İçeriğe Yönlendir

Gözde Işık Çakması,uçuşan Cisimler

Çağlar Adakoğlu

Recommended Posts

Aydın Perçem

Geçmiş olsun.. Migren başa bela.. Hastada boyun ağrısı, boyun fıtığı şikayeti var mıydı?

Yorum bağlantısı
Selahattin Topçu

bende görüyorum toz gibi uçusan siyah seyler...Senelerdir oluyor..Ama rahatsız edici bişi değil  :shok:

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Geçmiş olsun Çağlar. Daha bir kaç ay önce kardeşim gözündeki kanlanmayı önemsemeyip bir kaç gün geç hastaneye gittiği için retina yırtılması nedeniyle sol gözünü kaybetti. Benim gözlerimde de aşırı hassasiyet var. İhmal etmek kötü sonuçlara sebebiyet verebiliyor maalesef...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun..Toz gibi uçuşmalar bende de yıllardır var.. Doktora gittim çok normal olduğunu istenirse operasyon ile temizlenebileceğini söyledi. Hiç bir zararı yok dedi.  Retinayı bilmem ama korneam yırtılmıştı. Sürekli gözüme birşey batıyordu. Gözüme kayganlaştırcı jel ve kremler sürerek kapalı halde kaldı 15 gün kadar. Kendi kendini tamir etti. Yalnız 3-4 ay kadar o gözümle baktığımda etrafın kontrastını parlak görüyordum. Renkler daha parlaktı. Bunun için 2 farklı doktora gittim normal birşey yok dediler. Derdimi anlatamadım ama bir süre sonra durum normalleşmişti. :)

Yorum bağlantısı

Kardeşim büyük geçmiş olsun,

Gözlerden 4 kere ameliyat olmuş biri olarak neler yaşadığınızı az çok tahmin edebiliyorum.

Tekrar başka bir doktora daha kontrol ettirmen yararına olacaktır.

Başkent Üniversitesi Hastanesi Doktor Sibel OTO var benim ameliyatlarımı ve küçük operasyonlarımı kendisi gerçekleştirdi.

Türkiye'deki sayılı göz doktorlarındandır.

Yorum bağlantısı
Konuralp Aracı

Merhaba arkadaşlar.

Eşimin bir kaç gündür gözünün önünde uçuşam siyah cisimler,hafif bulutlanma ve gözünün bakmadığı yerlerde yani sağ ve solunda ışık çakmaları şikayeti üzerine özel bir hastanenin göz hastalıkları bölümüne muayeneye gittik.

Gözler cihaz ile tarandı(3 ayrı cihaz ile yapıldı),göz tepkimesi,mercek eğriliği ve retina taraması,numaralı camlar ile klasik uzak harfler okuma uygulamasından geçti.

Sonrasında doktor elindeki veriler ile miyop durumu gibi görünüyor ama göz bebeklerini büyütüp bir de o şekilde muayene gerekecek dedi.

Sonrasında 10 dakika aralıklarla göze damla damlatıldı.Amaç göz bebeklerini büyütmek.

30 dakika beklemek gerekli dedi.Ama 2 saat boyuncada gözlerinde görme kaybı olacağını ifade etti.

Sonrasında hastane koridorunda otururken eşim gözlerinin görmediği söyledi.Bende gözlerine baktım ki bakmaz olaydım nasıl bir göz olmuş öyle,resmen göz bebekleri göz çeperinden daha büyüktü.Korktum ve İlginçti gerçekten.

Tekrar aynı taramalardan geçti.

Velhasıl doktor bey bizi odasına davet etti tekrar.

Teşhis koyuldu ve hipermetrop çıktı.Göz merceğinin eğriliğe bağlı olarak (ırsi bir durum,ailesi göz hastalıklarında ırsi) hipermetrop.Ve bununda etkisiyle gözde bulutlanmalar ve uçuşan cisimlerin olabileceğini söyledi.Doktor istemiyorsan gözlük kullanmana bile gerek yok ısrar etmiyorum dedi.Işık çakmasınında sebebi migren dedi.Çünkü sende migren de vardır dedi.Ki öyle.Çünkü doktora migren ağrılarının olduğunu belirtmeyi atlamışız.

Beni en çok ürküten nokta gözdeki ışık çakması gibi belirtilerin Retina yırtılması teşhisi olmasıydı.Çünkü Allah korusun Retina yırtılması erken teşhis olmazsa kalıcı körlük ile sonuçlanabilir.

Retina yırtılmasındaki en önemli belirti fotoğraf makinesindeki gibi sürekli olan flaş patlaması gibiymiş.Arkasındanda çakan ışığın hüzme olarak göz önünde sürekli dağılmasıymış.Buna bağlı olarak gözün odaklandığı yeri belli bir süre görememesiymiş. (Doç.Dr dan aldığım bilgi )

Yani arkadaşlar çok şükür korktuğum olmadı.Allah korusun.

Başına gelen veya gelebilecek arkadaşlar için faydalı olacağını düşünüyorum.

Göz çok önemli bir organ ve hiç bir şekilde ihmale getirmeyiniz.

Saygılar.

Çağlar bey, gözde ışık çakması gibi belirtiler yüksek tansiyon habercisi de olabilir (tecrübe ile sabit)

Naçizane tavsiyem, eşinizin bu konu ile ilgili de bir kontrolden geçmesi.

Geçmiş olsun,

Selamlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Köksal

Çok Çok geçmişler olsun döz çok mühim bir organ...

Bi zamanlar ben de görme kaybı ile ilgili bi ton teste mr a girdim ama hepsi temiz çıktı ve olay aşırı efor sarfedilen durumlarda olduğu kanatine varıldı...

Bendeki sıkıntı gözümün sadece birinde yavaş yavaş karıncalanma başlayıp görüntünün 3-5 dakika kadar simsiyah olması idi...

bi aralar çoktu ama doktorların bişey bulamamasının ardından şu an hiçbişey olmadan tamamen kendiliğinden geçti...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

Geçmiş olsun.. Migren başa bela.. Hastada boyun ağrısı, boyun fıtığı şikayeti var mıydı?

Teşekkür ederim Aydın bey.Başka bir şikayet yoktu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...