İçeriğe Yönlendir

Hyundai I30 Geyik Testi Felaketi

Ali Elöver

Recommended Posts

Ali Elöver

Elektrikli direksiyonu olan araba sahiplerinin işi zor, özellikle Hyundai i30 ise...

Alıntıdır:

Türkçe Açıklama : Videoda da izlediğiniz gibi i30 geyik test parkurunun dışına düz olarak devam ediyor çünkü servo direksiyon sistemi kendini kapatıyor. Kadranda küçük kırmızı bir ışık bana direksiyon ile ilgili birşeylerin ters gittiğini söylüyor ama buna gerek yok, direksiyonu çevirmeye çalışırken bunu zaten anlıyorsunuz."

"Evet, servo kapanınca bu kadar kötü oluyor. Böyle bir durumu seyir halindeyken kontrol edebileceğinizi düşünmeyin bile. Son derece tehlikeli. Rezalet!"

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Şükrü Abay

Bence bu kadar olmamalı . Kesin bi sorun var .

Çevremde i30 kullanıcıları var yol tutuşundan anlık tepkilerinden gayet memmunlar servo direksiyon hatalıdır bunun..

Yorum bağlantısı

:shok: Hayati önem taşıyan bir kısım/ diresiyon ve bu şekilde kronik bir hata var ise zaten Hyundai hemen toplar araçları. Bence de bu araçta problem olabilir.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Hyundai klasik direksiyon sistemi arızası era ve getz lerden kalma kronik bir sorun..

EPS direksiyon sistemi ile çok kişinin canı yandı..

Zaten hissiz olan direksiyonu, kronik sorunlar ile birlikte iyice içinden çıkılmaz hal alıyor..

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Ne kadar modern ve iyi yapsalar da ben hyundai ye uzun vadede güvenmiyorum bi eps aistemleri vardı getz ve era saçma sapan çalışıyo sürrkli bozuluyo

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bilgisayar oyunu gibi direksiyonu olan araçlara hiç bir zaman sıcak bakmadım. Test sürüşü yapmıştım i30 ile. Evet güzel serçe parmakla da dönüyor ancak gram his yok. Güvende hissettirmiyor

Yorum bağlantısı
Şükrü Abay

Bilgisayar oyunu gibi direksiyonu olan araçlara hiç bir zaman sıcak bakmadım. Test sürüşü yapmıştım i30 ile. Evet güzel serçe parmakla da dönüyor ancak gram his yok. Güvende hissettirmiyor

Şimdiki yeni otomobillerin hepsi bilgisayar oyunu gibi değil mi? Bir yere bağlı orayı yönlendiriyosun. Hissiz zevksiz..

Focus 1 'in direksiyonunu kimseye değişmem.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı

Şimdiki yeni otomobillerin hepsi bilgisayar oyunu gibi değil mi? Bir yere bağlı orayı yönlendiriyosun. Hissiz zevksiz..

Focus 1 'in direksiyonunu kimseye değişmem.

Aynen öyle maalesef. Yeni fordlarda hala hislilik var eskisi gibi olmasa da ama cidden eski fordlardaki keyif hic birinde yok. Ben de çok memnunum direksiyonumun hisli olmasından

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Ben de mk2 nin direksiyonundan gayet memnunum. Geçen bir alışveriş merkezine getirmişlerdi bu arabayı. İçine oturdum şöyle bir baktım.

ıı ııhh tırt abi. Sıfırı bile güven vermedi bana.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Kısaca TIRT damgasını yedi, bende onayladım :biggrin:

Hacı sen onayladıysan zaten olay bitmiştir, hyundai senin fetvandan sonra kesin toplayıp hepsini yakar i30'ların, yerine herkese fiesta 68 bg über edition verir özür olarak. Ne güzel yer gök denim mavi uyduruk edition pardon über edition dolar :p

Düz hidro direksiyon candır :)

Seninle aynı fikirde olduğum nadir anlardan biri Androidkardeş :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
(düzenlendi)

Hemen satayım o zaman :)

tarihinde Nuri Güngör tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hacı sen onayladıysan zaten olay bitmiştir, hyundai senin fetvandan sonra kesin toplayıp hepsini yakar i30'ların, yerine herkese fiesta 68 bg über edition verir özür olarak. Ne güzel yer gök denim mavi uyduruk edition pardon über edition dolar :p

Seninle aynı fikirde olduğum nadir anlardan biri Androidkardeş :)

Sağol TırtİOSçusonradandoğruyolubulupmersoyageçenkardeş :)

Fiesta nın direksiyonu harbi überdir, Ford un en iyi olduğu yer budur zaten, şimdilerde elektroya dönüp az bozdular ama olsun, neyse, ne varsa esikelerde var zaten  :p  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Fiesta nın direksiyonu harbi überdir, Ford un en iyi olduğu yer budur zaten

Gerisi komple yalan diyorsun yani ? 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Gerisi komple yalan diyorsun yani ? 

Gerisi çok iyi, direksiyon über diyorum, biraz ses alıyor o kadar   :D :D

Bu arada Mersoyuda çok abartmayalım, Audi üst serilerde yabana atılmaz ve hatta Alamanlar için araba Audi dir, merso değil sayın Tırtöver kardeş  :p

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Gerisi çok iyi, direksiyon über diyorum, biraz ses alıyor o kadar   :D :D

Hımmmm, ben Fiesta diye triportöre bindim sanırım, hiç de iyi bişiy değildi gayet de uyduruktu, dışını aynı yapmışlar ne biliyim, dandikti fikrimce tabi triportör ne de olsa :p 

Bu arada Mersoyuda çok abartmayalım, Audi üst serilerde yabana atılmaz ve hatta Alamanlar için araba Audi dir, merso değil sayın Tırtöver kardeş   :p

Tabi canım, Mercedes de araba mı ??? Abartılacak bişeyi yok, Fiat Tata Mercedes bunlar aynı hamurun farklı şekilleri :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hami Erışık

tamamen size katılıyorum.

arabada fazla özellik olmayacak,sanayideki usta,hatta çırak bile söküp takabilecek.

