İçeriğe Yönlendir

Lpg Filtresi

Uğur Köker

Recommended Posts

Uğur Köker
(düzenlendi)

arkadaşlar lpg filtresinin yakıt tüketimine etkisi hakkında bilgisi olan var mı?şöyleki geçenlerde brc servisine gittim ;orada filtremin yan sanayi olduğunu ve orijinal olmadığını söylediler(daha önceki gittiğim servis yan sanayi kullanmış :vurduvara: ,neyse orijinalini taktırdım ve şehir içinde 280-290 km(32lt gaz ile) yol yapan aracım filtre değiştirdikten sonra 325 km (32 lt gaz ile)yaptı;yakıt aynı istasyondan kullandım ve çok şaşırttı beni...

tarihinde uğur köker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Köker

gerçi filtre değiştirdikten sonra ayar da yaptılar muhtemelen onun da etkisi olmuştur...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

gerçi filtre değiştirdikten sonra ayar da yaptılar muhtemelen onun da etkisi olmuştur...

Filtreden çok ayar etkilemiştir bence.. ayrıca havaların aşırı sıcak olması da lpg nin daha performanslı yanmasını sağlıyor. Bu ara da değişim yapılan filtre nasıl bir şeydi ? metal mi..

Yorum bağlantısı
Uğur Köker

ieo5ex.jpg

vq4aop.jpg

üstteki çıkartılan alttakide takılandı ;umarım yükleme işlemi başarılı olmuştur,ilk defa foruma resim ekliyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Tabiki etkisi oluyor hava filtresi misali. Ben her yağ değişiminde onuda değiştiriyorum. Benim yakıtın maşallahı var zaten otomatik olmasına rağmen gayet iyi.

Yorum bağlantısı
Uğur Köker

ilk taktıklarında bende de sizin paylaştığınız filtre vardı,sonra servise gidip kaçak kontrolü yaptırdığımda yukardaki uçları sivri olan yan sanayiyi takmışlardı;son olarak servise gittiğimde orijinalinin son paylaştığım silindir şeklindeki filtrenin olduğunu öğrendim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...