İçeriğe Yönlendir

Kıbrıs, Girne Gezisi. Bol Ss Içerir.

Murat Kuzey

Recommended Posts

Murat Kuzey

Merhaba arkadaşlar. 

Geçen hafta yaptığım Kıbrıs tatilim hakkında biraz paylaşımda bulunmak istedim. kaldığımız tesisin yerleşim yerinden uzaklığı ve malum sıcaklar sebebiyle fazla gezme imkanım olmadı ama, Girneye yakın oluşumuz gezme fırsatı verdi bana. 

Fazla lafı uzatmadan resimleri paylaşıyorum.

İlk resimler kaldığımız tesisten. 

8En4VKG.jpg

VhOHgcb.jpg

f4Qx8DT.jpg

MkwSHX7.jpg

Benzin, motorin fiyatlarını paylaşmak istedim. Orada bir taksiciyle konuştum. Bu zammın yeni geldiğini tam hatırlamıyorum şimdi ama benzin ve motorin, 2 küsürler de fiyatları varmış. Zamdan sonra taksiciler ve istasyonlar eylem yapmışlar. Fiyat şimdi ki seviyeye inmiş.

zsdYnLD.jpg

Girne iskele yakınlarında sokaklar, caddeler.

vitRFyW.jpg

Q0mBU0g.jpg

E5rUpXw.jpg

O03vGCF.jpg

Atıl durumda Suzuki GTI

xhQUOLB.jpg

İskeleden görüntüler...

1ZwBMqz.jpg

E320zT5.jpg

tbzwo6m.jpg

DSJ00ID.jpg

ryUejdq.jpg

QoUAGjU.jpg

RvWNKEk.jpg

Çok Mercedes taksi vardı. Ama bu yok artık dedirtti bana. Tam giderken yakaladım.  :)

lE7eXrd.jpg

Kıbrıs ta Adana plakalı Daihatsu   :)  06 plaka Hondaya da rastladım ayrıca.

vpqGaEp.jpg

Oraya gitmişken Girne kalesini gezmeden olmazdı.

SN3X6P8.jpg

Kaleye giriş 3,5 TL

T2fSRxE.jpg

n4WtEfD.jpg

5pYR7GS.jpg

Kalenin surlarından görüntü.

VDdcd1b.jpg

XjiUSRU.jpg

2CliPvc.jpg

92Cpaqn.jpg

Kale avlusundan görütü

V2X9aGQ.jpg

PMsYuoY.jpg

qI4bTVH.jpg

Bu sıcakta kaleyi gezmek işkenceydi. Ama bitireceğim kaleyi diye hırs yaptık. Zaten üç tane zenci turist ve benden başka da kimse yoktu.  :D  Neyse geziye devam.

sayj5Z7.jpg

mJOaGNe.jpg

Ancak Kıbrısın denizi gerçekten muhteşem..

EmixJms.jpg

Limana yanaşan bir yat.

sYmuvib.jpg

0Xsg7To.jpg

16. yy. dan kalma gemi gövdesi.

bjhEBCt.jpg

Ve bu geminin parçaları.

OAFKJgQ.jpg

Umarım fazla sıkılmamışsınızdır. Girne çok sakin ve temiz bir şehir. Trafiğin tersliğine bir türlü alışamadım. Bir daha gidermisin diye sorarsanız. Evet gene giderim. Ama kapsamlı bir geziyle. Sizlere de tavsiye ederim.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı

Benimde önümüzdeki yıllarda gitme planı yaptığım bir yer. Gerçekten güzel yerler. Ayaklarınıza sağlık.  :bravo:

Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

Çok güzel görüntüler.kıbrıs gerçekten çok güzel.keşke mavi köşkede uğrasydınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Kıbrıs ıle ılgılı bılgılendırıcı bır paylaşım olmuş. Ayrıca da güzel bìr tatıl.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Güzel tatil olmuş :) paylaşım için teşekkürler. Ben işin duygusal kısmını da merak ettim. Gidiş geliş,konaklama, yeme, içme fiyatları hakkında da bilgi verir misiniz. Belki cazip gelir gideriz :)

Yorum bağlantısı
Murat Kuzey

Benimde önümüzdeki yıllarda gitme planı yaptığım bir yer. Gerçekten güzel yerler. Ayaklarınıza sağlık.  :bravo:

Evet Kerem Bey, Mutlaka gidin bence de. 

