İçeriğe Yönlendir

Hızlı Gitmenin Sakıncası

Gökhan Tongay

Recommended Posts

Gökhan Tongay

Bugün caddemizde olan kazadan bir kaç foto yüklemek istedim. Araç ana caddede hızlı giderken yolun ve havanın sıcaklığından arkası virajda kayıyor ve park halindeki araca çarpıyor. Araç kaldırıma çıkıyor allahtan 2 m ilerideki cafede ramazandan dolayı kimseler yoktu. Aksam saatlerinde olsaydı kırılan cam ve araba parçalarından dolayı yaralı sayısı artabilirdi.

e3yba9u6.jpg

u6uqe3yd.jpg

2ypedydu.jpg

Bu kazada ise yaşlı amcamız yolda daldırıyor ve kaldırımda bulunan betondan elektirik direğine çarpıyor.

enuzu8yq.jpg

ydu5ynam.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Çok fena. Fiorino arkasında bebe arabası. Ona çarpan otomobil sanırım.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Sürat öldürür. Mercedeste olsa istediğiniz gibi durduramayabiliyorsunuz. Limitlere uymak lazım.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Bügünde benim önümde giden araca adam bodozlama girdi resmen kasti bir durum gibi freni tutmamış öyle söyledi.Öndeki ben olsam ortadan bana gircekti.Allah korudu.

72V1bP.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Şehir içinde agresif sürüş sıkıntılı. 70 ile mercedes te sıkıntı oluyorsa diğer araçlar daha da dikkatli olmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Şehir içinde agresif sürüş sıkıntılı. 70 ile mercedes te sıkıntı oluyorsa diğer araçlar daha da dikkatli olmalı.

Ncap testlerinin 64 km hızla yapıldığını düşününce.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Her geçen gün araç sayısı artıyor ve aynı oranda sürücülüğü bilmeyen sayısıda artıyor. Ben trafikte dolaşmaktan resmen korkmaya başladım İsatanbul'da. Çok tedirgin olmaya başladım...Millet bonboş yollarda kendi kendine kaza yapmaya başladı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Araç ana caddede hızlı giderken yolun ve havanın sıcaklığından arkası virajda kayıyor ve park halindeki araca çarpıyor. 

Çok şükür can kaybı yok.

Öncelikle şu yanlışı düzeltelim. Yolun ve havanın sıcaklığından araç kaymaz. Sizin de biraz belirttiğiniz gibi araç tamamiyle "sıcakta ve virajda gitmesini bilmeyen" sürücü yüzünden kayar.

Bazen haberlerde de duyuyorum "yağmurda kayganlaşan yol nedeniyle meydana gelen kazada....." diye saçma söylemler var. Arkadaş, yağmur yağıyorsa ona göre git. Gitmeyi bilmiyorsan kaza yaparsın. Suçu Allah'ın bereketine atmak aptallık.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Çok şükür can kaybı yok.

Öncelikle şu yanlışı düzeltelim. Yolun ve havanın sıcaklığından araç kaymaz. Sizin de biraz belirttiğiniz gibi araç tamamiyle "sıcakta ve virajda gitmesini bilmeyen" sürücü yüzünden kayar.

Bazen haberlerde de duyuyorum "yağmurda kayganlaşan yol nedeniyle meydana gelen kazada....." diye saçma söylemler var. Arkadaş, yağmur yağıyorsa ona göre git. Gitmeyi bilmiyorsan kaza yaparsın. Suçu Allah'ın bereketine atmak aptallık.

Yolun sıcaklığından ve havanın sıcaklığı ile kastım şuydu.Hava sıcak olduğu için Antalyada millet mayışıyor ister istemez dikkat dağılıyor.Yolun sıcak olması ise yolun üzerinde bulunan yağ kir tabakasını erittiği için asfaltın tutunma katsayısını azaltıyor.Yağmurlu havaya gelince evet yağmurlu havada kimse kuru havadaki gibi gidin demiyor ama söyle bir durum var su yolun yüzeyinde ince bir tabaka oluşturuyor.Bu yüzden ister istemez arabanın lastikleri bu tabaka üzerinde tutunmayı kaybediyor ve kayıyor.Söylemler saçma değil bence ama kimse kontrollü gitmiyor.Ben çok gördüm çok yaşadım ilk yağmurun düştüğü anda önümde kayanı kaza yapanını kendim bile bazen bilinç altıma yerleşsin diye ilk yağmurda bir acı fren yaparım boş yolda ki böyle bir durum olduğunda hazırlıklı olayım.Türkiyede ehliyet sahiplerinin % kaçı sizce araç kullanmasını iyi derecede biliyordur ? Her direksiyonu çevirene her kalkışta istop ettirmeyen şöföre ehliyet verilirse tabiki suç yola hava koşullarına atılır.Kimse kendi işine kötü der mi ?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mete Yaban

ramazan ayında olmanında etkisi çok gibi sıcak hava insanin dikkatini dagıtıyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

ramazan ayında olmanında etkisi çok gibi sıcak hava insanin dikkatini dagıtıyor

Çok doğru, özellikle Ramazan Ayında mümkünse toplu taşıma araçlarını kullanmak en mantıklısı.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Haberlerde izledim yaralı yokmuş çok şükür fiorino da çocuklar varmış onlar korkmuş biraz.

