İçeriğe Yönlendir

Gaz Kesme

Erdem Düzgün

Recommended Posts

Erdem Düzgün

Merhaba arkadaşlar 97 model otomatik mondeomda bir süredir gaz kesme sorunu yaşıyorum şöyleki; araci çalıştırdığımda tek marşta çalışıyor fakat 2 sn sonra stop ediyor 2. Çalıştırmada araç normal çalışıyor vitesi D ye alıp yola çıkıyorum biraz gaza yüklenince gaz kesiyor sanki yakıt bitmiş gibi kasılıyor araç. Ayağımı gazdan kesip tekrar basiyorum toparlaniyor ve ardindan tekrar gaz kesiyor araç isininca bunu daha az yapiyor soğukken daha fazla oluyor. Birde egzoz manifoldunun üzerindeki egr valfine giden boru var onu manifold bağlantisindan çikarip boşta burakinca cok daha az yapiyor. Bu sorun benzin veya lpg de farketmiyor ikisinde de yapiyor hatta benzinde daha fazla yapiyor. Aracimda egr valfi iptal edildi duzelmedi buji ve kablolari yeni hava akis sensoru bir yillik lpg atiker sirali. Acaba egzoz veya manifoldu tikali olabilirmi ve bundab yaparmi daha once basindan boyle bir sorun gecmis ve cozmus birisi varsa veya bilen bir arkadas yardimci olursa sevinirim simdiden tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu tip bir arızayı ararken zordan başlanmaz. önce 5 daklık test olan ve çoğu yerin çay parasına yaptığı, kompresyon ölçümünü yaptırın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...