İçeriğe Yönlendir

Bebek Arabası Önerisi

Mert Yeldan

Recommended Posts

Mert Yeldan

Ne almalıyım, neye dikkat etmeliyim, hangisi kullanışlı olur? Forumun uzman babaları tavsiyeniz nelerdir?

Link paylaşırsanız güzel olur.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ne alırsan al boyut olarak küçük ve hafif olsun.. 3 tekermiş 5 tekermiş bundan daha önemli.. Baston tipi olanlara bakmanı tavsiye ederim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Devrim Kara

http://www.kliksa.com/urun/babyhope-sa-7-baston-bebek-arabasi-mavi/901837604?gclid=CNnMqZyzlL8CFW_LtAodRhIAWA

kardeşim büyük almaya gerek yok ben bi hata yaptım büyük bir araba aldım ama hiç kullanışlı olmadı kullanamadık hem ağır hem çok yer kapladı sonrasında linktekini aldım çok kullanışlı hafif diyebilirim tabiki görmeden almanı tavsiye etmem

Ne alırsan al boyut olarak küçük ve hafif olsun.. 3 tekermiş 5 tekermiş bundan daha önemli.. Baston tipi olanlara bakmanı tavsiye ederim.

tam ben yazıyordum :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Rifat Şeker

Eğer çocuk ufak ise , İki yönlü kullanılabilen arkası tam düz olarak yatabilen tekerlekleri orta büyüklükte olan , marka olarak ben kraft tercih etmiştim oğlum ilk doğduğu andan 3 yaşına kadar onu kullanıyor. Ayrıca 2 yaşından itibaren bir tanede baston bebek arabası aldım. Kısa süreli bir yerden bir yere gitmede bir yerden bir şey alıp çıkmak için onu kullanıyoruz. Uzun süreli yol boyu yürüyüşleri yada gezmek için büyük olanı kullanıyoruz. Büyük olan araba aynı zamanda bizim eşyalarımızı da taşıyor :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

http://www.kliksa.com/urun/babyhope-sa-7-baston-bebek-arabasi-mavi/901837604?gclid=CNnMqZyzlL8CFW_LtAodRhIAWA

kardeşim büyük almaya gerek yok ben bi hata yaptım büyük bir araba aldım ama hiç kullanışlı olmadı kullanamadık hem ağır hem çok yer kapladı sonrasında linktekini aldım çok kullanışlı hafif diyebilirim tabiki görmeden almanı tavsiye etmem

Aynı ürünün pembesini kızım için aldık. Tavsiye ederim. İçine puset sığabiliyor. İç kısmı %80 oranında yatabiliyor. Çok fazla da yer kaplamıyor. Ucuz  ve kullanışlı bir model.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Mert kolay katlanabilmesi ve açılması mühim,yenge tek elinde bebek varken tek eliyle arabayı kapatıp açabilmeli. Bir de katlanınca yer kaplamasın, tatilde vs bagaja sığdırmak eziyet oluyor..

İnternetten alma, görüp açıp kapatıp deneyerek alın..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Biz de kızım için Kraft'ın Atlanta pusetini aldık. Çift yönlü kullanım ve sırt bölümünün yatırılıp yatak olabilmesi bizi oldukça memnun etti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Aynı ürünün pembe olanlarından bizde de var. Memnunuz.. 6-7 kg falan.. Fiyatına göre de gayet iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Geeelll... Adana bu tarafta  :D  :D Valla ben 6 ay araştırdım. F/P olarak aldım. Ona rağmen eksik, sıkıntılı noktaları var. Ama tavsiye ederim.. Golf te sıkıntı yaratabilir biraz. Arkadaşlar zaten nelere dikkat edilmesi gerektiğini fazlasıyla yazmış..

Benimki,

Graco Ultima Seyahat Sistem Bebek Arabası

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

- Hafif olmalı, bagaja indir-bindir, merdivenden çıkar olaylarında yormamalı.

- Kolay katlanmalı, kolay açılmalı, açma-kapama işlemi eziyete dönüşmemeli.

- Tekerleri kolay dönmeli, akıcı gitmeli. Sürmek için zorlanmamalısın.  

kesinlikle söylediklerinize tamamen katılıyorum,

2 çocukta toplam 5 bebek arabası kullandım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

çift taraflılarla ilgili olumsuz uzman yorumları var ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Doğan

Tfk bugster s + maxicosi Ana Kucağı mükemmel uyum bence. Tekerlekler tek hareketle çıkabiliyor ayrıca

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ne almalıyım, neye dikkat etmeliyim, hangisi kullanışlı olur? Forumun uzman babaları tavsiyeniz nelerdir?

Link paylaşırsanız güzel olur.

