İçeriğe Yönlendir

Hatchback-Sedan Sorunu

Tevfik Özdemir

Recommended Posts

Tevfik Özdemir

biraz araştırdım fakat forumda bulamadım bu tarz bi konu umarım doğru yere açmışımdır. sorunuma gelince aracımı alalı 2 ay oldu fakat bugün öylesine ruhsatı incelerken hatchback aracımın araç tescil belgesinde sedan olarak yazdıgını gordum e-devletten sorgulama yaptım orda da sedan gözüküyor fakat araç ilk trafiğe çıktığında verilen motorlu araç trafik belgesinde hatcback yazıyor. aldığım kişiyi arayıp durumu sorduğumda bendeykende iki yaprakta farklı yazıyodu muayene de vs. sıkıntı olmadı dedi. Şimdi bu mide bulandırıcı sorun daha önce basına gelen yada gören varsa değerli yorumlarınızı bekliyorum :) aracın ilk tescil yeri bağcılar o tarafa yolum düştügünde emnıyete gidip sorucam bu arada

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Benzeri bir durumu ben de yaşadığımı hatırlıyorum. Ancak problem çıkartıcı bir durum değildi; anladığım kadarıyla Trafik Tescil'deki polis memuru arkadaşın kolayına geldiği için veya önemsememesi nedeniyle, yaptığı bir durum, yada gözünden kaçıyor olay bundan ibaret...

Yorum bağlantısı
Tevfik Özdemir

etisden kontrol ettim şimdi temsili araç resminde benim arabamın aynısının resmi var fakat gövde tipinde sedan yazıyor yani ford arabayı hatchback üretip sedan mı yazmış

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Etıs de böyle bir hata diyecem ama, kafam karıştı işin aslı :unsure2:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Sıkıntı olmaz.. kurcalamaya gerek yok.

satarken sıkıntı olabilir,ben olsam almam böyle bir aracı.

isterseniz herhangi bir trafik tescil şubeden ruhsat değişme randevusu alın götürüp durumu da izah edip doğrusunu yazdırarak yeni ruhsat çıkartın.bir miktar paranız gider ama içinizde soru işareti kalmaz.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

satarken sıkıntı olabilir,ben olsam almam böyle bir aracı.

isterseniz herhangi bir trafik tescil şubeden ruhsat değişme randevusu alın götürüp durumu da izah edip doğrusunu yazdırarak yeni ruhsat çıkartın.bir miktar paranız gider ama içinizde soru işareti kalmaz.

Şu yüzden birşey olmaz bence. Aracı alırken mesela ghia da yazmıyor bir çok ruhsatta.. Zaten alan adam şüpheleniyor cia mı cia mı diye 50 defa soruyor özeliklerini bilmediğinden birde ruhsatta yazmayınca asıl o zaman sorun olabiliyor :) uğraş dur bu orjinal ghia diye..Sedan- hb yüzünden hiç sıkıntı yaşamadım. 

Yorum bağlantısı
Tevfik Özdemir

ford otosanla görüştüm sistemlerinde hatchback olarak gözüküyormuş bugün gayrettepe emniyette ki trafik tescile başvurdum bağcılar emniyete mail attılar bekleyip görcez bakalım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Erbay
(düzenlendi)

yapman cok basit. ya trafik tescile gidiceksin durumu izah ediceksin ve mail atacaklar düzeltecekler. yada trafik takipçisine gideceksin o halledecek. takipçi daha kolay hallediyor. benımde aracımda sakat aracı- yolcu nakli yazıyordu..takipçi arkadaşım bunun bir hata oldugunu ve düzeltilmesinin çok basit oldugunu söyledi ücret talep etmeden halletti. şuan heryerinde yolcu nakli- husisi yazıyor. evet mide bulandırıcı kafa karıştıran bir durum. ama çözümü cok basit. keyfili forumlar dilerim zaten çözmüşsün sevindim :)

tarihinde Taner Erbay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tevfik Özdemir

emniyetten de düzelttirdim sistemde heçbek yazıyor artık  :D  ruhsat yaprağı için de ücret alınıyormuş onu da lpgyi işletirken hallederiz artık :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...