İçeriğe Yönlendir

Sgk Tebligat

Ümit Mavigöz

Recommended Posts

onurdursun
(düzenlendi)

ben ücretli öğretmenlik yaptığım dönemde devlet sigortamızı 15 gün yatırıyordu ve kalan 15 günlük süre için genel sağlık sigortası kapsamında beni borçlandırmış, tabi haberimiz yok geçen sene öğrendim ve 1.5 yıılık borçlanma için 1500 lira gibi bi borç çıkardılar itiraz ettim yeniden hesapladılar 890 lira gibi bir rakama düştü, bende kaymakamlıktan gelir testi yaptırıp kendime ait hiçbirşeyin olmadığını söyledim en düşük gelir sınıfında olduğumu tesçillettikten sonra tekrar sgk ya gidip itiraz ettim ama nafile geçmişe yönelik itiraz edemezsiniz dediler ve paşa paşa ödedim.

borç durumunuzu bu linkten öğrenebilirsiniz

https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf

evet sgk çalışanlarının bile itiraf ettiği bir soygun yöntemidir GSS...... çalışmadığınız zamanlarda gelir tespiti yaptırmazsanız en yüksek gelir düzeyinden borçlandırıyor sistem sizi. 

sistemsel bi hata da olabilir. banada 3000 tl civarı borç çıkarmışlar hiç boşta geçen günüm olmadığı halde.

sgk  ya gittim halletiler. borç silindi.

af çıkmalı. çok borçlu var  :(

biz ödeyenler her zamanki gibi keriz mi olucaz o zaman, ödediğim parayı faiziyle banada geri verecekler ise eyvallah

Bu arada unutmadan borç ödenmez ise sağlık hizmetinden faydanılamaz

tarihinde onurdursun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Eski

ben ücretli öğretmenlik yaptığım dönemde devlet sigortamızı 15 gün yatırıyordu ve kalan 15 günlük süre için genel sağlık sigortası kapsamında beni borçlandırmış, tabi haberimiz yok geçen sene öğrendim ve 1.5 yıılık borçlanma için 1500 lira gibi bi borç çıkardılar itiraz ettim yeniden hesapladılar 890 lira gibi bir rakama düştü, bende kaymakamlıktan gelir testi yaptırıp kendime ait hiçbirşeyin olmadığını söyledim en düşük gelir sınıfında olduğumu tesçillettikten sonra tekrar sgk ya gidip itiraz ettim ama nafile geçmişe yönelik itiraz edemezsiniz dediler ve paşa paşa ödedim.

borç durumunuzu bu linkten öğrenebilirsiniz

https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf

biz ödeyenler her zamanki gibi keriz mi olucaz o zaman, ödediğim parayı faiziyle banada geri verecekler ise eyvallah

Bu arada unutmadan borç ödenmez ise sağlık hizmetinden faydanılamaz

borcunu ödeyenler zaten üzerine düşen görevi yapmış oluyor. birde borcunu ödeyemeyecek kadar çok borçlanmış olanlar var. ben onları kastederek af çıkmalı dedim. Türkiyede malesef bu vergi borcu ve sgk borcu konusunda haksızlık oluyor. mutlaka af çıkıyor. devlet alamadığı 5 kuruş yerine yapılandırma yapıp 2 kuruş alıyor. alacaklınında borçlununda işine geliyor yapılandırmalar. olan borcunu zamanında ödeyen vatandaşa oluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...