İçeriğe Yönlendir

Lacivert Mondeom Ve Danışacaklarım

Misafir

Recommended Posts

hepinize iyi geceler arkadaşlar.

ben ferhat ulus. klübün yeni üyesiyim. araba almadan önce internet araştırmalarımda sizi keşfettim ve mondeoları öyle hevesli anlatıyordunuz ki ben de kendimi bir anda mondeolara bakarken buldum.

özellikle mondeo kullanan arkadaşların yorumlarında neredeyse ortak bir cümle vardı.

"arabayı görür görmez vuruldum. eksikliklerine bakmak aklıma gelmedi."

bende de aynen böyle oldu.29 yaşındayım ve ilk arabamı alacaktım.bir kaç mondeoya baktım ama içim ısınmadı. en son lacivert mondeomu buldum ve sadece şöför koltuğuna oturup alıyorum dedim.

işte arabam.2001 mondeo 2.0 ghia otomatik

wm97mzz.jpg?1

0NWgyPA.jpg?1

sIApbTd.jpg?1

QtoFQUr.jpg?1

neyse hayırlısı ile arabamı aldım ve bazı eksikliklerini belirledim.

ilk sıkıntım kliması bozuk. ankara yıldız 88 sanayi sitesinde gösterdim 400 tl istediler. kompresör kırık dediler.ilerde yapılacaklar listeme ekledim.

diğer sorunlarım biraz küçükler ama yine de yardımlarınız sayesinde çözeceğimi düşünüyorum.

şöför koltuğumun öne arka yatırma kısmında sıkıntı var.bende pense ile ayarladım şimdilik duruyor.

OJ5MNsC.jpg?1

WcfFxvX.jpg?1

koltukların alt kısımlarındaki parçalar yerine tam oturmuyor.

ii9F4K8.jpg?1

afuMhwJ.jpg?1

çakmaklığın kapağı kapanmıyor.

pHupIv7.jpg?1

gövdedeki bardaklıkta açılıyor ama geri kapattığımda tutmuyor.bende bir kağıt ile sıkıştrıyorum.

Xz8eIUk.jpg?1

7p3ucuV.jpg?1

en son sorunum da teypin açma kapama düğmesi sıcaktan erimiş.ben de temizleyebildiğim kadarını temizledim ama yine de az da olsa canım sıkılıyor.

Nyh478o.jpg?1

sorunlarım ve danışacaklarım bunlar arkadaşlar.

ayrıca şehir içi lpg 40 kuruş yakıyor.sizce normal mi?acemi olmamdan dolayı gaza frene fazla yüklenmek etkiler mi?

ayrıca ankara da öner otoyu çok övmüşsünüz.kesin gideceğim.bu sorunlarıma çözüm olabilir mi?

şimdiden yapacağınız yorumlar ve vereceğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mehmet hoca yanıtlar şimdi tüm sorunlarınızı :)

Güle güle kullanın :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sorunlarınız çok basit sorunlar. İlk önce bir döşemeciye gidin koltuk sorunlarının tamamını çözer.

Çakmaklığın kapağı için yavaş kapatın deneyin. Yumuşak kapatmayı deneyin. Köşelerden kapatın.

Çakmaklık ve bardaklığı çıkmacılardan bakın gerekirse.

Teyp içinde forumda satan arkadaşlar var. Hatta parça niyetine satanda vardı. Mustafa Tüfenkçi ile görüşün yardımcı olur.

Yakıt olarak kullanım tarzınıza bağlı olarak trafik yoğunluğuna bağlı olarak şehir içinde 12-18 litre arası LPG normal. Uzun yolda 9-11 litre LPG yakar.

