İçeriğe Yönlendir

Uydu Alıcısı Tavsiyesi

Hamit Akkuş

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

Bahsettiğim next minix HD cool modeliydi. Şimdi n11de görünce hatırladım

Zafer, wi-fi çekimi nasıl?

Abi modeme yakınım zaten. Bir oda ötede. Çekim full görünüyor. İpTv, youtube ve digiturk play denedim. Herhangi bir takılma olmadı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Abi modeme yakınım zaten. Bir oda ötede. Çekim full görünüyor. İpTv, youtube ve digiturk play denedim. Herhangi bir takılma olmadı.

Aklımı karıştıryorsun, 400 liralık kaşıntı tutuyor. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Aklımı karıştıryorsun, 400 liralık kaşıntı tutuyor. :D

Abi bu cihaz alınır. Orası kesin. Ama daha ucuzu varken niye bunu tercih etmeliyiz bunu çözmemiz lazım. Ben aliexpress dolaşmadim. Gerçekten bu özellik ve hızda daha ucuza varsa eyvallah. Ama dolar uçtu. Şu anda 100 dolar 270 lira yapıyor. Bu kadar para vereceğimiz şeyde garanti olayını düşünmek lazim. Çinlinin garantisi yok ama bu cihazın var. Bu mühim. Aslında toplu alım olursa satıcıdan indirim de isteyebiliriz. Belki 20-30 bisiler düşerse işimize gelir. Sonuçta akıllı kumanda hariç setleri 350'ye satıyor. Yarın ben bir video çekeyim. Sonra diğer cihazlarla karşılaştıralim. Acele etmeyelim. İyiyi ucuza alalım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Abi bu cihaz alınır. Orası kesin. Ama daha ucuzu varken niye bunu tercih etmeliyiz bunu çözmemiz lazım. Ben aliexpress dolaşmadim. Gerçekten bu özellik ve hızda daha ucuza varsa eyvallah. Ama dolar uçtu. Şu anda 100 dolar 270 lira yapıyor. Bu kadar para vereceğimiz şeyde garanti olayını düşünmek lazim. Çinlinin garantisi yok ama bu cihazın var. Bu mühim. Aslında toplu alım olursa satıcıdan indirim de isteyebiliriz. Belki 20-30 bisiler düşerse işimize gelir. Sonuçta akıllı kumanda hariç setleri 350'ye satıyor. Yarın ben bir video çekeyim. Sonra diğer cihazlarla karşılaştıralim. Acele etmeyelim. İyiyi ucuza alalım.

Acele yok zaten. İyi araştırıp sağlam iş yapmak lazım. Ancak 100 dolara alacağın cihaz bundan kat kat iyi olmalı ki değsin. Aynı cihaza çinden 100 dolar vermem. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

SMART G4 mini tarzi bir cihaz benimde aklımda ama 400 TL iyi para :)

Turkeyforumda şöyle bir baktım memnun olmayan çok. Benim özellikle android tabanlı cihazlarda çekincem çok.

Androidi her yere uyarlamaya çalışıyorlar. En üst seviye cihazdan en alt seviye cihaza kadar kullanılabilen bu yazılımın kaliteli markalar tarafından ev ve araç multimedya ürünlerinde tercih edilmeyip, Çinli firmalarca fason üretilmesinin tek mantıklı açıklaması ucuz yazılım maliyeti ve teknolojik yeniliği kullanıyoruz cazibesi. Oysa ki; cep telefonu gibi çok daha üstün teknolojilerle bile sorunlar yaşamaya müsait bu altyapının sürekli güncel kalmasını ve stabil olmasını sağlayabilecek marka desteğine sahip değil bu cihazlar. Bir cihazın stabil ve konforlu çalışmasının iki bileşeni olan güçlü donanım ve güçlü yazılım maalesef bu cihazlarda yokken 400TL vermek doğru bir yaklaşım olmayabilir. 

Şu anda beğensek de, beğenmesek de dijital platformlar kendi cihalzarı ile kendilerine uygun yazılımları kullanarak çok daha kullanışlı hizmet sunuyorlar. Cihazla ilgili bir sorunda muhattap belli. Ayrıca platform kullanımının faydaları;

* Yeni kanal/uydu arama gibi problemlerin olmaması,

* Program bilgisi içeriğinin mevcut olması 

* İkinci dil, altyazı destekleri

* Cihaza özgü yazılımlarla optimizasyon

* Üyeliklerin getirdiği avantajlar. BAşka bir evde mevcut paketi 1/5 fiyatına kullanabilmek gibi

