyor. bozuk anakarti işene yarayan olursa bedelsiz verebilirim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...