İçeriğe Yönlendir

Motor Almayı Düşünüyorum Ne Almalıyım

Serkan Turan

Recommended Posts

Serkan Turan

Zaten motora benzemedikleri ici begendim Serkan bunlari. Motorlarla hic aram yoktur normalde[emoji4]

Saygilarimla.

Abi böyle motora can kurban.  :)  Ne kadar güzeller. :blush:

Yorum bağlantısı

Hakan sagolsun bizi bekledi mesai saati bitmesine ragmen. Bir de enistenin aldigi kask icin forsunu kullandi, sagol Hakancim zahmet verdik sana.

Soldaki bizim motor.

Saygilarimla.

e4ysuhe3.jpg

Yorum bağlantısı

Hakan sagolsun bizi bekledi mesai saati bitmesine ragmen. Bir de enistenin aldigi kask icin forsunu kullandi, sagol Hakancim zahmet verdik sana.

Soldaki bizim motor.

Saygilarimla.

e4ysuhe3.jpg

Daha cok görüşürüz abiyle,bakımı var onun daha :) bilimum sarf Malzeme, işçilik parça iskontolari olur, her ne kadar motor bölümünde olmasamda,el atarım:)

Hayırlı olsun.

Ben bişi yapmadım :p

Yorum bağlantısı

Daha cok görüşürüz abiyle,bakımı var onun daha :) bilimum sarf Malzeme, işçilik parça iskontolari olur, her ne kadar motor bölümünde olmasamda,el atarım:)

Hayırlı olsun.

Ben bişi yapmadım :p

Birşey yapmadın mı?

Ödeme yapıyoruz dedim, dur yapmayın dedin, bekleyin dedin, satıştaki arkadaşa sadece okutmayın barkodu Hakan geliyor dedim, tabi nasıl isterseniz dedi titrek bir sesle.

Senden önce rüzgarını hisseden teslimattan sorumlu arkadaş, amirinin de gelmesiyle ben kime satış yapmışım da haberim olmamış etkisini hissettirdi sayende bize.

Bu arada amiri, şunu yaptım, bir de şuradan şu kadar yaptım diye brifing tadında sana bilgilendirme yaptı.

Bu hiçbir şey yapmamaksa evet yapmadın...

Sen mesain bittiği halde, 1 saat bizi bekledin 10dk'lık işlem için daha ne yapacaksın...

Gizlediklerini ifşa ettim kusura bakma Hakancım:))

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

motor vazgeçilmemiz oldu :D

Lokman abi,ben 1 yıldır biniyorum ama bir grubum yok maalesef.forumdaki motorcular bir organize olsak da bir kabile oluştursak :)  .ufak ufak organizasyonlar yapsak.bunun tadı ayrı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Soldaki bizim motor.

Saygilarimla.

Hayırlı olsun güzel bir model.

Honda'nın bazı US modellerini oynamadan buraya ithal etmesine de hastayım, fotoda görülen turuncu yan reflektörler US yasaları için zorunluluk. Otomobillerinde de abuk subuk soketli (HIR) ampullü farlarla gönderiyorlar ara yedeğini bulabilirsen. :)

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Bizim piyasada hiç tutulmayan, yurt dışında sevilen, çok pratik ve başarılı bir motor. 
Diğer motorlarda deponun olduğu yerde bunda kask alabilen bir kısım vardır. Zincir yerine kayış kullanılmıştır, yağlama derdi falan yoktur, kayışın ömrü de 50 bin km civarlarındadır. Motoru F650GS ile aynı, tek silindir, torklu bir motor. Temiz de gözüküyor.
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bizim piyasada hiç tutulmayan, yurt dışında sevilen, çok pratik ve başarılı bir motor. 
Diğer motorlarda deponun olduğu yerde bunda kask alabilen bir kısım vardır. Zincir yerine kayış kullanılmıştır, yağlama derdi falan yoktur, kayışın ömrü de 50 bin km civarlarındadır. Motoru F650GS ile aynı, tek silindir, torklu bir motor. Temiz de gözüküyor.

evet,bu gün günboyu bu modeli okudum.dedikleriniz okuduklarımla aynı örtüşüyor.tipini beğenmeyen çok ama ben beğendim.ilk görüşte aşk misali.kayışı uzun ömürlü ancak değişim zamanı bayağı masraflı oluyormuş sanırım.

ciddi olarak düşünmeye başladım bu modeli :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

BMW candır :) ve 650 den başlar  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

evet,bu gün günboyu bu modeli okudum.dedikleriniz okuduklarımla aynı örtüşüyor.tipini beğenmeyen çok ama ben beğendim.ilk görüşte aşk misali.kayışı uzun ömürlü ancak değişim zamanı bayağı masraflı oluyormuş sanırım.

ciddi olarak düşünmeye başladım bu modeli :)

Tipini sevdiyseniz, standarttan biraz farklı olmayı seviyorsanız alınabilecek bir motor, ben de böyle modelleri severim özellikle. Km'si ve yaşı itibariyle kayışının değişmiş olması lazım ama değişmediyse masrafı olacaktır, 200 EUR gibi bir tutardı diye hatırlıyorum (yanlış olabilir) ama zaten zincir değişimi de 300-400 TL'den aşağı değil.

