İçeriğe Yönlendir

Yarın İstanbul'dayım,tavsiye (Bahçelievler)

Çağlar Adakoğlu

Recommended Posts

Çağlar Adakoğlu

Merhaba arkadaşlar.Yarın sabah saat 10:00 civarı İstanbul Güngören stadının orada olacağım.

2001 model focus ghia aldım(sayılır) :) Araç detaylarını sonra paylaşacağım.Gidelim önce hayırlısıyla alalımda :) Bugün akşama doğru çıkıyorum yola inşallah.Tuzla'da kayınvalidemde kalacağım.Araçla karşıya gidemeyeceğim için saat 09:30 da orada olmak için Tuzla-İçmelerden, Kartal metrosuna,oradan kadıköy,oradan marmaray ile Bahçelievler incirli istasyonunda ineceğim.Sabah trafiğini göze alarak sanırım en hızlı ulaşım budur diye düşünüyorum.Tavsiyesi olan olursa bilgi almak isterim.

O bölgede,müsait olan arkadaşlarla da varsa tanışmak isterim.Ayrıca aracın motoruna baktırmak için o bölgede tavsiye edeceğiniz bir yer olursa da memnun olurum.Özellikle motor aksamına baktırmak istiyorum.

Saygılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

Bahçelievler in tam olarak neresinde bakacağınız araba. 

Araç Bahçelievler de değil aslında.Sahibi orada çalışan bir kişi olduğu için orada göreceğim.Yıldız Teknik Ünv. nin orada bir yerde çalışıyormuş.

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
(düzenlendi)

Yıldız Üniversitesinin ise Marmaraydan sonra Sirkeci den Zeytinburnu Tramvayına biner, Yusufpaşa istasyonundan otogar metrosuna aktarma yapıp Davutpaşa durağında inerdim. Araç sahibi kabul ederse Maslağa Noname götürebilirsiniz.

tarihinde Serkan KARADAĞ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

Bu arada tavsiyeler için teşekkür ederim.Maslaktaki noname servis oraya yakınmıdır acaba.Mesafe olarak.Karşıyı hiç bilmiyorum çünkü.Birde bunları 2 tip mi motorları var.Zetech 1.6 ve başka bir 1.6 olarak 2 grup mu var acaba ? 2 motor varsa performans,lpg uyumu(brc kit var araçta çünkü) ve dayanıklılık açısından hangisi daha revaşta olan motordur bilgisi olan .?

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Eren

Bu arada güngörende yıldız tekniğin alt tarafında sanayi var. Orada "servis oto" diye bir yer var ustaları iyidir. Arabayı alacağınız kişi ne iş yapıyor, nasıl biri bunu da göz önünde bulundurun aman dağılmış da o sanayide yeniden toplanmış bir focus almayın dikkat edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Eren

Ulaşım açısından da 500T otobüsü ile (tuzladan nerden kalkıyor bilmiyorum link), cevizlibağa kadar gelinip metrobüsle 2 durak sonrasına devam edilebilir zeytinburnu metrobüs durağında inilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

Arkadaşlar çok teşekkür ederim tekrar desteğiniz için.

Bilgi vermek istedim.1 saat içinde araca bakılacak detaylı bir şekilde ve bende ona göre gideceğim.Araç şu an Büyükçekmece de.İstanbul ile irtibat kurdum ve Babamda istanbulda şu anda araca bakmak ve baktırmak için eşlik edecek.Babam da çok iyi anlar araçtan.Ona göre gideceğim.En mantıklısıda bu oldu :) Araç dediği gibiyse alınacak zaten kesinlikle.Satıcının dediği arka tamponda ve arka çamurluk ağzında parça boya 1.5 parça (aslında boya dahi yok diyebilirim tamponu saymazsak :)) ,değişen yok.Sunroof,gümüş gri,güneş yanığı sıfır,159 binde,iç döşmelerinde yırtık yok,muayene 2015 8.ay,lpg brc kit,lastikler yeni,şasiden sorgulanan tramer kaydı 438 tl park halinde çarpma.Araç servis kayıtlıymış.Baskı balata,triger yeni değişmiş faturaları mevcutmuş.Bunları şimdiden yazıyorum size de bakalım yanılacağımız ne çıkacak :) Umarım bir şey çıkmazda 2-3 ay ayağımı yerden keser :)

Saygılar arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Emir Karadağ

Merhaba arkadaşlar.Yarın sabah saat 10:00 civarı İstanbul Güngören stadının orada olacağım.

