İçeriğe Yönlendir

Vites Kutusu Isındı Uyarısı Hakkında

Yalçın Kartal

Recommended Posts

Yalçın Kartal

Arkadaşlar merhaba

2007 mk4 2.0 Tdci aracımda yolculuk halindeyken vıtes kutusu ısındı diye bir sarı arıza uyarısı aldım aracımı hemen sağa çekip 5 dakika kadar bekledim ve tekrar kontak çevirdim ve uyarı kaybolmuştu. İstanbuldaki ustamı arayıp durumdan haberdar ettim. Yüksek hıza çıkmadan yolculuğuma devam etmemi söyledi. 500 km kadar yol yaptım ve aynı uyarıyı tekrar almadım. Bu arıza uyarısını neden vermiş olabileceği hakkında bir fikri olan varmı acaba. Yardımcı olabilirseniz sevinirim..

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Araç otomatik galiba.

Kullanım esnasında aracı zorladınız mı ?

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Arkadaşlar merhaba

2007 mk4 2.0 Tdci aracımda yolculuk halindeyken vıtes kutusu ısındı diye bir sarı arıza uyarısı aldım aracımı hemen sağa çekip 5 dakika kadar bekledim ve tekrar kontak çevirdim ve uyarı kaybolmuştu. İstanbuldaki ustamı arayıp durumdan haberdar ettim. Yüksek hıza çıkmadan yolculuğuma devam etmemi söyledi. 500 km kadar yol yaptım ve aynı uyarıyı tekrar almadım. Bu arıza uyarısını neden vermiş olabileceği hakkında bir fikri olan varmı acaba. Yardımcı olabilirseniz sevinirim..

Teşekkürler

Sıkışık trafikte bu uyarıyı verdiyse normal sayılır, vw dsg leri içinde bu durum normal kabul edilip kullanım kitapçığında yazılmış.Kitapçığa göz atın bakalım ford uyarıda bulunmuş mu

Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Uyarıyı dur kalk trafikde verdi ise normal ama uzun yolda verdi ise göstermekde fayda var.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yalçın Kartal

Hayır otobanda yüksek hızda verdi bu uyarıyı 

Araç otomatik galiba.

otobanda yüksek hızdaydım sanırım 180 km civarında bir hızım vardı 

Sıkışık trafikte bu uyarıyı verdiyse normal sayılır, vw dsg leri içinde bu durum normal kabul edilip kullanım kitapçığında yazılmış.Kitapçığa göz atın bakalım ford uyarıda bulunmuş mu

hayır kitapcıkta herhangi bir uyarı bulamadım 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yol ve kullanım şartından dolayı ısınma alglarsa, bu uyarıyı çıkarırı, soğursa da geçer.

Yorum bağlantısı
Yalçın Kartal

yol ve kullanım şartından dolayı ısınma alglarsa, bu uyarıyı çıkarırı, soğursa da geçer.

Üstadım hava sıcaklığı ortalama 18-20 derece civarındaydı, ortalama hızım 180 kmh civarındaydı, kontağı kapattım ve tekrar açtım dolayısıyla soğuma ihtimali ortadan kalktı, ve kontağı tekrar çevirdiğimde arıza sinyali kayboldu tedbir olarak sadece şanzıman yağını değiştirdim, ve üstüne 1500 km kadar daha yol yaptım tekrarlamadı arızayı, ancak devamlı uzun yol yaptığım için tedirgin kullanıyorum aracı, computest'de bir arıza görünmüyo hatta sıfır arıza veriyor( farklı 2 yerde baktırttım )

ama neden o arızayı verdiğini bulamadım, saçma sapan bir yerde bana sıkıntı vermesin inşallah diyerek umut ediyorum,

Yorum bağlantısı
Yalçın Kartal

Araç otomatik galiba.

evet üstadım araç otomatik ama ilk defa o hızlara çıkmadı hatta daha önce fazlasınıda gördü 230-240 kmh ye kadar çıktığı oldu ayrıca 180kmh hızda devir saati 3000 i  biraz geçiyor dolayısıyla çok zorlanmış olduğunu sanmıyorum 

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Üstadım hava sıcaklığı ortalama 18-20 derece civarındaydı, ortalama hızım 180 kmh civarındaydı, kontağı kapattım ve tekrar açtım dolayısıyla soğuma ihtimali ortadan kalktı, ve kontağı tekrar çevirdiğimde arıza sinyali kayboldu tedbir olarak sadece şanzıman yağını değiştirdim, ve üstüne 1500 km kadar daha yol yaptım tekrarlamadı arızayı, ancak devamlı uzun yol yaptığım için tedirgin kullanıyorum aracı, computest'de bir arıza görünmüyo hatta sıfır arıza veriyor( farklı 2 yerde baktırttım )

ama neden o arızayı verdiğini bulamadım, saçma sapan bir yerde bana sıkıntı vermesin inşallah diyerek umut ediyorum,

Araçta bi dolu sensör var çoğu kere elektriksel akım farkı bile hata almaya sebep olabilir..Sorun sürekli değil ve arıza kodu bırakmıyorsa kafaya takmaya gerek yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...