Çok güzel görüntüler.kıbrıs gerçekten çok güzel.keşke mavi köşkede uğrasydınız.

Teşekkür ederim Uğur Bey, Mavi köşke zamanım olmadı malesef. Bir dahaki sefere diyorum artık.  :)

Kıbrıs ıle ılgılı bılgılendırıcı bır paylaşım olmuş. Ayrıca da güzel bìr tatıl.

Teşekkür ederim Fatih bey.

Yorum bağlantısı
Murat Kuzey

Güzel tatil olmuş :) paylaşım için teşekkürler. Ben işin duygusal kısmını da merak ettim. Gidiş geliş,konaklama, yeme, içme fiyatları hakkında da bilgi verir misiniz. Belki cazip gelir gideriz :)

Ben teşekkür ederim. İşin duygusal kısmı tamamen bütçenizle alakalı aslında. Orada çok ucuza tatil yapmanız da mümkün. Uçak sanıldığı kadar pahalı değil. THY ile 3 kişi 360 TL ye gittik. Ama Atlas Jet kişi başı 110 TL ye de uçuruyor. Erken uçak bileti alırsanız daha da ucuzlar. Yeme içme Türkiye den den pek farklı değil. Hediyelik eşyalar çok ucuz. Ancak bizleri pek sevmedikleri ortada. Gıcık olduğum konu yabancılara çifte standart uyguluyorlar. Mesela kaldığım otel sadece yabancılara herşey dahil veriyor. Tam pansiyon tatil yapıyorsun Su paralı. Deli oldum ama.  :angry:

Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

6 ay önce benzin 2,5 TL falandı. :)

Chreysler marka taksi bile var Magosa tarafta. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kuzey

Gezmiş kadar olduk , Güzel görüntüler  :)

Teşekkür ederim.

Güzel görüntüler.Elinize sağlık.

Teşekkür ederim.

6 ay önce benzin 2,5 TL falandı. :)

Chreysler marka taksi bile var Magosa tarafta. :D

Ben o taksiyi de gördüm Onur Bey, Otelden havaalanına giderken yanımızdan geçti. yok yanlış görmüşümdür diye düşündüm. Demek ki doğru görmüşüm. Siyah 300C  :D

Güzel bir tatil olmuş. İnşallah bende KIBRIS'a gitmeyi düşünüyorum çok güzel mekan.

İmkanınız varsa mutlaka gidin. Yurt içinde harcayacağınız tatil parasıyla aynı neredeyse..

Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Ben o taksiyi de gördüm Onur Bey, Otelden havaalanına giderken yanımızdan geçti. yok yanlış görmüşümdür diye düşündüm. Demek ki doğru görmüşüm. Siyah 300C :D

Beyazı da var,hatta ben bindim bile. :p
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Karademir

çok güzel yerler sayende bizde gitmiş kadar olduk hocam sağolasın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kuzey

çok güzel yerler sayende bizde gitmiş kadar olduk hocam sağolasın

Ben teşekkür ederim. İnşallah sizlerde gider görürsünüz oraları.

Yorum bağlantısı
Tamer Özdemir

güzel tatil olmuş, fotoğraflar güzel , yorumlar güzel tek kötü yanı var abi erken bitti ya baya sürükleyici bi şekilde bakıyordum fotoğraflara yorumlara 

bi anda bitince devamını bekler olduk. teşekkürler.  elinize sağlık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kuzey

güzel tatil olmuş, fotoğraflar güzel , yorumlar güzel tek kötü yanı var abi erken bitti ya baya sürükleyici bi şekilde bakıyordum fotoğraflara yorumlara 

bi anda bitince devamını bekler olduk. teşekkürler.  elinize sağlık. 

