İçeriğe Yönlendir

Orjinal Jant Nasıl Anlaşılır?

Taner Mutlu

Recommended Posts

Taner Mutlu

Slm arkadaşlar ikinci el orjinal ford jantı alıcam fakat orjinalmi yoksa replikamı olduğunu nasıl ve nereden anlayabilirim? Satan kişi orjinal diyor fakat nekadar doğru söyler bilemem. Bana bu konuda yardımcı olursanız cok sevinirim. Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

içinde ford yazar genelde başka şeyler de yazıyo ama ayrıntıyı bilmiyorum en büyük ele veren şey de görüntüdür ne kadar benzese de orjinaliyle aynı görünmüyo replikalar

Yorum bağlantısı
Guest Burak Altmışoğlu

Merhabalar ;

Orjinal jantlarda göbekleri içeri doğrudur. Yani şişkinliği içeriye doğrudur, kenarlardan göbeğe geldikçe ortası içeri çıkıntılıdır. Ama orjinal olmayan jantlarda ise o çıkıntı yoktur yada hafifte olsa dışarı doğrudur. @Eray Alicikoğlu'nunda dediği gibi ne kadar benzerse benzesin kendini belli ediyor inceleyince :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Tamamen orjinal amblem ve yazıya bak...
bunlar yoksa orjinal degildir,satıcı nederse desin inanma...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Mutlu

Slm arkadaşlar ikinci el orjinal ford jantı alıcam fakat orjinalmi yoksa replikamı olduğunu nasıl ve nereden anlayabilirim? Satan kişi orjinal diyor fakat nekadar doğru söyler bilemem. Bana bu konuda yardımcı olursanız cok sevinirim. Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Taner Mutlu

Teşekkür ederim cevaplariniz icin. Ozaman soğuk damgaya dikkat edeyim ona göre karar vereyim.

Yorum bağlantısı

Orjinal jantın iç tarafında markanın soğuk damgası olur diye biliyorum.

Sıcak damga nasıl oluyor aabi?  :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu konudan devam edelim lütfen Taner bey.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Hiçbiryere bakmama gerek yok 100 metreden orjinal Ford jantını anlarım :)

Görsel olarak kendini kalitesi ile belli eder..

İçinde markası ile parça kodunu yazan detaylar vardır. Bazı jantlarda orjinal göbek bile uymaz. Buda bir test yöntemidir

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...