İçeriğe Yönlendir

Ankara'da Dolu Ve Sonrasinda Yagmur

Misafir

Recommended Posts

Çağlar Adakoğlu
(düzenlendi)

Yaklaşık 1-1.5 saat süren gökyüzü showundan kısa bir kesit.Canlı gözle izlemesi ne kadar keyif vericiydi :)

Videoda 50. saniyede bir çoşma yaşıyor gökyüzü :)

tarihinde Çağlar Adakoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben dedim, Melih deniz getirir dedim... 

Geçmiş olsun ankara.. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Doğa karşısında insanoğlunun ne kadar aciz olduğunu bir kez daha gördük... İstediğin kadar geliştik de 15 dakikalık yağmur ve dolu dersimizi verdi...Allah beterinden korusun...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu doğal bir şey.

Bi anda yağar doldurup gider.

Önemli olan yağdiktan sonra suyun gitmesi.

Ya doldurup gitmez ise :D

Örneklerini gördük.

3 gün yağsa Venedik'e adayız diyorsun yani abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

3 gün yağsa Venedik'e adayız diyorsun yani abi :)

İlk fotoğrafta çektiğim dere(!) fotoğrafı 10-15dk'lık bir yağmur sonrası oluştu. Bizim bulunduğumuz semtin ismi Kavaklıdere. Ankara'nın birçok semt isminin sonunda dere vardır. Ancak bu derelerin kendileri şu anda ortada olmadığından, biraz şiddetli yağmurlarda bu semtlerin yolları dere haline geliyor, doğa kendini hatırlatıyor, müdahale ettiğimiz değişiklikleri yok sayarak bir süreliğine orjinal haline geliyor. Su toprağa kavuşamazsa ve bunu bilen uzmanlar yıllardır üstyapıya önem verip; yeterli drenajı sağlayacak altyapıyı oluşturmazlarsa gerçekten değil 3 gün, 3 saatlik şiddetli bir yağmurda en popüler ulaşım aracı kayıklar olur.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ankaralı dostlara geçmiş olsun.Rabbim büyük afetlerden korusun.

Maraş'ta hava bugün tam yazdı. 33 dereceydi :)

Hatta akşam hava o kadar güzeldi ki çocukları parka götürdüm :)

10345578_10152443214868535_5232086911298

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Mehmedim,Allah bağışlasın,çok tatlı bu yaaaa...Olsada mıcıklasak biraz beyaaa :) :)  :nazar:  :nazar:  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Maşallah mehmet abi çocuk çok tatli Allah bizede böyle tatli çocuk nasip etsin tam tosun paşa :)

Amin :)

Mehmedim,Allah bağışlasın,çok tatlı bu yaaaa...Olsada mıcıklasak biraz beyaaa :) :)  :nazar: 

Eyvallah abi sağol.Annesi kızıyor abi. Ben daha doyarak öpemedim :( :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Fotoğraflara videolara baktim da, standart İzmir'in yağmur sonrası olanlardan farklı bir şey goremedim... e yine de geçmiş olsun tabi. Allah beterinden korusun...

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun.. Alt yapının önemini anlıyoruz böyle durumlarda..  :( Hiç olmayan alt yapının  :angry:

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Melih başkan opsun seni :p

Edit :öpsün

Gerçi bana düşmez izmirli arkadaşlar varken :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arkadaşlar alt yapıda eksiklikler olabilir buna tamamen katılıyorum ancak bu bir doğa olayıdır. Doğanın gücüne karşı insanoğlu ne yapsa aciz kalır bazı zamanlarda. O yüzden çokta büyütülecek bir durum olduğunu düşünmüyorum. Yani şöyle bir durum var Ankara da 100 yıldır böyle bir yağış olmamışsa her an böyle bir yağış olabilir diye maliyeti yüksek bir yapılanmayı üstlenmekte gereksiz bence.. 20 hanelik bir köye 2 bin kişilik camii yapmak gibi birşey bu.. :) Ani beklenmeyen eşine ender rastlanılan bir yağış geldi geçti.. Normal yağışlarda bu tip olaylarla karşılaşmıyoruz. 

Bence altyapı dan çok yukarıya bakmak lazım. Mesela devrilen onlarca ağaç gördüm. İki aracın üstüne devrilmişti.Bu ağaçların birçoğu kurumuş ağaçlar.. ve şuanda cinnah caddesi üzerinde 6 adet daha bu tip ağaç saydım. Bunlara müdahale edilmeli..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Dolu yagmasina gerek yok ki

Sağanak yağıştada aynı oluyor ankara.

Hemen heryer sulara gömülüyor

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Lafontenden masallar ;) Bir böyle yağmurlar dolular dünyada bize yağar. Yılın 3/4ü yağış alan İngiltere diye bir ülke yok mesela. Bu kafayla müstehak size.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

20.45 civarı şaşmaz tarafında yakalandım, ben daha önce böyle bişey görmedim, benzinlige zor attım kendimi, benzinlik araçlarla doldu, o kadar şiddetliydiki sunroof camını oynatıyordu, içeriye su atmaya başladı, benzinlikde herkes aracının tavanına bakıyor renog larda baya ezilme olmuş.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Lafontenden masallar ;) Bir böyle yağmurlar dolular dünyada bize yağar. Yılın 3/4ü yağış alan İngiltere diye bir ülke yok mesela. Bu kafayla müstehak size.

Mert sorun burada zaten.. Bu tip yağışları sık alan ülkeler zaten önlemi almak zorundalar.Alıyorlarda.. Benim yaşım 36 ben Ankara da ilk kez böyle bir dolu yağışı gördüm mesela.. Hem bu kadar rüzgarla birlikte hem de bu kadar ani ve hızlı.. Bu tip yağışlarla çok sık karşılaşmıyoruz ki İngiltere gibi altyapımız olsun..

Yorum bağlantısı

Adı üzerinde alt yapı. Üstü bitirince bir daha alta dönüş olmuyor maalesef. 1000 kerede kazsan, sonradan alt yapı yapayım desen olmuyor. 100.000 kere daha kazıyorsun... 20 kişilik köye 2000 kişilik camii yapacaksın ki, ileride köy 2000 kişi olduğunda ek masraf yapma, köylüyü mağdur etme  ;) 15 dakika yağan yağmur 3 gün yağsa ne yaparız bilemiyorum..  :i-ih:

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Adı üzerinde alt yapı. Üstü bitirince bir daha alta dönüş olmuyor maalesef. 1000 kerede kazsan, sonradan alt yapı yapayım desen olmuyor. 100.000 kere daha kazıyorsun... 20 kişilik köye 2000 kişilik camii yapacaksın ki, ileride köy 2000 kişi olduğunda ek masraf yapma, köylüyü mağdur etme  ;) 15 dakika yağan yağmur 3 gün yağsa ne yaparız bilemiyorum..  :i-ih:

Her şey allahtan, napalım kader bu ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Eşeğini önce sağlam kazığa bağla, sonra Allah a emanet et demişler..  :)

Cenab-ı Hakka tevekkül ettim diyerek devesini bir yere bağlamaksızın huzuruna gelen bir zata Peygamber Efendimiz, “Çık deveni bağla da sonra tevekkül et” buyurmuştur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...