İçeriğe Yönlendir

Satılan Aracın Arkasından Yapılacaklar ?

Hakan Türkoğlu

Recommended Posts

Hakan Türkoğlu

arkadaşlar aracımı bugün sattım şimdi size birkaç sorum olacaktı

1.sigorta ve kaskoyu iptal ettirip paramı gerimi almalıyım yoksa bu ikisini dondurup yeni araç aldığımda onamı aktarmalıyım iptal ettirsem sonra kasko yaptırdığımda bana yüksek fiyat çıkabilirmi

2.ogs yi bankaya gidip aracın üzerinden kaldırmalımıyım yoksa şuan birşey yapmayıp yeni aracı aldığımda o aracamı işletmeliyim

3.araç gişelerden geçtiğinde plakada kayıtlı olan ogs cihazı bana ait olduğu için ileride sıkıntı yaşarmıyım

en son olarakta   30.000 - 35.000 fiyat aralığında araç arıyorum araç lpg li ve sedan km si 100.000 geçmezse güzel olur parça boyası olabilir  tavsiye edebileceğiniz araç ilan no vs. varsa paylaşırsanız çok sevinirim şimdiden yorumlarınız için teşekkürler

Yorum bağlantısı

Tekrar hayırlısı olsun.

1- Eğer kısa sürede yeni araç alacaksanız iptal ettirmeyin. Hasarsızlık vs indirimleri devam etsin. Aksi takdirde yüksek ücret ile yeni kasko yaptırırsınız.

2- Hemen kaldırırsanız iyi olur. Ne olursa olsun satış belgesi ibrazından sonra bir cezası olmasa dahi ,plakada baktığınızda arada bir çıkabilecek borçlar canınızı sıkabilir.

3- 2 ile aynı mantık..

Allah yardımcınız olsun.. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Hakan Bey, hayırlı olsun.2. ve 3. maddeye istinaden ben de satış yaptıktan hemen sonra bankaya gidip OGS mi iptal ettirmiştim. Aradan 8 ay sonra OGS ekstresi mail olarak geldi ve 1 adet güncel tarihli geçiş olduğunu gösteriyordu. Hemen bankayı aradım ve durumu öğrenmek istediğimde iptal olmadığını aktif olduğunu söylediler. Telefon ile iptalini tekrar gerçekleştirdim. Ertesi gün ve daha sonraki gün tekrar tekrar arayıp durumunu sordum. Hepsi iptal oldu diye söyleyince artık aramıyorum. 

Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

2013 Şubatta Arabamı sattım, 1 Hafta sonra yeni araba aldım.

1) Sanırım sigortada aktarım olmuyor. Ancak eski arabanızdan sizde bulunan hasarsızlık indirimini alabiliyorsunuz. Aksini iddia eden acenteye ısrar edin. Ben %15 indirimimi devam ettiremeyeceklerini söyleyen bir acenteden poliçemi satın aldıktan sonra devreye babam girdi ve indirim yansımış şekilde yenisini yaptırdım. Eskisi de iade oldu.

Kaskoyu iptal ettirmek üzere iken, yeni araba alacaksam dondurmanın mantıklı olacağını söylediler. Dondurdum, 1 hafta sonra araba alınca tekrar aktive ettim ve ufak bi fark ile yeni aracımda kullandım. fark araba değerlerinden kaynaklanıyordu. Hasarsızlığım aynen devam etti.

2)OGS plakasını internet şubesinden iptal ettirin, ya da bildiğiniz, köyde dağda bayırda otoyola çıkmayacak bir 1.sınıf aracın plakasını yeni plaka olarak atayın. Yeni araba alınca yeni plakanızı sisteme girersiniz. İptal için banka ile uğraşmayın.

3) Ben OGS'nin plakasını değiştirmeden, arabamı alan arkadaş gişelerden Denizli'ye giderken yolu kotaramayıp çevre yoluna girmiş. Girerken OGS çıkarken HGS kullandığı için OGS'me çıkışı belli olmayan geçiş gibi bir mevla yansımış. 10TL kadar. Kendisi arayıp ceza ödemeye geldim abi, cezan gözükmüyor kontrol eder misin deyince açıp kontrol ettim. Bana bir çorba var Denizli'ye gidince içicem inşallah :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

ilk üçü için yardımcı olamayacağım ama araç olarak makyajsız mondeo geldi aklıma abi. o aralıkta istediğin gibi bir araç bulunur herhalde. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Trafik sigortasını iptal ettirmelisiniz... Aksi takdirde paranız yanar, indirimini de yeni araca aktaramazsınız.. 

Kasko işi, şirketine göre değişir... Yakın zamanda ikinci el aynı sınıfta bir araç alacaksanız ve şirket izin veriyorsa iptal ettirmeyin.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ogs'yi şu an askıya aldırmalı yani sistemden plakayı sildirmelisiniz... Yeni araç alınca yeni aracın plakasını girdireceksiniz.. Bu mümkün.. 

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

Trafik sigortasını iptal ettirmelisiniz... Aksi takdirde paranız yanar, indirimini de yeni araca aktaramazsınız.. 

Kasko işi, şirketine göre değişir... Yakın zamanda ikinci el aynı sınıfta bir araç alacaksanız ve şirket izin veriyorsa iptal ettirmeyin.. 

Ogs'yi şu an askıya aldırmalı yani sistemden plakayı sildirmelisiniz... Yeni araç alınca yeni aracın plakasını girdireceksiniz.. Bu mümkün.. 

teşekkürler hocam

Focus kaça gitti?

42.050 :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...