İçeriğe Yönlendir

2013 Powershift Ikaz Lambası Yandı

Bülent Serdar

Recommended Posts

Bülent Serdar

Bu akşam eşim aracı çalıştırıp eve doğru geçerken yaklaşık 1 km sonra durmuş. Aracı tekrar çalıştırmak isteyince bilgi ekranında "Motor arızası, aracı servise götürün vb." tarzı bir uyarı çıkmış. Ayrıca motor arızası, yağ işareti ve servis uyarısı ışıkları aynı anda yanmış.

Ben 15 dakika sonra aracın yanına ulaştığımda ise herhangi bir sıkıntı yoktu.

Elm327 ve torque ile kontrol ettim, arıza kodu yok...

Araç menüsünde sistem durumu sorunsuz yazıyor.

Yağı kontrol ettiğimde rengi biraz koyu geldi.

Aracı sıfır olarak 2013 Temmuz ayında aldık. Şu an 4678 kmde. Sizce sıkıntı ne olabilir? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Bülent Serdar

Kırıkkale'de Ford bayii var, ama servis yok... En yakın servisler Ankara, Kırşehir ve Çorum.

Hafta sonuna denk getirip gitmek lazım. Bu aralarda aşırı bir iş yoğunluğum var :( Bir hafta bekler sanırım..

Yorum bağlantısı

Kırıkkale'de Ford bayii var, ama servis yok... En yakın servisler Ankara, Kırşehir ve Çorum.

Hafta sonuna denk getirip gitmek lazım. Bu aralarda aşırı bir iş yoğunluğum var :( Bir hafta bekler sanırım..

Ankara'da otokoç gibi bi imkan varken değerlendirin ;)

Yorum bağlantısı
Bülent Serdar

Anlamadığım kısım, torquede neden arıza kodu vb. bir şey görünmüyor?Herhangi bir arıza durumunda bu durum geçene kadar uyarı sistemde kayıtlı kalmaz mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o tip programların immkanı kısıtlıdır, mesela çoğu freeze frame data okuyamaz, torq u bilmem de

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent

Anlamadığım kısım, torquede neden arıza kodu vb. bir şey görünmüyor?Herhangi bir arıza durumunda bu durum geçene kadar uyarı sistemde kayıtlı kalmaz mı?

beyine kaydolmuş birçok arızayı o tarz programların çoğu okuyamaz  servise gidip detaylı cihaza bağlatmak kesin çözüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuğbay ışıklar

Bir kaç sefer benim aracımda da oldu, sorun yok devam ettik :)

Yorum bağlantısı
Bülent Serdar

Cumartesi sabah Otokoç'ta ilk servis hizmetini aldık. Şehir dışından geldiğimiz için öncelik verdiler sağ olsunlar. Polen filtresi değişikliği hariç rutin bakım faaliyeti gerçekleşti. 373 Tl civarında tuttu.

Bakımı yapan görevli malum ışığın Eprom hatası olduğunu, güncelleme gerektiğini onunda henüz yurda giriş yapmadığını söyledi. Garanti bitimine gelir herhalde...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İbrahim Eşlik

Geçmiş olsun arabayı 0 ilk aldığım günü başıma gelmişti o yazı benim de. Aldığım bir şişe mazotu sömürdüğü gibi şıp diye kesti :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...