İçeriğe Yönlendir

Kızgın Sürücü- Başına Gelenler..

Safak Acar

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Hasta var falan hikaye magandanın birisi aklı sıra atar yapmış zopayı yemiş, inşallah içerden çıkamaz İstabul bir pisikopattan kurtulur.

Küfrün sebebi? 1 şerit ayrıldığı halde tüm yolu işgal edenlere hasta taşıyan birisinin küfrü normal şartlarda "pardon bilmiyorduk" demek iken topluluk psikolojisi ile içinde bayanlarında bulunduğu bir aracı linç etmek? Haklı dahi olsa yanında bayan olan birisine susup geçmek olan kültürümüz höd dedimmi kaçacak tiplerin iki kişi bir araya gelince bu tür ayıpların olduğu bir duruma dönüştü. Özeleştiri yapmasını bilirsek sorunlarımızı daha iyi hallederiz. Uzatmıyorum.

Arabasında bayan olan birisi daha edepli davranabilir, küfürün neresini savunabilirsiniz ki, dış görünüşe aldanmayın mezarlıklar höt dedin mi kaçacak tiplerin marifetleri ile dolu...

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Haberi görünce aklıma bir anım geldi.

Kınalı gişelerinden girip İstanbul istikametine devam ettiğim bir gece yolculuğundaydım. Otoban olduğu için ve saat ve yol durumunda müsait olduğundan 110 gibi bir hızla seyir halindeyken yolun 3 seride çıktığı bir noktada önümde seyreden tırı sollamaya çıktım. E tabi arkadaki trafiği de kontrol ederek. Epeyce uzakta olan bir farı fark ederek sinyal ile beraber iki şeridin ortasına gelmiştim ki nasıl bir hızla geldiyse yanımdan geçmesi bir oldu motosikletin. Ben nasıl bir hızla geldiğini anlayamadan, kızmış olacak ki önümde el kol hareketleri ile yavaşlamaya başladı. 50-60 gibi bir hıza düşürerek beni de tahrik etmeye çalıştı bir süre. Bir miktar korna, selektör ve sayıp sövmenin akabinde geldiği hızla uzaklaştı.

Şimdi düşünüyorum da Allah korudu her ikimizi de. Ben bir anlık gaflette bulunsam farklı sonuçlar olabilirdi. Olayın heyecanı ile plakasını da alamadım. İhbarda bulunmuşluğum olmuştur bu gibi durumlarda medenice davranmam gerektiğini kendime telkin ederek.

Diyeceğim o ki göz göre göre bir canlının, hele hele bir insanın üzerine araç sürmek insanlıkla alakalı olmadığı gibi, karşı tarafın da mala zarar vermesini anlayamıyorum. Trafikte dikkat ile beraber sabır ve empati de gerekli görüldüğü üzere. Her iki taraf için de...

Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar

Dün Aanadolu Üniversitesi  AÖF sınavları vardı bu tarz organizasyonlar yapılırken bunlara dikkat edilmesi lazım. Hastası varmış yokmuş tartışılır kimsenin kimseye hakaret etmeye hakkı yok kendimize yapılmasını istemediğiniz şeyleri başkalarına yapmamamız lazım forumda bile o haklı bu haklı durumuna gelmiş konu inanın o organizasyonları yapan Dernek ve Kuruluş yöneticileri sırf gündemde olmak için benimde bir koltuğum var diyebilmek için yarışırlar kimsenin sokaktaki bisikletliyi düşündüğü yok...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

benim şu ara arabam yok motosiklet kullanıyorum.kurye motorlarına benzer model.trafikte bana yapılan davranışları düşündükçe bisikletlerin neler çektiğini tahmin edebiliyorum.

ortalama 80 km ile akan trafikte önümdeki aracı güvenli mesafede takip ederken,bir motosikletin arkasında gitmeyi hazmedemeyen yaratıklar beni sıkıştırarak şeridin dışına itip önüme geçiyor.düşünmüyor ki o hızda onun rüzgarı bile motorun dengesini bozabilir.

tamponunu benim arka plakaya dayayan mı istersiniz,ışıklarda ben kalkış yapınca (arabaların arasından kurtulup hayatta kalabilmek için),drag kalkışı yapıp yakın geçiş yapanlar mı...

sebep ne olursa olsun,insanların üzerine araba sürülmesi yanlış.burada sonrasında verilen tepki de abartılı olmuş o da ayrı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...