İçeriğe Yönlendir

Otokoça Damla Kadar Güvenim Vardı O Da Buhar Oldu.

Emrah Altun

Recommended Posts

Emrah Altun

Herkese tekrar merhaba;

Biraz içimi dökeyim dedim. 20 gün önce kadar şöyle bir konu açmıştım.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/259152-samsun-tekkek%C3%B6y-otoko%C3%A7tay%C4%B1m-tavsiyesi-olan/

Klima gazı dolumu için Samsun Tekkeköy de bulunan Otokoç yetkili servisinden hafta içi randevu almıştım. Neyse randevu saatinden 15 dk önce hazır bulundum. Randevu almış olmama rağmen beni sanki o an gelmiş müşteri gibi sıraya aldılar. Randevu almanın bir mantığı yok yani. Allah'tan işimi gücüm yoktu bekledim ve bana sıra tam 3 saat sonra gelmişti. 

Amacım sadece "Servise Yaz Geldi" kampanyası çerçevesinde klima gazı doldurmaktı. İlgili teknisyen 10 dakikalık bi kontrolden sonra bu aracın klimasında kaçak var. Hafta içi gelin klima kaçağı kontrolü yapalım. Bir de fren balataları eskimiş acilen değişmesi lazım dedi. Klima gazı yerine bana gaz veren teknisyene uyup hafta içine randevu aldım ama bir sebepten ötürü gidemedik.

Bugün kendi ustama aracı gösterdim. Ne araçta klima gazı kaçağı çıktı ne de fren balatalarında değişiklik gerekti. Otokoç resmen yolunacak tavuk arıyor. Esnaflık ölmüş resmen. Tutturan tutturana.

Numara belli. Müşteriyi bir şekilde servise çek. Orada giydir giydirebildiğin kadar. Yazıklar olsun.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

Tekrar gidip söylediniz mi dediğiniz sıkıntıların hiç biri yokmuş diye :) Belki ince mesajı alırlardı.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Tekrar gidip söylediniz mi dediğiniz sıkıntıların hiç biri yokmuş diye :) Belki ince mesajı alırlardı.

Yolumun üstü olsa söylerdim de. Git gel bana 70 km.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Ford servis konusunda iyi değil. Kim kime dumduma gidiyor maalesef. Uzakdoğu markaları bu konuda hep bir adım öndedir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

Ford servis konusunda iyi değil. Kim kime dumduma gidiyor maalesef. Uzakdoğu markaları bu konuda hep bir adım öndedir.

tuzladaki servisten memmunuz biz. giydirme yapmıyorlar en azından. doğrusu neyse söylüyorlar.

Yorum bağlantısı
Hasan Altıntaş
(düzenlendi)

Herkese tekrar merhaba;

Biraz içimi dökeyim dedim. 20 gün önce kadar şöyle bir konu açmıştım.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/259152-samsun-tekkek%C3%B6y-otoko%C3%A7tay%C4%B1m-tavsiyesi-olan/

Klima gazı dolumu için Samsun Tekkeköy de bulunan Otokoç yetkili servisinden hafta içi randevu almıştım. Neyse randevu saatinden 15 dk önce hazır bulundum. Randevu almış olmama rağmen beni sanki o an gelmiş müşteri gibi sıraya aldılar. Randevu almanın bir mantığı yok yani. Allah'tan işimi gücüm yoktu bekledim ve bana sıra tam 3 saat sonra gelmişti. 

Amacım sadece "Servise Yaz Geldi" kampanyası çerçevesinde klima gazı doldurmaktı. İlgili teknisyen 10 dakikalık bi kontrolden sonra bu aracın klimasında kaçak var. Hafta içi gelin klima kaçağı kontrolü yapalım. Bir de fren balataları eskimiş acilen değişmesi lazım dedi. Klima gazı yerine bana gaz veren teknisyene uyup hafta içine randevu aldım ama bir sebepten ötürü gidemedik.

Bugün kendi ustama aracı gösterdim. Ne araçta klima gazı kaçağı çıktı ne de fren balatalarında değişiklik gerekti. Otokoç resmen yolunacak tavuk arıyor. Esnaflık ölmüş resmen. Tutturan tutturana.