Yorum bağlantısı

Çok fena çok. Ilk basta megane kaymış sandim ama galiba o park halindeymis. Yildiza biniyorum diye guvenmicen işte fizik kuralları markaya göre değişmiyor. Allah hepimizi korusun

Yorum bağlantısı

Ne olacağı belli olmuyor. Ölü olmaması sevindirici. Bugün İstanbul Maltepeden Gebzeye gelirken sol şeritte 90 km civarında birden önümdeki araç durdu. sağ kaçmak istedim doluydu. Zaten tampon tampona gitmem, aradaki mesafeyi korurum bu İstanbulda gayet zor olsa da. Frenlerin durumu iyi değildi pek, kayınbiraderin aracı. 2005 accent admire. Kökledim freni 30 mt civarı kızakladım aracı da tutmaya çalışıyorum. 407 nin arka tampona girmeye 15 cm kala durabildim. Öyle bir ses ve koku çıktı ki. Allahtan arkamdaki de mesafeyi korumuş hemen ona baktım dikiz aynasından son kasa civic abs sesinin duydum aracın çok şükür o da durabildi. Öndekiler bu kadar şanslı değildi 4 araç birbirine girmişti. En sol şeritte durmuşlar üçgen ikaz falan hak getire yatmış aracın altına bir şey var mı diye bakıyor en yoğun yolda ( E-5) Ne cahiliz arkadaş. Arkadan biri toslasa ölüp gidecek orada. 

Yorum bağlantısı

Allah korumuş gerçekten yaralanan yada ölen olmamış sanırım.. Bipper dada bebek varmış galiba. Yazık. Şehir içinde olması dahada yazık..

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)

kaç km hızla oldu bu kaza acaba.80 falan vardı herhalde,Allah korumuş.

diğer kazada da yıldızın ne kadar sağlam olduğu bir kere daha ispatlanmış (kaputun üzerindeki yıldız armasının yani,sapasağlam duruyor :tongue:  )

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi
(düzenlendi)

Mercedes bile yoldan çıkabiliyor derken, birçoğumuzun sahip olduğu ford modellerinin kendi segmentinin en iyi yol tutuşuna sahip olduğunu unutmayalım, orneğin D segmentinin yol tutuş referansi Mondeo'dur, Mercedes C değil. Premium demek, en iyi yol tutan demek değildir. Ford modelleri kendi segmentlerinin yol tutuş limitlerini belirler.

tarihinde Serhat Çerçi tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Çok fena çok. Ilk basta megane kaymış sandim ama galiba o park halindeymis. Yildiza biniyorum diye guvenmicen işte fizik kuralları markaya göre değişmiyor. Allah hepimizi korusun

Sürat öldürür. Mercedeste olsa istediğiniz gibi durduramayabiliyorsunuz. Limitlere uymak lazım.

Mercedes bile yoldan çıkabiliyor derken, birçoğumuzun sahip olduğu ford modellerinin kendi segmentinin en iyi yol tutuşuna sahip olduğunu unutmayalım, orneğin D segmentinin yol tutuş referansi Mondeo'dur, Mercedes C değil. Premium demek, en iyi yol tutan demek değildir. Ford modelleri kendi segmentlerinin yol tutuş limitlerini belirler.

Evet mercedeste kul yapısıdır asla güvenmeyin. (Bu mesajımı bir çok konuda ve mesajlarımda vermişimdir lakin;

Mercedes'in yoldan çıktığı veya duramadığı kanısına nereden vardınız, yaşlı amca dalmış (ben okuduğumdan onu anladım) bodoslama direğe çarpmış, uzay aracı olsa ne fark eder :) Mercedeste görevini yapmış yolcu kabinini gerektiği gibi korumuş.

Bu arada 2003 C serisi mercedes ile 2006 Ford Mondeo nun ikisinide aktif olarak kullanan biri olarak çok net ve kesin ifadeler ile söyliyim, C serisinin yol tutuşu ile Mondeo arasında dağlar kadar fark var! Ama C serisi önde ;) Yola oturuş C de daha iyi, tutuş değil konfor derseniz mondeo biraz daha esnek.

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Bu arada 2003 C serisi mercedes ile 2006 Ford Mondeo nun ikisinide aktif olarak kullanan biri olarak çok net ve kesin ifadeler ile söyliyim, C serisinin yol tutuşu ile Mondeo arasında dağlar kadar fark var! Ama C serisi önde ;) Yola oturuş C de daha iyi, tutuş değil konfor derseniz mondeo biraz daha esnek.

Yapılan bir cok testte Mondeo premium modellere karşı üstünlüğünü ispat etmiş durumda. Mk4 Mondeo ornegin, a4 ve 320yi yol tutuş testlerinde yenmesiyle dergi kapağı olmuştu, 320 ise zaten a4 ile C serisini yenmişti.

Sizin kıyasınıza gelince, 2.0 motor standart aile arabasi Mondeo ile C serisinin yüksek performans modeli c320'yi kıyaslamanız adil olmamış :) sizin araç Mondeo st220 ile kıyaslanmali, ancak o zaman adil bir kıyas olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...