2001 model focus ghia aldım(sayılır) :) Araç detaylarını sonra paylaşacağım.Gidelim önce hayırlısıyla alalımda :) Bugün akşama doğru çıkıyorum yola inşallah.Tuzla'da kayınvalidemde kalacağım.Araçla karşıya gidemeyeceğim için saat 09:30 da orada olmak için Tuzla-İçmelerden, Kartal metrosuna,oradan kadıköy,oradan marmaray ile Bahçelievler incirli istasyonunda ineceğim.Sabah trafiğini göze alarak sanırım en hızlı ulaşım budur diye düşünüyorum.Tavsiyesi olan olursa bilgi almak isterim.

O bölgede,müsait olan arkadaşlarla da varsa tanışmak isterim.Ayrıca aracın motoruna baktırmak için o bölgede tavsiye edeceğiniz bir yer olursa da memnun olurum.Özellikle motor aksamına baktırmak istiyorum.

Saygılar.

Bahçelievler olimpik tesislerin orada (soğanlı diye geçer) orada iyi bir ford özel servisi var yakındır güngörenden

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu
(düzenlendi)

Arkadaşlar araca bakıldı :)

Şekil-A (bknz.aşağıdadır :) )

+ 2 parça Boya daha çıktı .Kaput ve sol arka kapı (renk tonu farkı bariz) Total 4 parça oldu.

+ Ön panelde işlemler var.

+ İstanbulda-Büyükçekmecede 1 saat önce yağan yağmur ve dolu sebebiyle araç bagaj kapağından bir yerden su alıyor.Tavan döşemesinin içine ilerleyen yağmur suyu var.Oradan koltuğa damlıyor.(Muhtemel kusur bagaj fitili)

+ Ön sağ cam otomatiği çalışmıyor.(Cam krikosu mu arızalı belirsiz)

+ Arka sağ cam otomatiği çalışmıyor.(Cam krikosu mu arızalı belirsiz)

+ Araç ilk çalıştırıldığı zaman rolanti dalgalanması oluyor. ( 800-1400 arası devirde) Bir süre sonra normale dönüyor.Hafiften 800-900 arası gitgel oluyor.

+ Araç benzinli çalıştığında motor sesi yüksek ama devir saati normal rolantide gösteriyor (800-900 arası)

+ Aynı durum araç lpg ye alındığında da oluyor.

+ En önemlisi motordan hafif şıkırtı geliyor.Benzinde de lpg de de.Her türlü ihtimali düşünmek gerekiyor.Sübap,manifold,kelebek vs. olabilecek diğer unsurlar.

+ Lastikler berbat durumda.2 lastikte küçük balon var.

Başka bir kusur dikkat çekmemiştir.

Satıcının bana bizzat belirttiği durumlarla uyuşmayan bir tablo olarak Şekil-A da göründüğü gibi bariz farklar ortada.Ortaya çıkan öncelikli boya farkına satıcının cevabı haberim yok şeklinde.(Haberi olmayabilir tabiki de,bir de akrabam bu aracı sıfırdan aldı bende ondan aldım ikinci sahibiyim dediyse,ya iş orda akrabaya patlar ya da yalan var ortada :) )Diğer durumlardaki masraflar cabası.Ben masraf durumlarını üç aşağı beş yukarı maksimumdan tuttuğumda 750-1000 tl arası bir masraf çıkabilir düşüncesindeydim.Belki de daha fazla belki de az bilemem.(Sübaplardansa daha da artabilir)

Satıcıya sizin dediklerinizden farklı çıktı aracınız ve anlaşmamız belirtilen araca göreydi ve anlaşmamız bozuldu dedim.Şimdi bu araca göre anlaşma yaparsanız varım dedim.Siz arızları tespit edip yaptırırsanız fiyata kabulüm,ya da masraflar tespit edilir ve anlaşmamızdan düşülür ve ben yaptırırım dedim.Sonrasında çok önemli bir cümle geldi ve iş koptu; motorun durumunda kendi fikrince normal olduğunu iddia etti ve arkasından " Ben bu şekilde de satarım sıkıntı yok " cümlesi dikkat çekici oldu.Satıcı güvensizliği ortaya çıkmış oldu :)

Durum bu arkadaşlar.

Satıcı önünüze aracın fabrikadan taşınmasından tutunda şu ana kadar olan tüm evraklarını,bakım faturalarını önünüze sersede asla emin olmadan ve baktırmadan güvenip almayınız ! Hele ki ben bu şekilde satarım diyen satıcılarla Allah kimseyi karşılaştırmasın.

