İçeriğe Yönlendir

205/55/16 Lastik Tavsiyesi

Emre Okur

Recommended Posts

Emre Okur

selamlar.

honda civic aracım için lastik tavsiyelerinize ihtiyacım var. jant koruma da olsun istiyorum fakat bu 55 yanakta pek sunulan bir özellik değil sanırım. bir de civic de daha önceki focuslarım gibi kabine gayet lastik sesi alan bir araç.hassasiyetlerim sessiz olması ve jant koruması olması.var mıdır böyle bir lastik?şimdi kullandığım p7ler den memmnunum ama jantlarımı da korumak istiyorum artık.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Jant korumadan kastınız "reinforced" yani güçlendirilimiş yanaktan bahsediyorsunuz sanıyorum?

Yorum bağlantısı
Emre Yıldırım 2

55 yanakta jant korumasına ne yapacaksınız? İnce yanak olsa anlarım da...

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Biz mondeo'ya Continental Premium Contact 5 alacağız bu hafta sonu kısmet ise. Jant koruma yok bu seride.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Okur

o sitedeki testleri inceleyip cinturato p7 almıştım bir önceki lastik değişimimde. anlamadığım nokta bir testte yuvarlanma direnci düşük diye + alan bir lastik diğerinde nasıl yüksek diye eksik alıyor?

yanak korumasından kastım jantın kenarlarını açıkta bırakta bırakmayan modeller. aksi halde jantın kenarlarının çizilmesi kolaylaşıyor,hem de jant lastiğe oturmamış gibi duruyor şık durmuyor. güçlendirilmiş yanak ya da xl endeksli lastik değil zannedersem kastım.

Yorum bağlantısı

Ben yokohama kullanıyorum.aşağıya kendi aracımın lastiklerini paylaşıyorum. Jant koruması var sanırım?

7a2yvupa.jpg

ehyqeje4.jpg

geju8emy.jpg

Ölçüleri 205/50/17

Yorum bağlantısı

Ben yokohama kullanıyorum.aşağıya kendi aracımın lastiklerini paylaşıyorum. Jant koruması var sanırım?

...

Ölçüleri 205/50/17

Sanırım yok Eren. Yada belli olmuyor. Zaten olsa jantı sürtmezdin. :p Genelde daha ince yanaklı lastiklerde oluyor. Bu tip lastiklerde, janta en yakın kısımda komple çepeçevre, yaklaşık 0,5- 1 cm genişliğinde, janttan dışarı taşan bir çıkıntı oluyor. Fotoğraf bulamadım.

Jantlar çok kirli. Balata spreyi vb ile temizle bakim..  ;)

Yorum bağlantısı

Sanırım yok Eren. Yada belli olmuyor. Zaten olsa jantı sürtmezdin. :p Genelde daha ince yanaklı lastiklerde oluyor. Bu tip lastiklerde, janta en yakın kısımda komple çepeçevre, yaklaşık 0,5- 1 cm genişliğinde, janttan dışarı taşan bir çıkıntı oluyor. Fotoğraf bulamadım.

Jantlar çok kirli. Balata spreyi vb ile temizle bakim.. ;)

Jantları eski sahibi sürtmüş abi hep :) eski lastiklerinde bu çıkıntılar yoktu ama. Bende o yüzden dikkatimi çekti de paylaşayım dedim :)

Ramazan dolayısıyla araba yıkamıyorum ondan bu halde :D ama lastiklerimin yanakları hala simsiyah :)

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

Brigetstone turanza T001 yeni desen kullaniyorum gayet memnunum. tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Mehmet Özet
(düzenlendi)

Selamlar bende GT radıal 205 50 17 champıro HPY modeli kullanıyorum.Ses gürültü:70 db (fabrika verisi)+jant koruma da var.Sizin bahsettiğiniz 205 55 16 modelinde var mı bilmiyorum ama ben lastikten çok memnunum.

tarihinde Mehmet Özet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Jantları eski sahibi sürtmüş abi hep :) eski lastiklerinde bu çıkıntılar yoktu ama. Bende o yüzden dikkatimi çekti de paylaşayım dedim :)

Ramazan dolayısıyla araba yıkamıyorum ondan bu halde :D ama lastiklerimin yanakları hala simsiyah :)

Petlas Pt711 ve 741 de varmış. Arkadaşta Pt711 var. Ona sordum şimdi. Birde aşağıda Göksel in bir fotoğrafı var.. Jant koruma belli oluyor.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/171018-petlas-lastikleri-için-soru-öneri-ve-izlenimler/?p=1912550

Yorum bağlantısı
Abdullah Akbulut

ben 205 55 R16 Goodyear efficientgrip kullanıyorum yeni tarihli olmasına rağmen 2 senede taş gibi oldu.yağmurlu havada hiç güven vermiyor.Bence michelinden şaşmayın seneler geçse de kauçuk oranı fazla olduğundan diğer lastiklere göre daha yumuşak kalıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Düzgün

Good Year Efficient Grip Performance  :good1:

Kerem abinin tavsiyesiyle aldım 3 aydır kullanıyorum,gayet memnunum tavsiye ederim :)

Yorum bağlantısı

ben 205 55 R16 Goodyear efficientgrip kullanıyorum yeni tarihli olmasına rağmen 2 senede taş gibi oldu.yağmurlu havada hiç güven vermiyor.Bence michelinden şaşmayın seneler geçse de kauçuk oranı fazla olduğundan diğer lastiklere göre daha yumuşak kalıyor

Sürekli otoban vari düz yollarda kullanım için haklısınız, Michelin en iyisi. Ancak TR şartlarındaki bozuk yollarda ve 4 mevsim koşullarında aşırı yumuşaklık çokta iyi bir özellik değil. Çok çabuk balon yapma ve zarar görme riskleri var.. 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Jant koruma olayı son senelerde üretilen yeni modellerden kalkmıştır. Boşuna aranmasın...

Yorum bağlantısı
Samet Düzgün

Goodyear Efficientgrip ve Goodyear Efficientgrip Performance ayrı lastikler diye biliyorum yanlış mıyım? :unsure2:Çünkü Efficientgrip Performance'ı yağmurlu havada denemem oldu fren mesafesi çok iyi.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Goodyear Efficientgrip ve Goodyear Efficientgrip Performance ayrı lastikler diye biliyorum yanlış mıyım? :unsure2:Çünkü Efficientgrip Performance'ı yağmurlu havada denemem oldu fren mesafesi çok iyi.

Aynı lastik değiller. Performance yeni seri ,daha iyi bir lastik...Rf petlas 741 serisinde varmış...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Bende yanlış biliyor olabilirim abi ama yanımda ki arabaların hiç birinde yok bu çıkıntı.

:i-ih: Sende yok Eren. Jantın bir kısmını komple sarıyor bu dalga. :biggrin: Lastiğin markası değilde, ölçüsüne göre sanırım oluyor bu özellik. Arkadaşınki 235/40/18 , Seat Leon da var. Yanakları ince.. Tek sıkıntısı V desen yüzünden ses yapması..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...