Konu açmadan önce forumda arama yapmalısınız sayın Yeldan :p Forumumuz sizin için daha önceden bu konuyu araştırıp sizlerin beğenisine sunmuş :D

Önce amacını belirlemelisin. Eğer bebek ile ilk 9-10 ay çok yolculuk yapacaksan travel sistem denilenlere yönel. ( hem puset hem araba ) bebekler genelde arabada uyurlar uyuyan bebeği yerinden uyandırıp arabaya koyarsan yaygarayı basar :) Travel sistemlerde puset hem araç koltuğuna sabitlernir ( emniyet kemeri ile ) hemde bebeğe hiç dokunmadan bebek arabasına koyarsın uyku bozulmaz.

Katlandığında çok yer kaplıyor benim aldığım ama açılıpğ kapanması kolay. bebek arabasını fazla kullanmadığım için keşke küçük alsaymışım demedim.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/230649-bebek-araç-koltuğu-tavsiyeleriniz/?p=1951492

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Aşağıdaki maddeleri göz önüne alarak hangi markayı istiyorsanız alabilirsiniz;

- Hafif ve kolay taşınabilir olmalı

- Çocuğun yatabileceği şekilde olmalı

- Çocuk eşyaları için altında sepet olması tercih sebebi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Konu açmadan önce forumda arama yapmalısınız sayın Yeldan :p Forumumuz sizin için daha önceden bu konuyu araştırıp sizlerin beğenisine sunmuş :D

Önce amacını belirlemelisin. Eğer bebek ile ilk 9-10 ay çok yolculuk yapacaksan travel sistem denilenlere yönel. ( hem puset hem araba ) bebekler genelde arabada uyurlar uyuyan bebeği yerinden uyandırıp arabaya koyarsan yaygarayı basar :) Travel sistemlerde puset hem araç koltuğuna sabitlernir ( emniyet kemeri ile ) hemde bebeğe hiç dokunmadan bebek arabasına koyarsın uyku bozulmaz.

Katlandığında çok yer kaplıyor benim aldığım ama açılıpğ kapanması kolay. bebek arabasını fazla kullanmadığım için keşke küçük alsaymışım demedim.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/230649-bebek-araç-koltuğu-tavsiyeleriniz/?p=1951492

Araç koltuğu diyor ihtiyar mod :p

Az evvel kraft marka beğendim baston tip yatak oluyo ve puset kilitlenebiliyor bakacez bakalım.

Ve 6.6 kg ağırlığı var.

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

çit yönlü olsun mutlaka. küçük kullanışlı olması bagajda kapladığı yere dikkat edilmesi lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Araç koltuğu diyor ihtiyar mod :p

Az evvel kraft marka beğendim baston tip yatak oluyo ve puset kilitlenebiliyor bakacez bakalım.

Ve 6.6 kg ağırlığı var.

Araba aygazlı olunca küçüklere bakmalı tabiki :p

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Araba aygazlı olunca küçüklere bakmalı tabiki :p

Küçük değil de hafif bakıyorum :p

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Küçük değil de hafif bakıyorum :p

Ağır olunca araba çekmiyormu :p

Puset işini yabana atma pusetin kıymeti kullandıkça anlaşılıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emin Önal
(düzenlendi)

4,5 sene önce kızım olduğunda bundan almıştım 550 TL'ye.
http://www.cimri.com/chicco-ct-02-ikili-set-klabber
İçinde ana kucağıda ile beraber set.Çok küçükken onunla beraber oturtuyorsun arabanın içine.Demonte.Uyurken ana kucağından alıp otomobile koyuyorsun bebek arabasını da katlıyorsun.Uykusu bölünmüyor yani.
Sonra hanım dediki daha pratik hafif birşey alalım, annemlerde durur o da.Noname marka bir baston aldık ilave.Bastonun mekanızma bozuldu,tekeri cortladı.İkincisini aldık :)
Sonra oğlum doğdu hala chicco ilk aldığım arabayı kullanıyoruz.
Diyeceğim o ki iyisini al, bir kere al.

yty5ajys.jpg

ilave: ikili set linkini düzelttim.

tarihinde Emin Önal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

En makbül olanı boyut olarak küçük olanı. Hem bagajda çok yer kaplamamalı hem de mağaza veya alışveriş merkezlerinde gezerken rahat kullanılmalı. Yatış pozisyonu ve kumaş kalitesine dikkat edilmeli. Marka olarak çok lüks markalara aldanılmamalı. Çünkü bir çoğunun ürünleri çok kullanışsız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Naim Durmaz

İlk 6 ay Hauck malibu bebek arabası ve anakucağı setini kullandık ,Anakucağını hem bebek arabası hem de otomobilimizde gayet rahat bir şekilde kullandıktan sonra iki aydır Kraft baston puset kullanıyoruz oldukça memnunum.

http://urun.gittigidiyor.com/bebek-anne/hauck-malibu-travel-sistem-bebek-arabasi-petrol-114713385

http://urun.gittigidiyor.com/bebek-anne/kraft-havai-luks-baston-bebek-arabasi-new-104138406#

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...