* Peşin ücret ödemeden, kurulum yapılsa dahi 15 gün içersinde cayma hakkı,

* Film sinema spor kanallarında kesintisiz, donmasız seyir imkanı,

Evde hem dsmart, hem de digiturk kullanıyorum. Uydu alıcı kullandığım dönemlere göre çok daha stressiz ve rahatım. Digiturk heryerde uygulaması ile ıpad, cep telefonundan paketim dahilindeki kanalları seyredebiliyorum, ıpad ile seyrederken ev sineması sistemine kablosuz bağlantı yaparak daha güçlü ses alabiliyorum. Aynı zamanda digiturkun uydu alıcıı dahili hdd'li. Ek olarak da yine digiturk tekrar izle özelliği için aparat var. Yine paketim dahilinde sinema kanallarında gösterimde olan filmleri, ben internet üzerinde de izleyebiliyorum. kaçırılan programlar da tekrar izlenebiliyor.

D smartın uydu alıcısı ise çok daha hızlı. İstenirse usb'den hdd bağlanabiliyor. kanal geçişleri hızlı zaten. Dsmartblu kullanmıyorum ama bendeki mega paketi yan odaya veya başka bir adrese 16tl karşılığında kurdurabiliyorum. Bu sene yazlık için de uydu yerine yan oda kampanyasına karar verdik mesela. Dsmart'ın hd kanal listesi çok geniş. Hd yayınlarda digiturk'e göre çok az bir kalite kaybı var. Digituk dolby digital (5,1) yayını verebiliyor. D smart eskiden veriyordu şimdi vermiyor. Ev sineması kullanmayacaklar için çok önemli değil ama stereo bile seyredilse 5.1 özelliği kaliteyi arttırıyor, tv'nizden çok daha efektif ses alabilirsiniz.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Smart G4'ün tv görüntüsü berbat kesinlikle tavsiye etmem.Ama diğer özellikleri iş görür.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

G4 Mini.yi Dsmart HD kutu ile kiyasliyorum. En az Dsmart kutu kadar iyi.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Turkeyforumda şöyle bir baktım memnun olmayan çok. Benim özellikle android tabanlı cihazlarda çekincem çok.

Androidi her yere uyarlamaya çalışıyorlar. En üst seviye cihazdan en alt seviye cihaza kadar kullanılabilen bu yazılımın kaliteli markalar tarafından ev ve araç multimedya ürünlerinde tercih edilmeyip, Çinli firmalarca fason üretilmesinin tek mantıklı açıklaması ucuz yazılım maliyeti ve teknolojik yeniliği kullanıyoruz cazibesi. Oysa ki; cep telefonu gibi çok daha üstün teknolojilerle bile sorunlar yaşamaya müsait bu altyapının sürekli güncel kalmasını ve stabil olmasını sağlayabilecek marka desteğine sahip değil bu cihazlar. Bir cihazın stabil ve konforlu çalışmasının iki bileşeni olan güçlü donanım ve güçlü yazılım maalesef bu cihazlarda yokken 400TL vermek doğru bir yaklaşım olmayabilir. 

Şu anda beğensek de, beğenmesek de dijital platformlar kendi cihalzarı ile kendilerine uygun yazılımları kullanarak çok daha kullanışlı hizmet sunuyorlar. Cihazla ilgili bir sorunda muhattap belli. Ayrıca platform kullanımının faydaları;

* Yeni kanal/uydu arama gibi problemlerin olmaması,

* Program bilgisi içeriğinin mevcut olması 

* İkinci dil, altyazı destekleri

* Cihaza özgü yazılımlarla optimizasyon

* Üyeliklerin getirdiği avantajlar. BAşka bir evde mevcut paketi 1/5 fiyatına kullanabilmek gibi

* Peşin ücret ödemeden, kurulum yapılsa dahi 15 gün içersinde cayma hakkı,

* Film sinema spor kanallarında kesintisiz, donmasız seyir imkanı,

Evde hem dsmart, hem de digiturk kullanıyorum. Uydu alıcı kullandığım dönemlere göre çok daha stressiz ve rahatım. Digiturk heryerde uygulaması ile ıpad, cep telefonundan paketim dahilindeki kanalları seyredebiliyorum, ıpad ile seyrederken ev sineması sistemine kablosuz bağlantı yaparak daha güçlü ses alabiliyorum. Aynı zamanda digiturkun uydu alıcıı dahili hdd'li. Ek olarak da yine digiturk tekrar izle özelliği için aparat var. Yine paketim dahilinde sinema kanallarında gösterimde olan filmleri, ben internet üzerinde de izleyebiliyorum. kaçırılan programlar da tekrar izlenebiliyor.

