İçeriğe Yönlendir

Hyundai Reklamı

Sedat Ünsal

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Tasarim yeni mondeo' dan araklanmış , hem de çok araklanmış.

Genesis i mi mondeodan araklamışlar :D

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Genesis i mi mondeodan araklamışlar :D

Evet Genesis'i yeni Mondeo'dan, yani Abd'de 2012 yilinda Fusion olarak piyasaya sürülen yeni Mondeo'dan araklamışlar, mizah gibi geldi galiba :D Dış tasarım özellikle ön ve yan profilde bu hatlar çok baskın
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Evet Genesis'i yeni Mondeo'dan, yani Abd'de 2012 yilinda Fusion olarak piyasaya sürülen yeni Mondeo'dan araklamışlar, mizah gibi geldi galiba :D Dış tasarım özellikle ön ve yan profilde bu hatlar çok baskın

Hala mizah gibi geliyor :D

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Hala mizah gibi geliyor :D

Özellikle 2014 sonato için haber var autoevolution.com adresinde, haberin başlığında "Mart 2014'te sahne alacak olan yeni Sonato Ford Fusion gibi görünüyor"  diyor. Haberin Linki :  http://www.autoevolution.com/news/new-hyundai-sonata-to-debut-march-24-looks-like-a-ford-fusion-78533.html#

Sonato ve Genesis, İki araç aynı tasarım akımı  ve  felsefesi ile üretiliyor. Jetta ve Passat,  bmw 3-5-7 ya da Focus ve Mondeo gibi  abi-kardeş aynı tasarım felsefesinin genlerini taşıyorlar. 

Mondeo ile tıpatıplığı ile başlık olmuş olan Sonato'nun ilgili haberi, ilgili uluslararası otomobil sitesinin mizah bölümünde yer almıyor, sanırım onlara pek komik gelmemiş.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Özellikle 2014 sonato için haber var autoevolution.com adresinde, haberin başlığında "Mart 2014'te sahne alacak olan yeni Sonato Ford Fusion gibi görünüyor"  diyor. Haberin Linki :  http://www.autoevolution.com/news/new-hyundai-sonata-to-debut-march-24-looks-like-a-ford-fusion-78533.html#

Sonato ve Genesis, İki araç aynı tasarım akımı  ve  felsefesi ile üretiliyor. Jetta ve Passat,  bmw 3-5-7 ya da Focus ve Mondeo gibi  abi-kardeş aynı tasarım felsefesinin genlerini taşıyorlar. 

Mondeo ile tıpatıplığı ile başlık olmuş olan Sonato'nun ilgili haberi, ilgili uluslararası otomobil sitesinin mizah bölümünde yer almıyor, sanırım onlara pek komik gelmemiş.

Benzemek ayrı araklamak ayrı, günümüz otomobillerinde tasarımlar birbirine çok yaklaştı ama "şu modeli şundan araklamışlar" bana komik geldi. Koskoca firmanın(markası önemli değil) tasarımcıları çizim yapmayı bilmiyor, hazırın üstüne birkaç kalem darbesi mi yapmış?

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Benzemek ayrı araklamak ayrı, günümüz otomobillerinde tasarımlar birbirine çok yaklaştı ama "şu modeli şundan araklamışlar" bana komik geldi. Koskoca firmanın(markası önemli değil) tasarımcıları çizim yapmayı bilmiyor, hazırın üstüne birkaç kalem darbesi mi yapmış?

Yazıda "benziyor"  değil "gibi görünüyor" demiş,  ifadelere ve anlamlarına dikkat ediyorsak ve onlar üzerinden sav yürütüyorsak bu noktayı kaçırmamak gerekir. İngilizce look like fiili basit bir benzemekten öte anlam ifade eder.  Araklamak amiyane bir tanım bu sektör için, kopyala yapıştır demek de değil, klonlanma da yapılmaz zaten, bu şekilde bu kadarı ile olur.  Benzerlik tesadüf eseri olmuyor; aradaki benzerlik  tasarımların yaklaşmasından öte ise bu şekilde oto editörlerinin manşeti olabiliyor. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Bana mizah gelen linkteki yazı değil (açıp okumadım bile) genesis in mondeo dan araklanmis olması. Bu gerçek ise mizah yerini trajikomik bir duruma bırakır benim için. Koskoca firma 2 tasarımcı bulamamış diye düşünürüm.

Look like in derin anlamları uzmanlık alanım olmadığı için hiçbir şey diyemem.

tarihinde K&#246ksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...