İçeriğe Yönlendir

2012 Fiesta Icin Lpg Taktirmak Istiyorum.

Volkan Ersozlu

Recommended Posts

Volkan Ersozlu

MerhabaArkadaslar

2012 Fiesta icin LPG taktirmak istiyorum. Hangi modeli tavsiye edersiniz.

iyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Yetkili Servis BRC öneriyor, ama fiyatı biraz pahalı, o nedenle lavato olabilir veya bir italyan markası tercih etmenizi öneririm....

Yorum bağlantısı
Volkan Ersozlu

Yetkili Servis BRC öneriyor, ama fiyatı biraz pahalı, o nedenle lavato olabilir veya bir italyan markası tercih etmenizi öneririm....

Hocam

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Birkac sorum daha olacak.

1- Arac otomatik vites. kendi gostergesindeki ortalama yakit tuketimi 8.5 ila 10 lt/100km olarak degisiyor. LPGye gectigimde avantajim ne olur?

2- LPG sistem markalari arasinda fiyat farkinin olmasi sadece marka olmalari mi yoksa BRC'nin kullandigi sistem digerlerinden daha mi fazla tasarruf sagliyor?

3- Bu LPG sistemleri aractan araca farklilik gosteriyor mu yoksa standart mi? Mesela BRC veya Lavato icin fiyat arastirmasi yapacaksam hangi modeli sormaliyim?

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Hocam

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Birkac sorum daha olacak.

1- Arac otomatik vites. kendi gostergesindeki ortalama yakit tuketimi 8.5 ila 10 lt/100km olarak degisiyor. LPGye gectigimde avantajim ne olur?

2- LPG sistem markalari arasinda fiyat farkinin olmasi sadece marka olmalari mi yoksa BRC'nin kullandigi sistem digerlerinden daha mi fazla tasarruf sagliyor?

3- Bu LPG sistemleri aractan araca farklilik gosteriyor mu yoksa standart mi? Mesela BRC veya Lavato icin fiyat arastirmasi yapacaksam hangi modeli sormaliyim?

1-LPG taktırdıktan sonra göstergenizdeki değişiklik nasıl olur bunu bilemem ama kesinlikle neredeyse yarı yarıya yakıt tasarrufunuz olacaktır.

2-Hayır sistem aslında bütün markalarda üç aşağı beş yukarı aynıdır. Ancak şöyle düşünelim 2014 model bir Focus 60-70 Bin TL. iken aynı model bir Renault 30-40 bin TL. yani malzeme kalitesi fiyata etki eden husus.

3- Hemen her modeli, bütün araçlara oluyor ancak bütçenize göre herhangi bir modelini taktırabilirsiniz....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Çevik

Servisin hangi kiti önerdiğini pek dikkate almayın A kiti B kiti C kiti , sonuçta ticaret ikili anlaşmalar v.s . Ford servisi BRC'yi tavsiye ediyorsa zaten öncelikle BRC yi kafadan silmek gerekir. Benim daha önceki araçlarım benzinliydi , Lovato ve Prins taktırdım ikisinide kendim taktırdım , bu iki kit markası sizi asla üzmez , yalnız her LPG dönüşümü yapılır gibi v.s yazan servislere girmeyin. Lovato taktırırken ege bölge baş dist. merkezinden taktırmıştım çay kahve sigara derken işlem bitmişti sıfır hata ve süper bir montaj , kaputu kaldırıp baktıgınızda pek lpg tertibatını göremezsiniz. Prins marka kiti de taktırdığımda keza aynı şekilde.

Lokasyonunuz izmir veya yakınsanız. , Lovato için , Buca 6.sanayi Aktif Otogaz . Prins için : Pınarbaşı Polaris Prins bölge.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Volkan Ersozlu

Konuya bir guncelleme olsun.

Aracima 2 ay kadar once BRC LPG kiti taktirdim. Simdilik bir sorun yok. Tasarruflu tasarruflu gidiyoruz bakalim :)

Tek sorun Ford servisinin aracin komple garanti disi oldugunu soylemesi oldu :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...