şimdiki arabalarda en ufak bişeyde lamba yanıyor,şu arıza bu arıza ; doğru servis

resmen servise bağımlı hale getiyorlar.

benim focus biri sanayideki usta çırağına yaptırıyor bakımını falan.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Tabi canım, Mercedes de araba mı ??? Abartılacak bişeyi yok, Fiat Tata Mercedes bunlar aynı hamurun farklı şekilleri :p

Hiç boşa kıvırma, Merso yuda fazla abartma dedim tırt demedim :)

Alman için araba AUDİ dir, Alaman binmek için bunu, dışarı satmak içinse Merso-Bmw üretir, meşhur Alaman atasözüdür bilmezmisin :D  ha Merso-fiat olur, hatta merso-reno oldu bile, uyduruk modelleri mersoda görmeye alıştık zaten, Merso dedinmi eskileri gelir, yada şuan satılan en üst seriler, gerisine bakmam bile sayın Tırtöver, Merso eski merso değil çünki, boşa fiesta ya falan taş atma, işe yaramaz  :D

http://www.youtube.com/watch?v=l7MhZcYSKQc

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sırf bir araçta sorun oldu diye bir firma bu kadar kötülenmemesi lazım. Hyundainin yaptığı araçları beğeniyorum. En azından fordda olmayan bir çok özellik en düşük paketlerinde bile standart. Ford gibi 2 hava yastığı koyup piyasaya sürmüyorlar...

Kia de Mert :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Evet az önce Çanakkale de Merso CLK 320 modeli araca baktık, kompresor değildi, e2 paketmiş, anlamam pakedinden ama olanları yazayım, ön arka park sensörleri var, navigasyonlu teybi var (cd yok çalışmıyor ve almanca) 2 ön koltuk elektrikli ve sürücü koltuğu 2 hafızalı, aynalar katlanıyor, tempomat yazmış ilanda, satıcıya dedim nedir bu hani düğmesi (Alper kardeşimden bunun kabin ısıtıcı olduğunu öğrendim) meğerse mersoda Cruise Controla tempomat denirmiş  :D  bunuda öğrendik, iyide temp-omat temp ısı demek, oto ısıtma olmasın bu dedim adama, yanlış biliyorsun dedi  :D

Neyse araba kazasız boyasız ama yılların yorgunluğu var, benimde merso hevesim depreştiya bu aralar, denedim sürdüm falan, iyi güzel hızlanması falan normal, öyle spor araba olayı yok, kompresör yok ondan sanırım, ama CLK 320 leri direk sildim, tabut gibi dar basık araç bana gelmez, (fiesta falan demeyin, bundan sona alacağım araç için konuşuyorum, fiesta o zamanki şartlarda alınmış bir araçtı) bunu anladım, zaten cabrio araç üstelik merso böyleyse direk bana göre değil, eledim gitti, kusura bakma Ali Tırtöver kardeş, hızlı olabilir ama bana uymaz, 4-5 kişilik gezinti arabası değil bu, elendi ve liste dışı kaldı :) bu arada tam gaz roketleyip ayağımı gazdan çekince arkadan taak diye vurma sesi geliyor, bana normal gelmedi bu ses....

içi böyleydi

25897-1999-clk-320-nav-multi-functional-

Sonra E200 baktık, 99 model komprsör, bu daha iyi ve rahat, geniş ferah sayılır, 25 kaaat civarı eder dedi sahibi, satmıyor ama, biz aracı inceledik biraz, nasıl dedim araç? sahibi, güzel vs. orjinal boyalı vs. dedi, iyi dedim şu meşhur kapılardaki üçgenlere bakalım, adam zaten bihabermiş üçgenden, baktım silik üçgenler, dedim boyalı bu araç, asla demesinmi herif, iyi dedim belki ben yanılıyorum, sonra gittim kaputun önüneee, baktım güzel bir taş izi var, boya atmış  :spiteful:  gel bakalım şu izdeki 2 kat boyaya ne diyorsun dedim, adam birşey demedi ve iyi günler dedik olay bitti.

Çıkan sonuç: 2 el merso almak harbi dert, yılların yorgunluğu direk hissediliyor ve bana göre değil, böyle araca ben binmem ve almam, ayrıca eski tip konsoldaki otobüsten arak cam düğmeleri bana bu sefer çok itici geldi iyice soğudum, ben 2. el en fazla 8-9 yaşından daha yaşlı Merso falan almam, bunu netleştirdim artık, bindim etti m kullandım, iyi güzel ama yıpranmışlık tıkıtrı çıtırtı ve çağın gerisinde görünüm bana göre değil, bu konu burada kapandı benim için.

Sonrasında yolda 2006 model e200 kompr. gördük, adama el ettik durdurduk, baya muhabbet ettik, adam Konyadan yeni gelmiş yakalamışız :) Konyadan bastım Çanakkaleye geldim diyor, Biga da depo full lemiş 300 tl. lik benzin almış, sarfiyat güzel, arabada güzel, içi felan bakımlı, zaten binince araba ben iyi durumdayım diyor, kurcalamadık bile, fakat 95 kaat isterim dedi, şefin limiti aştı tabiii :)

Aynı bundandı, alacaksam ya bu ayarda Merso alırım, yada almam, eskiyle uğraşamam ve beni mutlu etmiyor, bunu netleştirdim kafamda, ya bu ayarda merso yada başka markanın sıfırı arkadaş :)

163244394d7r.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...