Teşekkür ederim Tamer Bey, Aslında daha fotoğraf var, fotoğraf çekmeyi çok severim. Ancak bu seyahatimde fazla yeri gezme imkanı bulamadım maalesef. O yüzden aynı mekan fotolarını koymak da istemedim.  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Naim Durmaz

Paylaştığınız bilgiler ve fotoğraflar için teşekkürler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Temiz

iki yıl önce gitmiştim resimlerden sayenizde anılarımı tazelemiş oldum.yanılmıyorsam otel acapulco resort'e benziyor:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hiç değişmemiş, 86 daki neyse hala aynı yahu :)

Mazot fiyatına acaip gıcık oldum bu arada, mazot bizden, herşey bizden ama fiyata bak  :angry:  

Güzel tatil olmuş ama :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hiç değişmemiş, 86 daki neyse hala aynı yahu :)

Mazot fiyatına acaip gıcık oldum bu arada, mazot bizden, herşey bizden ama fiyata bak :angry:

Güzel tatil olmuş ama :)

Bizdeki vergiyi uygulamayinca bizden alsa bile ucuza geliyor. Onlara degil bizimkilere kizmak gerek:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bizdeki vergiyi uygulamayinca bizden alsa bile ucuza geliyor. Onlara degil bizimkilere kizmak gerek:)

Saygilarimla.

Yok zaten bizimkilere kızıyorum  :angry:

Bu arada bizim lojmanda süper yerdeydi, balkonda oturunca özellikle kışın gemide gibi oluyordu, yer olarak Girne Dome hotelin karşısı, Rocks hotel tarafında kalır, hey gidi günler heey, 5 metrelik kamışla dev gibi ne balıklar tutardık...

Balkondan Rocks ve Dome hotele doğru görünüş, kim çektiyse bizim lojmandan çekmiş  :D resimde sağda görünen yeşil çimlik alan o zamanlar boştu, askeri bölgeydi, şimdilerde sanki Rocks (sivri çatılı yerin orası) otele bağlı gibi duruyor...

77703061.jpg

Tam ortadaki bizim binaydı, eskiden apart otelmiş...

9302683.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Orayi bilirim. Havuzuda vardi. Ancak gorup gorebilecegin en guzel denilzerden ve plajlardan biri Maraş kapali bolgedeki. Acigindan gemi bile gecmeyen, sadece son 30 senede sezonda 500-1000 kisinin kullandigi, kumlari sahradan tasinmis bir plaj. Akvaryum gibi bir deniz.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Ocak'ta gittiydim. Evet yakıt epey zamlanmış.

Sağlam gece kulüpleri var.  :crazy:  :party2:

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ayaklarınıza sağlık, harika yerler , fotolar da harikaydı....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ocak'ta gittiydim. Evet yakıt epey zamlanmış.

Sağlam gece kulüpleri var.  :crazy:  :party2:

Oo hocam  :D

Orayi bilirim. Havuzuda vardi. Ancak gorup gorebilecegin en guzel denilzerden ve plajlardan biri Maraş kapali bolgedeki. Acigindan gemi bile gecmeyen, sadece son 30 senede sezonda 500-1000 kisinin kullandigi, kumlari sahradan tasinmis bir plaj. Akvaryum gibi bir deniz.

Saygilarimla.

Hehheh Maraş Orduevini bilirmisin, o bölgede olan hani, 1 aya yakın kalmışlığım ve o bomboş kumsalda bolca gezip denize dalmışlığım var (500-1000 kişiden biriside benim), hatta sala çıkıp ruma nanik yapıp o tarafa doğru yüzmüştüm, pis pis dürbünle kesiyordu rum, bu arada UN devriyelerine yakalanmadan nerelere kadar keşif gezisi yaptığımı tahmin et, ne oteller var brezilya dizilerindeki gibi evler malikaneler dubleksler var, alayını gezdim, bizimkiler canına okumuş, duvardaki düğmelerine kadar sökmüşler, evleri gezerken savaş zamanından kalma kısa şişe Coca Cola bulmuştum, o kadar sene beklemiş ve colası dibe çökmüş üstü su kalmış Cola gördünmü hiç, daha neler gördümde neyse artık....  :D  :p

Ahh ah, bizimkiler açsa Maraşı yerleşime rumlar kudursa, ne de güzel olurdu, durduğumuz hata, bastırıp açacaksın turizme...

Havuzu vardı dediğin yer Subay kısmı, direk denize sıfır havuzdu, pompayla denizden dolardı, daha ilerde Astsubay bölümünde olimpik ayarda olan dev havuz vardı, esas o güzeldir.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...