D smartın uydu alıcısı ise çok daha hızlı. İstenirse usb'den hdd bağlanabiliyor. kanal geçişleri hızlı zaten. Dsmartblu kullanmıyorum ama bendeki mega paketi yan odaya veya başka bir adrese 16tl karşılığında kurdurabiliyorum. Bu sene yazlık için de uydu yerine yan oda kampanyasına karar verdik mesela. Dsmart'ın hd kanal listesi çok geniş. Hd yayınlarda digiturk'e göre çok az bir kalite kaybı var. Digituk dolby digital (5,1) yayını verebiliyor. D smart eskiden veriyordu şimdi vermiyor. Ev sineması kullanmayacaklar için çok önemli değil ama stereo bile seyredilse 5.1 özelliği kaliteyi arttırıyor, tv'nizden çok daha efektif ses alabilirsiniz.

Saygılarımla.

Evren Bey turkcell tv+ için ne dersiniz? 6 lira fark vereceğim.

Yorum bağlantısı

Evren Bey turkcell tv+ için ne dersiniz? 6 lira fark vereceğim.

İnternet tabanlı tv'lere çok güvenemiyorum ben. Sanırım bu korku hiçbir xaman ortalama üstü internet hızı alamadığımdan kaynaklı. Fiber internetle sitede tanışamadığımız için ben klasik yöntemleri tercih ediyorum fakat sizin internet hızınız yüksek ise yeni piyasaya giren bir platform olduğu için belki de uygun ve avantajlı bir biçimde alınabilir. Piyasada tutunan platformlar fiyatlarını daha sonra ciddi arttırıyorlar.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

İnternet tabanlı tv'lere çok güvenemiyorum ben. Sanırım bu korku hiçbir xaman ortalama üstü internet hızı alamadığımdan kaynaklı. Fiber internetle sitede tanışamadığımız için ben klasik yöntemleri tercih ediyorum fakat sizin internet hızınız yüksek ise yeni piyasaya giren bir platform olduğu için belki de uygun ve avantajlı bir biçimde alınabilir. Piyasada tutunan platformlar fiyatlarını daha sonra ciddi arttırıyorlar.

Saygılarımla.

Superonline 24 mbps hız ve 75 gb akk var. Kutu binanın önünde, hız yönünden sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum. Tek sorun wi-fi olmuyormuş, kablo çekilecek. 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Bülent Serdar

Birkaç gün önce elektrik dalgalanması yada yıldırım nedeniyle babamın kullandığı uydu alıcısı bozuldu. Bu nedenle hdmi çıkışlı mini uydu alıcı arıyoruz. Fiyat limitimiz 150 TL civarı. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
  • 3 yıl sonra...
Mehmet Ozyurek

İşyerindeki HD tv için bir mini uydu alıcı cihazına ihtiyacım var..

Bana bir fayda maliyet ürünü önerebilir misiniz..  

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

şok marketten aldım 2 tane geçen sene. 40-50 lira bişeydi işimi fazlasıyla görüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Next wave iyidir.Bi aralar sunny marka da vardi. Bayagi kaliteliydi.Ama simdilerde pek eski ragbeti yok..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Next in fabrikası botech. Adamlarla tanıştım güzel ürünleri var

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
(düzenlendi)

Dün Media Markt'tan Next Minix hd back s plus aldım. Bugün de bütün kişisel ayarları yaptım.

Cihaz zaten tak çalıştır olarak hazırlanmış. Oldukça kullanışlı. Tavsiye ederim.

tarihinde Evren Barış Özbek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Yenilerin genelinde var, otomatik güncelliyor kanalları, çok kullanışlı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Belki bilemeyenler olabilir ufaktan bi bilgilendirme olsun: tkgs Turksat uzerinden otomatik olarak kanallarin guncellenmesini saglayan bir yazilim..Degil mi selcuk 😋

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Belki bilemeyenler olabilir ufaktan bi bilgilendirme olsun: tkgs Turksat uzerinden otomatik olarak kanallarin guncellenmesini saglayan bir yazilim..Degil mi selcuk [emoji39]
Tam üstüne bastın [emoji3]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Macit Aliyev

Merhabalar. Konu açmamak için burdan devam etmek istiyorum.

Mutfakta LG marka Monitor tv var. Uydu alıcısı yok. Bugune kadar hep wifi üzerinden internetden bişeyler izliyoduk. Şimdi Mini uydu alıcısı alıp Çatıdan gelen kabloya bağlatmak istiyorum.

Wifi özelliğinin olması sizce şart mı? Bazen çocuk için youtubeden videolar açıyoruz. 

Hangi markayı önerirsiniz? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...