Aracınızı güle güle kullanın allah kaza bela vermesin. Şu an için aracınızda hiç bir sorun yok. Klima hariç. Onun için de benim bilgim yok.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Halıs Ozcan

Ferhat bey öncelikle hayırlı olsun iyi günlerde kullanınız. Öner oto kesinlikle doğru tercih. Tuncay abi gerçekten samimi birisidir. :) Selam söyleye bilirsiniz benden etkisi olacaktir :)

Yorum bağlantısı

Sorunlarınız çok basit sorunlar. İlk önce bir döşemeciye gidin koltuk sorunlarının tamamını çözer.

Çakmaklığın kapağı için yavaş kapatın deneyin. Yumuşak kapatmayı deneyin. Köşelerden kapatın.

Çakmaklık ve bardaklığı çıkmacılardan bakın gerekirse.

Teyp içinde forumda satan arkadaşlar var. Hatta parça niyetine satanda vardı. Mustafa Tüfenkçi ile görüşün yardımcı olur.

Yakıt olarak kullanım tarzınıza bağlı olarak trafik yoğunluğuna bağlı olarak şehir içinde 12-18 litre arası LPG normal. Uzun yolda 9-11 litre LPG yakar.

Aracınızı güle güle kullanın allah kaza bela vermesin. Şu an için aracınızda hiç bir sorun yok. Klima hariç. Onun için de benim bilgim yok.

sağolun mehmet bey.

benim araba ile ilgili hiç bilgim yok nerdeyse.arabalarını kullandırmayan ebeveyn sayesinde. bu sorunlar klima hariç kaç lira tutar acaba?çok bişey olmazsa bayramdan önce yaptırmayı düşünüyorum da.

Ben olsam teybi sony'lerle değiştirirdim ;)

fiyatlar nasıl sani hocam?:D

Ferhat bey öncelikle hayırlı olsun iyi günlerde kullanınız. Öner oto kesinlikle doğru tercih. Tuncay abi gerçekten samimi birisidir. :) Selam söyleye bilirsiniz benden etkisi olacaktir :)

sağolun halis bey. bayramdan önce gidip bi baktıracağım inşallah.bakmaya para alır mı acaba?:D

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Mondiniz hayırlı uğurlu olsun, Allah kazasız belasız ve dahi cezasız binmenizi nasip etsin. Bu sıraladığınız şeyler önemli şeyler değil, her hangi bir servis ya da ustanın yapacağı işler de değil. Bunları kendiniz peyder pey kendiniz emeğinizi ve sevginizi katarak telafi edebilirsiniz. Yeter ki yürüründe ve motorunda çözümü bulunamayan sıkıntılar olmasın. Mondilerimiz aynı renk:)

Yorum bağlantısı

Aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın. Açılmış konuları okuyun, çok fikir sahibi olursunuz. Ancak arabanız ghia değil maalesef trend donanımlı. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ferhat bey yapılacakların çoğu el emeği olduğu için fiyatı usta belirler.

Iki parçada çıkmacılardan alınacağı için onun fiyatı da net olmaz. Ancak klima önemli. Bunda sorun klima Kompresörü sanırım. Bunda da çıkma parça bakabilirsiniz veya iyi bir usta iyi bir bakım ve temizlikle sorunu çözebilirsiniz.

Yorum bağlantısı

Mondiniz hayırlı uğurlu olsun, Allah kazasız belasız ve dahi cezasız binmenizi nasip etsin. Bu sıraladığınız şeyler önemli şeyler değil, her hangi bir servis ya da ustanın yapacağı işler de değil. Bunları kendiniz peyder pey kendiniz emeğinizi ve sevginizi katarak telafi edebilirsiniz. Yeter ki yürüründe ve motorunda çözümü bulunamayan sıkıntılar olmasın. Mondilerimiz aynı renk:)

sağolun celalettin bey.renkdaşız.

Aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın. Açılmış konuları okuyun, çok fikir sahibi olursunuz. Ancak arabanız ghia değil maalesef trend donanımlı. 

yunus bey nereden trend ya da ghia olduğu anlaşılıyor.ben ghia biliyorum.trendlerde sunroof var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

yunus bey nereden trend ya da ghia olduğu anlaşılıyor.ben ghia biliyorum.trendlerde sunroof var mı?

