İçeriğe Yönlendir

72 Model Ford Consul

Burak Yeşilkaya

Recommended Posts

Burak Yeşilkaya

Merhaba arkadaşlar yeni aldığım ford Consul hakkında sizlerin bilgilerini ve görüşlerini bekliyorum.

Sorularım Şunlar.

1: Yeniden boyatmak istiyorum ve aklımda Kırmızı var Orjinal rengi Buz mavisi renk olarak ne uygun olur sizce ?

2: Motorunda yaşından dolayı sorunlar var ne gibi bakımlarla motorunu iyi bir hale getirebilirim ?

3: Km 85,000 civarında bu sizce orjinal km olabilirmi ?

4: Bu araç Arkadan itişmidir ?

bu konularda yardımcı olursanız cok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Alkım Hoşgör

Renk değiştirme işine girmeyin bence ruhsat vs bir sürü zorlukla karşılaşırsınız. Orjinal renkte boyası yenilenebilir.

Motor iyi bir usta tarafından kontrol edilmeli. Sağlıklı durumda ise bakımları yapılarak binilebilir.

85.000'in orjinal olduğunu sanmıyorum ve tahminimce km sayacı 5 hanelidir, yani 100.000 den sonra sıfırlıyordur. Aracınız 185 yada 285bindedir ve hatta 385bin dahi olabilir.

Araç arkadan itişdir.

Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ

şoförlüğü öğrendiğim araba. anahtar deliğine ne soksan çalışırdı ama yağmurda bir metre yürümezdi. V4 motorundan devirle yükselen hafiften bir kayış sesi gelirdi turbo sesi gibi. herkeste şahin serçe varken ne havalıydı onunla gezmesi.

yeni arabalarda yok öyle konfor. sert çukurları zaten hissettirmez, yumuşakları da sünger gibi emer bırakır. şimdi 100 binliralık passata biniyorsun tümsekte at arabasıyla geçer gibi adamın beline beline veriyor darbeyi.

Yağmurda çalışmaması hariç pek sorun yaşamadım :) Bir de altı yere çok yakın dikkat edin, bi kaçırışımda farketmeden yere sürtmüş, egzos düşmüş, yakıt borusu delinmiş sabaha kadar benzin yola damlamış, hem bi ton dayak yedim hem de gece yarısı sokaklarda egzos aradım. :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...