İçeriğe Yönlendir

Benzin&lpg

Hasan Varnalı

Recommended Posts

Hasan Varnalı

bir abim aracına lpg taktırmak istiyor fakat çevreden lpg nin performansını yüzde25-30 düşüreceğini duymuş internetten de öyle araştırmış arabası focus 2013 bu arada bu kadar var mıdır performansa etkisi ?formda baktım bulamadım böyle bir konuda.

Yorum bağlantısı

%30 çok ciddi bir rakam. Okadar düşmez. Düşse taktırmanın bir mantığı kalmaz. Kısaca 100 HP lik araçtan 70 HP güç almak gibi düşünün. Düşüş olmaz ama kullanıma bağlı motor ömründe azalma meydana gelebilir belki..

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

%30 çok ciddi bir rakam. Okadar düşmez. Düşse taktırmanın bir mantığı kalmaz. Kısaca 100 HP lik araçtan 70 HP güç almak gibi düşünün. Düşüş olmaz ama kullanıma bağlı motor ömründe azalma meydana gelebilir belki..

Kerem abi sanırsam bu düşüşü rampa da falan diye demiş olabilirler mi ?

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Ti-vct motorda lpg de iken şehirlerarası yolda rahatlıkla 180 km/h ile gidebiliyorum. Gazı versem daha da çıkıyor?

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Düşüş olduğunun farkında bile olmayacaktır. Elbette ki bir problem yoksa. 

Kaliteli bir kit ve iyi bir usta ile sorunsuz kullanabilir lpg yi.

Yorum bağlantısı

Kerem abi sanırsam bu düşüşü rampa da falan diye demiş olabilirler mi ?

Eskiden, LPG nin keşfedildiği yıllarda öyle idi. Ama şimdi böyle bir durum yok diye biliyordum. 2001 de üniversitedeyken, haftasonu gezmek için Palio kiralamıştık 4 arkadaş. Rampada 1. vitese kadar düşmüştük. Ama 13-14 sene önceydi..

Yorum bağlantısı
Mesut Canbolat

Bu kararı almak zor bir karar, lpg li sistem araçları anlamak gerçekten çok zor, madem bu kadar ekonomik ve performansta kayıp olmuyor, büyük firmalar neden lpgye geçmiyor, anlamak güç, kendi çabamızla taktırıyoruz ne oldugunu bilmeden, sırf ekonomik diye

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

Bu kararı almak zor bir karar, lpg li sistem araçları anlamak gerçekten çok zor, madem bu kadar ekonomik ve performansta kayıp olmuyor, büyük firmalar neden lpgye geçmiyor, anlamak güç, kendi çabamızla taktırıyoruz ne oldugunu bilmeden, sırf ekonomik diye

abi bazı firmalarda vardı sanırsam chevrolet olması lazım bayi çıkışlı vardı 

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

onlarda tutmadı sanırsam 

galiba abi çünkü ben hiç görmedim piyasada

Yorum bağlantısı
Murat Bal

Çünkü LPG motorun ömrünü kısaltır. 

Yorum bağlantısı

Honda hala bayii çıkışlı lpg li araç satar. Ama tabiki bu hiç sorun olmadığı anlamina gelmez. Kaldi ki kapali otoparka girememe durumu da ortada herkes tercih etmez
Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

Performans açısından o kadar düşüş mümkün değildir.Belki hiisedilecek kadar biraz düşüş olabilir.Yani lpg takıldığında o zaman elinizde bir bitiğe yakın motor kalmış gibi %70 e düşmesi olmaz.Yeni takılacak ve işçiliği çok özenle yapılmış bir lpg nin ben performans kaybettireceğini düşünmüyorum.Örneğin,dün itibariyle yeni aldığım aracı tekrar denedim.Lpg yeni takıldı.Klima 4 üncü kademede ve araçta 4 kişi rahatlıkla 180 i gördüm.Lpg motor ömrünü kısaltırmı evet kısaltır.Ama düzgün bakılmadığı sürece sadece lpg li değil,benzinli ve dizel araçlarında henüz 100bin kmye gelmeden rektefiyeye girdiğini hepimiz biliriz.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

İbizamda Sıralı sistem atiker takılı , lpg ile benzin arası hiçbir fark hissetmiyorum açıkcası..

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

demek her zamanki gibi hurafe bunlar :D

yeni motorlarda subaplar hassas, az yol yapılacaksa takılmamalı bence. Çok yok yapılacaksa ekonomi için mecbur takılır.

Yorum bağlantısı

Öyle aman aman bi düşüş olacak kelimesi yanlıştır.

Düzgün işçilikle güzel güzel gidilir yollarda.

Fabrika çıkışı lpg li araçlar honda da 2013e başladı.

2012 daha öncesine de takılıyor serviste ayrı konu o.

Lpg uyumlu araçlar (fabrikasyon) denilen araçların, emme manifoldu,Buji,silindir kapağı, piston segman (yüksek ısıya dayanıklı) subap lastikleri, emme egzos subaplari,vs... Diğer modellerden farklıdır.

Örneğin; benzinli bir hondaya lpg takıldıktan sonra subap ayarı 20.000km de bir yapılırken, fabrikasyon lpg takılan araca subap ayarı 40.000de bir yapılır.

Benzinli de ise, bu rakam 100.000de birdir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...