Hız sabitleyici varmı?
Yorum bağlantısı

Ferhat bey yapılacakların çoğu el emeği olduğu için fiyatı usta belirler.

Iki parçada çıkmacılardan alınacağı için onun fiyatı da net olmaz. Ancak klima önemli. Bunda sorun klima Kompresörü sanırım. Bunda da çıkma parça bakabilirsiniz veya iyi bir usta iyi bir bakım ve temizlikle sorunu çözebilirsiniz.

teşekkürler.

Hız sabitleyici varmı?

yok sanırsam.ruhsatta yazar mı ghia olup olmadığı?hiç hatırlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Klima dijital değil. Araç trend. Ancak sunroof varsa trend x paket demek.

Yorum bağlantısı

Sunroofu görmedim o zaman trend stil paket. Ghialarda klima dijitaldir en belirgin olarak bunu söyleyeyim. Otomatik kararan ayna, hız sabitleyici, ön cam ısıtma, mercekli ön far, far yıkama ve daha bir sürü özellikler vardır. 

Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun aracınız. Eksikler ikinci elde normal derecede rastlanabilir şeyler ancak keşke almadan baktirsaydiniz yine de klima biraz masrafa sokabilir

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hız sabitleyici direksiyondaki hava yastığındaki on off Res + - tuşlarından anlaşılır.

Yorum bağlantısı

Klima dijital değil. Araç trend. Ancak sunroof varsa trend x paket demek.

ben ghia diye bineyim o zaman:D ben memnunum.

Sunroofu görmedim o zaman trend stil paket. Ghialarda klima dijitaldir en belirgin olarak bunu söyleyeyim. Otomatik kararan ayna, hız sabitleyici, ön cam ısıtma, mercekli ön far, far yıkama ve daha bir sürü özellikler vardır. 

ben ghia diye bineyim o zaman:D ben memnunum.:D

Hayırlı olsun aracınız. Eksikler ikinci elde normal derecede rastlanabilir şeyler ancak keşke almadan baktirsaydiniz yine de klima biraz masrafa sokabilir

biraz heyecan biraz katakulli oldu ama olsun.böyle de memnunum.

Yorum bağlantısı

Bu özellikler kimi için çok önemlidir kimi için değil. Benim de 2006 model mondeom trenddi. Canınızı sıkmaya gerek yok sadece bilgilendirmek istedim. Dediğiniz gibi siz ghia diye binin :) Neticede yol tutuş, konfor, performans, motor her şey aynı. ;)

Yorum bağlantısı

Bu özellikler kimi için çok önemlidir kimi için değil. Benim de 2006 model mondeom trenddi. Canınızı sıkmaya gerek yok sadece bilgilendirmek istedim. Dediğiniz gibi siz ghia diye binin :) Neticede yol tutuş, konfor, performans, motor her şey aynı. ;)

eyvallah sağolasınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

En büyük masraf klima o da en kral masrafı sıfır Kompresörle 1000 tl geçmez. Kaça aldınız bilmiyorum ama bu fiyatlara bu tür araçlara binmenin keyfi başka. Focus fiyatına D segment araca biniyorsunuz.

Yorum bağlantısı

En büyük masraf klima o da en kral masrafı sıfır Kompresörle 1000 tl geçmez. Kaça aldınız bilmiyorum ama bu fiyatlara bu tür araçlara binmenin keyfi başka. Focus fiyatına D segment araca biniyorsunuz.

aynen öyle oldu mehmet bey.herkes focus al dedi ama mondeoyu görünce hazırola geçtiler.

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin...

Klima kompresörü 450 tl civarıydı piyasada ama serviste 1000 olabilir

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin...

Klima kompresörü 450 tl civarıydı piyasada ama serviste 1000 olabilir

Hocam hoşgeldin. Nerelerdesin :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...