İçeriğe Yönlendir

Lüleburgaz'da Nereye Gidilir ?

Bülent Serdar

Recommended Posts

Bülent Serdar

Bugün akşam iş nedeniyle 23:00'de otobüs ile Ankara'dan  Lüleburgaz'a geçeceğiz. Yarın sabah erken saatlerde orada olacağız. Pazar günü bizim kısacası :)

Gidilmesi görülmesi gereken yerler ile ilgili tavsiyeniz var mı?

Yorum bağlantısı
Anıl Akgül

Çarşısında biraz dolaşabilirsiniz güzeldir ..

Edirne bayırına çıkın güzel mekanlar var çayınızı yudumlarken LüleBurgazı seyredersiniz .. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Hoşgeleceksin Bülent Abi. Tavsiyem direkt basıp Edirne ye gitmen. Tarihi mekan çok, yemek alternatifi daha fazla.. Yoksa Burgaz ı fazla bilmem, buralarda görülecek çok bi yer yok açıkçası, ama genel olarak ne yapılabilir, yenir/ içilir birkaç tiyo verebilirim. 

Sefa abimin dediği gibi Edirne tava yenebilir ama nerede iyi bulursun bilmem. Mutlaka Lüleburgaz köftesi ye, şuan tam zamanı, kuzu tandır, çevirme vs yapan yer bulup yenebilir. Son Trakya toplantısında gittiğimiz mekana gidilebilir. Yandaki linke tıklarsan detay görebilirsin (Trakya Kuzusu

Burgaz merkeze uzak olsada İğneada, Kıyıköy tarafları gezmek için ideal yerler. Oralara giderken geçeceğin orman içlerinde alabalık, kuzu çevirme gibi mekanlar var. Taze olarak yiyebilirsiniz. (Dediğim gibi mekan olarak isim bilgim yok ama araçların en çok olduğu yere gitmek daha mantıklı) İğneada yada Kıyıköy e giderseniz de eşsiz deniz manzaralı restoranlarda balık yiyebilirsiniz. Gerçi şu zaman sezon kapalı olduğundan ya çeşit sınırı yada fiyat yüksekliği vardır ama bir alternatif.. Yine Demirköy de Dupnisa Mağrası gezilebilir. Hiç gitmedim ama güzel bir yermiş.. 

Burgaz merkezde akşamları kafe/ bar/ disko gibi yerlerde meşhurmuş diye duymuşluğum var. Sokullu camii ve külliyesi, Eski çeşme gezilip görülebilir.

Bildiğim bukadar. Hiç olmadı atla Çorlu ya gel. Yemek yer, çay/ kahve içer sohbetleriz  ;)

Lüleburgaz ile ilgili kısa tarihçeye aşağıdaki linkten ulaşabilirsin.

http://www.luleburgaz.bel.tr/tarihi.html

Yorum bağlantısı
Bülent Serdar

Teşekkürler. Rezervasyon yapılan otel Edirne Bayır mevkiinde. Programın durumuna göre Edirne'ye geçebiliriz. Bir ulaşalım da.. 

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Sabah çorbacılardan herhangi birinde sakatat ile ilgili çorbalardan için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

Bülent bey merhaba.Kerem Bey'in dediği gibi Edirne'ye geçin.Ben Lüleburgaz da askerlik yaptım.Gezecek görecek özel bir yer adına pek bir şey yok.Hatta yok diye biliyorum :) Çarşısı güzeldir ama bütün gün gezilecek şekilde değildir.Zaman boşa tükenir açıkçası.Oraya kadar gitmişken sizin yerinizde olsam Edirne'ye giderim ve ;

1- Edirne Selimiye camisi

2- Ciğer tava (oh miss :) )

3- Kırkpınar güreşlerine :) Hatta şu anda devam ediyor diye biliyorum.Yanlış bilmiyorsam yarın finalleri var :)

Bu 3'lü kaçınılmaz olması gerekir.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Çağlar beye ek olarak karaağaç tarafında meriç'in yanında bir çay içmeden olmaz.Uzun süredir gidemiyorum memlekete [emoji17]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Öztürk27

Nereye gideceğiz diyor yarım sayfa lokanta , yemek mevzusu. Yok abisi Ramazanda forma gİrmemeli en azından saat 7 den sonra. Bülent Bey mühendis muhtemelen alanıyla ilgili yer sormuştur, bilemedin gezmek için galerileri sormuştur ne bileyim başka bir şeydir. İlle kuzuya kebaba bağlanmaz ki mevzu. :D  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Serdar

1- Edirne Selimiye camisi

Çağlar beye ek olarak karaağaç tarafında meriç'in yanında bir çay içmeden olmaz.Uzun süredir gidemiyorum memlekete [emoji17]

Yoğunluktan cevap yazamadım. Kusura bakmayın. 

Bahsettiğiniz yerlere ve Şükrüpaşa Anıtı'na gittik.  Çayımızı da içtik... Geçen Çarşamba geri dönmek zorunda kaldık :(

Nereye gideceğiz diyor yarım sayfa lokanta , yemek mevzusu. Yok abisi Ramazanda forma gİrmemeli en azından saat 7 den sonra. Bülent Bey mühendis muhtemelen alanıyla ilgili yer sormuştur, bilemedin gezmek için galerileri sormuştur ne bileyim başka bir şeydir. İlle kuzuya kebaba bağlanmaz ki mevzu. :D  :good1:

Alanımızla ilgili yerlere mecburen gittik. Yoksa ilk defa gittiğin yerde yemek yemeden olur mu :p Arkadaşımda bende sakatlanmış at  sevmediğimizden o kısımları atladık :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...