Numara belli. Müşteriyi bir şekilde servise çek. Orada giydir giydirebildiğin kadar. Yazıklar olsun.

Dostum ben oraya bir sefer gittim, polen filtresini değiştireyim diye, usta polen filtresi neredeydi diye başka usta çağırdı, iki usta birleşip yerini tam olarak kestiremediler. bende hemen bırakın dedim, filtrenin yerini bilmeyen zaten takamaz diye, daha sonra sağolsun Yunus hocanın tavsiyesi ile bu firmanın reklamına izin vermiyoruz. İbrahim ustaya gittim adam işinin ehli, ne sıkıntın olursa oraya git bence.

tarihinde Hasan Altıntaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Sancak

abi samsundasın ford sahibisin Emrullah abi gibi bir velinimet var ne işi olur adamın otokoçla otosanla :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

abi samsundasın ford sahibisin Emrullah abi gibi bir velinimet var ne işi olur adamın otokoçla otosanla :D

49 TL ye klima gazı dolduralım kar yapalım dedik. Git gel zaten o kadar yolda yaktık :) Timyata pirince giderken eldeki bulgurdan olduk yani Hasanım :)

Dostum ben oraya bir sefer gittim, polen filtresini değiştireyim diye, usta polen filtresi nedeydi diye başka usta çağırdı, iki usta birleşip yerini tam olarak kestiremediler. bende hemen bırakın dedim, filtrenin yerini bilmeyen zaten takamaz diye, daha sonra sağolsun Yunus hocanın tavsiyesi ile bu firmanın reklamına izin vermiyoruz. İbrahim ustaya gittim adam işinin ehli, ne sıkıntın olursa oraya git bence.

Euroford'da Musa usta var. Sağolasun her şeyi ile ilgileniyor aracın. Kampanyanın cazibesine gitmiştim. Daha da yolum uğramaz sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Bir de neden servise gitmiyorsunuz derler. Al işte. Dışarıda yarım çeyrek ustayla uğraşıyoruz yeri geliyor. Esaslı ustaları tenzih ederim. Ama bizi ve bütçemizi düşündükleri gibi bir intiba bırakmadıkları için servise gitmeyiz.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Bir de neden servise gitmiyorsunuz derler. Al işte. Dışarıda yarım çeyrek ustayla uğraşıyoruz yeri geliyor. Esaslı ustaları tenzih ederim. Ama bizi ve bütçemizi düşündükleri gibi bir intiba bırakmadıkları için servise gitmeyiz.

Fatih abi işin garibi satarken/alırken de yetkili servis kayıtlı deyince daha cazip geliyor insanlara :)

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Ben İzmir'de İzkar'da ''Servise yaz geldi'' Kampanyasından yaptırdım.Çok memnun kaldım.Bana tek söylenen fren balataların zayıflamış.Şimdilik yaptırmanın acelesi yok biraz daha kullan gelirsin.Her yer aynı olmuyor.Birdaha gitmeyin oraya birde bu durumu anlatın.Beni aramışlardı çünkü memnun kaldınızmı diye. :yes:  :good1:

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Önce arabalarımızın ustası kendimiz olmalıyız :)

Gazı kendimiz mi değiştirsek napsak abi? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Fatih abi işin garibi satarken/alırken de yetkili servis kayıtlı deyince daha cazip geliyor insanlara :)

İnsanlar birine güvenmek ister. Etrafta (sözüm meclisten dışarı ) o kadar fırıldak satıcı var ki.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Geçmiş olsun,ucuz yırtmışsınız.Valla otokoç başlığını görünce aklıma ilk samsun geldi,okuyunca şaşırmadım. aracımı oradan aldım. millet eşantiyonu araç pazarlığında ister,boya koruma,paspas, depo fulleme vb. alanlar varmış.benim aracı teslim alırken aklıma geldi. iş işten geçince satış temsilcisi bakım zamanı gelince fiyatta indirim yaparız deyip salladı. samsun otokoç hakkında servis deneyimleri herkesin olumsuz olunca ben indirimli de olacak olsa gitmekten vazgeçtim. okutgen hakkında olumlu şeyler duydum. yetkili servis olarak tercih edilebilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...