Araç 13 yaşında olabilir ama bedavaya da vermiyorlar.

Saygılar.

tarihinde Çağlar Adakoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Abi hakkında hayırlısı olsun. Cidden can sıkıcı bir durum. Sonuçta az para vermiyorsun. Kalkıp oralara gidip uğraşıyorsun birde pişmiş pişmiş cevap alıyorsun. Yazık cidden. Allah daha iyilerini çıkarsın karşına :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

Abi hakkında hayırlısı olsun. Cidden can sıkıcı bir durum. Sonuçta az para vermiyorsun. Kalkıp oralara gidip uğraşıyorsun birde pişmiş pişmiş cevap alıyorsun. Yazık cidden. Allah daha iyilerini çıkarsın karşına :)

Amin kardeşim cümlemize.Ben gitmedim.Otobüs biletimi ayırttım saat 5 gibi gidiyordum.Babam ilgilendi o da tesadüf istanbuldaydı.Ama o da taa Kartaldan oraya Büykçekmeceye gitti.55 yaşında adamı boşa göndermişim maalesef :(

Yorum bağlantısı

Amin kardeşim cümlemize.Ben gitmedim.Otobüs biletimi ayırttım saat 5 gibi gidiyordum.Babam ilgilendi o da tesadüf istanbuldaydı.Ama o da taa Kartaldan oraya Büykçekmeceye gitti.55 yaşında adamı boşa göndermişim maalesef :(

Abi bi yerde kısmetin vardır. O yüzden bu araba olmamıştır öyle düşün :) Bende araba alacağım zaman çok araba kaçırdım ama aldığım araba kaçırdıklarımın hepsinden iyi durumda çıktı.İnşallah sana da öyle olur :)

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar araca bakıldı :)

Şekil-A (bknz.aşağıdadır :) )

+ 2 parça Boya daha çıktı .Kaput ve sol arka kapı (renk tonu farkı bariz) Total 4 parça oldu.

+ Ön panelde işlemler var.

+ İstanbulda-Büyükçekmecede 1 saat önce yağan yağmur ve dolu sebebiyle araç bagaj kapağından bir yerden su alıyor.Tavan döşemesinin içine ilerleyen yağmur suyu var.Oradan koltuğa damlıyor.(Muhtemel kusur bagaj fitili)

+ Ön sağ cam otomatiği çalışmıyor.(Cam krikosu mu arızalı belirsiz)

+ Arka sağ cam otomatiği çalışmıyor.(Cam krikosu mu arızalı belirsiz)

+ Araç ilk çalıştırıldığı zaman rolanti dalgalanması oluyor. ( 800-1400 arası devirde) Bir süre sonra normale dönüyor.Hafiften 800-900 arası gitgel oluyor.

+ Araç benzinli çalıştığında motor sesi yüksek ama devir saati normal rolantide gösteriyor (800-900 arası)

+ Aynı durum araç lpg ye alındığında da oluyor.

+ En önemlisi motordan hafif şıkırtı geliyor.Benzinde de lpg de de.Her türlü ihtimali düşünmek gerekiyor.Sübap,manifold,kelebek vs. olabilecek diğer unsurlar.

+ Lastikler berbat durumda.2 lastikte küçük balon var.

Başka bir kusur dikkat çekmemiştir.

Satıcının bana bizzat belirttiği durumlarla uyuşmayan bir tablo olarak Şekil-A da göründüğü gibi bariz farklar ortada.Ortaya çıkan öncelikli boya farkına satıcının cevabı haberim yok şeklinde.(Haberi olmayabilir tabiki de,bir de akrabam bu aracı sıfırdan aldı bende ondan aldım ikinci sahibiyim dediyse,ya iş orda akrabaya patlar ya da yalan var ortada :) )Diğer durumlardaki masraflar cabası.Ben masraf durumlarını üç aşağı beş yukarı maksimumdan tuttuğumda 750-1000 tl arası bir masraf çıkabilir düşüncesindeydim.Belki de daha fazla belki de az bilemem.(Sübaplardansa daha da artabilir)

Satıcıya sizin dediklerinizden farklı çıktı aracınız ve anlaşmamız belirtilen araca göreydi ve anlaşmamız bozuldu dedim.Şimdi bu araca göre anlaşma yaparsanız varım dedim.Siz arızları tespit edip yaptırırsanız fiyata kabulüm,ya da masraflar tespit edilir ve anlaşmamızdan düşülür ve ben yaptırırım dedim.Sonrasında çok önemli bir cümle geldi ve iş koptu; motorun durumunda kendi fikrince normal olduğunu iddia etti ve arkasından " Ben bu şekilde de satarım sıkıntı yok " cümlesi dikkat çekici oldu.Satıcı güvensizliği ortaya çıkmış oldu :)

Durum bu arkadaşlar.