Ben yine kayışlı olan, bu modelin devamı sayılabilecek F800S modelini kullandım 2 sene, çok memnundum. Keşke şimdiki motorum da kayışlı olsaydı diyorum arada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

BMW candır :) ve 650 den başlar  :D

aynen.ama bunun tipine laf ediyorlar.ben çok beğendim,toz kondurmam :)

Yorum bağlantısı
Yusuf Esin

Çinliden uzak durun. Çinliden uzak durun. Çinliden uzak durun. (üç kere yazdım mazur görün gerçekten uzak durmanızda ruh ve beden sağlığınızı korumanız için birçok neden var.)

Alacaksanız, temiz ikinci el japon, italyan da olur. Ama öncelikle sıfıra yönelin.

Hondanın activa veya biraz daha biçimli olan beat modelini düşünün. Hondanın Today modeli 50 cc'lik bir motor olup mobilet performansını ancak verir.

Yamaha Cygnus gerçekten harika bir scooter'dır. Bunun yanında bilinen markaların (çin-tayvan hariç)  100-125 veya 150 cc 'lik bir motorları fazlasıyla işinizi görür. hatta temiz YAMAHA BW's bulursanız 2 zamanlı ve 100 cc olanlarından tarlaya bile onunla gidebilirsiniz. İnsanda bağımlılık yaratan bir motordur. 

Evden işe gidip gelmek için -motor işine birazda yabancı iseniz- kendinize SCOOTER tarzı motor alacaksınız. En büyük özellikleri günlük kıyafet ile rahatlıkla kullanılabilmeleri ve otomatik vitesli oluşlarıdır. Ancak şuara elektrikli bisikletlerinin aküleri uzun gidenleri var piyasada. Tipleri Scooterlara benziyor. Büyük avantajları var, ehliyet muayene sigorta benzin gibi masraflarda yok. Eğer amaç sadece işe gidip gelmek, mesafe yanlızca 4 km. ve düz yol ise hiç motorla uğraşmayın, elektrikli bisiklet alın derim.

Baktınız motor işi sizi fena sarıyor. (sardımı da asla bırakmaz onu söyleyim.) o zaman vitesli ve biraz daha hacimli bir motor düşünebilirsiniz. Tarzınıza uygun bir motor ve full ekipmanla birlikte gelsin gezmeler tozmalar. 

DİP NOT: Ülkemizde birçok insanımız A2 (motosiklet) ehliyeti konusunda gevşek davransa da, ülkemizin her yerinde Polis Kuvvetleri aynı sıkılıkta denetim yapmasa da, Allah korusun herhangi bir kaza durumunda uygun ehliyetiniz yok ise ehliyetsiz sürücü durumuna düşer ve belkide %100 haklı olduğunuz bir kazada bütün suçu üzerinize alabilirsiniz. Bunun çok ağır sonuçlarının (ölümlü / yaralanmalı kazalarda) olabileceğini lütfen aklınızdan çıkarmayın. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

aynen.ama bunun tipine laf ediyorlar.ben çok beğendim,toz kondurmam :)

Sen bakma onlara, bence değişik ve güzel bir model, herkeste olmamasıda daha güzel :)

Şunuda çok severim :) R1200C

e90057979_3.jpg

İlerde 1200 de kesmeyince şundan alacağım artık  :D

turbochopper.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

konudan istifade hazır motorcular ve adayları da buradayken motorlara karşı olan tüm ön yargıları ve fikirleri değiştirecek bizim ihtiyarı paylaşayım kendileri 1962 model 2016 muayeneli  :D  :nazar:  :nazar:  :nazar: kullanmayı geçtim ama seyretmesi gerçekten çok keyifli ve ilgiden sıkılma denen şeyi yaşatan bir alet gelip orasını burasını kurcalayıp elleyenlerin ellerine vurasım gelmiyor değil  :biggrin: tabi o kadar bakan göze nazar değmiyor değil arada huysuzluğu tutuyor  :nazar:  boncuklar eksik olmasın

ECQBBYd.jpg?1

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Lokman Ceritlioğlu

senatör satılık, yerine 2 marka arasında kaldım, sym joyride 200i evo diğeride honda pcx 150 karar veremiyorum bir türlü, honda kullananlar hondayı, sym kullananlar sym yi övüyor :D hondada star stop var, sym de yok galiba.

hadi işin içinden çık.

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

senatör satılık, yerine 2 marka arasında kaldım, sym joyride 200i evo diğeride honda pcx 150 karar veremiyorum bir türlü, honda kullananlar hondayı, sym kullananlar sym yi övüyor :D hondada star stop var, sym de yok galiba.

hadi işin içinden çık.

Hayırlısı olsun abi daha yeni almıştın senatoru niye satma kararı verdin.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

hadi işin içinden çık.

Sym tek geçerim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Hayırlısı olsun abi daha yeni almıştın senatoru niye satma kararı verdin.

Sekan 100cc ile başladık, senatör 150cc şimdi 200cc hep ileriye. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Abi hayırlı olsun öncelikle yerinizde ben olsam ben de sym nin yakışıklılığı ile hondanın kalitesi arasın da kalırdım yedek parça fiyatlarını kıyaslayarak seçim yapmak iyi olabilir diye düşünüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...