Satıcı önünüze aracın fabrikadan taşınmasından tutunda şu ana kadar olan tüm evraklarını,bakım faturalarını önünüze sersede asla emin olmadan ve baktırmadan güvenip almayınız ! Hele ki ben bu şekilde satarım diyen satıcılarla Allah kimseyi karşılaştırmasın.

Araç 13 yaşında olabilir ama bedavaya da vermiyorlar.

Saygılar.

Ah İstanbul vah İstanbul diyorum geçen yaz mondeo almaya gittiğimde yunus emre hocam canlı şahididir emmide telefonda kalayıyla katıldı:)

Sıkıntısız dediği araçta arıza lambası hava yastığı lambası yanıyor.bosch servisinde dünyanın masrafı çıktı yağ akmasını dersin triger zincirinin değişme gerektiğimi alt tablaların ölmüş olmasımı bre ...

. 1200 km yol gelmişim insaf diyorum...Allah iyilerle karşılaştırsın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

Ah İstanbul vah İstanbul diyorum geçen yaz mondeo almaya gittiğimde yunus emre hocam canlı şahididir emmide telefonda kalayıyla katıldı :)

Sıkıntısız dediği araçta arıza lambası hava yastığı lambası yanıyor.bosch servisinde dünyanın masrafı çıktı yağ akmasını dersin triger zincirinin değişme gerektiğimi alt tablaların ölmüş olmasımı bre ...

. 1200 km yol gelmişim insaf diyorum...Allah iyilerle karşılaştırsın.

Size de çok geçmiş olsun Erol bey.Bir binici aracını tanımıyorsa zaten aracına gereken özeni de göstermiyor demektir.Bende geçen gün Edirneye gidiyordum düşünün :( 1400 km boşuna gitgel yapacaktım.İnsan karşılacağı durumlar yüzüden gereksiz yere başını belaya bile sokabilir.Benim böyle şeylere tahammülüm hiç yok.

Saygılar.

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun. Bu yüzden şehirdışından araç almaya çekinirim. Hemen her şehirde bir tanıdığımız ya da bağlantılı servisimiz olmasına rağmen, kendimce çok garanti olmayan(tanıdıktan, çok düşük km'li veya çok yeni model) bir aracı kontrol ettirmem ya da kendim risk alıp, elim boş dönmeyi pek göze alamam. Sizin bahsettiğiniz araç ise yağan yağmurla beraber iyice su koyuvermiş:)) Ankara aracı pahalı olur ama gitgel stresinden iyidir. Başka şehirden uygun fiyatla araç alıp, plaka değiştirip Ankara'da karlı satmak isteyenler için İstanbul güzel seçenek.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

başka şehirden alıcıyı getirtiyorsun , aracı görmedim ama yazılana göre patates derim buna, ayıptır yahu.... Vesile ile başka şehirdeki araç ile telefonda prensip anlaşması sonrası orada bir ustaya baktırtılır, herşey yolunda ise gelinir, en makul yöntem bu olacaktır

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Özkan

Görmeden araç almak zor, bizim arkadaş dün yaşadı ve boş döndü.

Neyse sen gitmeden durumdan haberdar olmuşsun....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

başka şehirden alıcıyı getirtiyorsun , aracı görmedim ama yazılana göre patates derim buna, ayıptır yahu.... Vesile ile başka şehirdeki araç ile telefonda prensip anlaşması sonrası orada bir ustaya baktırtılır, herşey yolunda ise gelinir, en makul yöntem bu olacaktır

Maalesef :( Aracı direkt internetten malum siteden kaldırmıştı.Bakıyorum arada ve atmamış tekrar.Muhtemelen eksiklerini ya yaptırıyor ya da bir bayi 19.500 vermiş güya,sanırım bayiye verdi aracı.Bayide kendi ekspertizini yapmıyor sanırım.O araç ekspertize girsin bir daha çıkamaz galiba :) Takipteyim zaten.Malum siteye düşecekmi tekrar bakalım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...