İçeriğe Yönlendir

Fusion Bu Kadar Sorunlu Bir Araç Mı?

Turgut Yıldırım

Recommended Posts

Turgut Yıldırım

Ben ford ka kullanıcısıyım yan forumdan :) ailem genişlediği için satıp 4 kapı bir araç almak istiyorum. Fusion görüntü olarak çoğu kişi sevmesede benim hoşuma gidiyor. Memur jeep'i diyorlar :) üst çıta ve marşpiyelle mini bir jeep oluyor hakkatten

Almaya niyet ettim ancak nette o kadar olumsuz şeyler okudum ki vazgeçtim gibi oldu. Yani bir arabada bu kadar mı sorun olur bu kadar mı istenilmez. En çok rastladıklarım.

Bagaj ve kapıların giderken ses çıkartması.

Önden içeri yolun sesini çok alması

ön göğüs kısmının çeşitli yerlerinden ses gelmesi veya sallanması

Sanırım torpido koluydu çabuk kırılması ve yenisine faiş fiyat istenmesi

1.4 dizel modelinin gücünün yetersiz olması

1.6 benzinli modelinin de çok yakması LPG takılmaya yönenilmesi

Yerden yüksek olduğu için yüksek süratte güven vermemesi

Alırsan satmakta zorlanırsın denilmesi

Otomatik şanzumanın sıkışık trafikte kendini korumaya alıp kitlemesi

Aşırı konforsuz sert süspansyon rahatsız koltuklar

iç malzeme kalitesi kötü

virajlarda savrulma riski fazla

gibi onlarca başlık... Bu yazılanlar ne kadar doğrudur acaba. Değilse fusiondan ne istiyor bu millet

Bu arada 1.4 dizel ve 1.6 dizel ve benzinli kullanıcılar yakıt durumunu yazabilirse sevinirim şehir içi.

Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

Bu sebepler gözünüzü baya korkutmuş olmalı. Bence anlatılanlar kadar da değil ama herşeyde bir gerçeklik payı var azda olsa. Fusion parasına Focus 1'e yönelebilirsiniz. Benzin/lpg sanırım sizin için kabul edilebilir bir seçenek.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu segmentteki 8 yasina gelmiş her markada saydiklariniZ standart olarak karsiniza cika r.

Yanlis zamanda çok erken cikti fiesta karisina. Nefis arabadi r

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Onur Demir

kapilardan gelen sesler bende yok. fitillerin icine kablo cekmistim, suan cok tok bir yapisi var. goguslukteki sacma bir goz oldugu ve kapaginin cabuk kirildigi dogrudur. ben kapagi kopmle soktum ve orayi goz olarak kullaniyorum daha kullanisli.

gelelim yol tutus ve guvensiz olmasina. tamamen sehir efsanesidir. fiesta ile ayni alt yapiya sahiptir ve haliyle amortisor, yay vb parcalarina kadar aynidir. fusionu yuksek yapan tamponlarin konumu ve yan kapi esiklerinin yana degilde yukari dogru olmasidir. sadece yuksek gorunur. tampon ve marspiel yapisindan kaynakli engebeli yuzeylere daha rahat cikarsiniz vs.

alt takim degim yerindeyse takoz gibidir cogu ford gibi. serttir ama cok cok saglamdir. 1kere amortisor patlattim bir kerede amortisoru ve rot kolu yanlis hatirlamiyorsam egdim 10 yilda. onun haricinde hic skinti cikarmadi.

saglamligini daha yeni test ettim, ford rangerin arka sag tekerine carptim ve carpma sonucu kenara savurttum yaklasik 45derece :) tampon degisti ve far ayagi kirildi. her yeri tas gibi hic birsey olmamis cok sukur.

koltuklar evet rahatsiz. dolmus soforu gibi hissediyorum kullanirken. oturma pozisyonu cok yuksek belim agriyor ama yinede seviyorum fusionu. imkan olsa daha yuksek modelli dizelini alirim. Lpg de ekonomik bir arac. uzun yolda 90km sabit hizla 40lt gaz ile 610km yi gormuslugum var.

Ama yinede 1.4te olsa dizel iyidir.

80-90bin km dir tuplu kullaniyorum , yaptigim tasarrufun yaninda, tupten kaynakli cikan problemler ve masraflar devede tuy :)

piyasasina gelince;

2004model olup 100-120bin km araliginda 1.6lt benzib/lpg li bir aracin 21-22bin tl ye alici bulmasi hic zor olmuyor.

21e satmadi annem yine araci gecen ay isteyen olmasina ragmen.

tursunu kurcak arabanin artik.

neyse umarim yazdiklarim fikir verir.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erol Ataberk

Yakıt ve yol tutuşuyla ilgili olan yorumlar varsa abartmışlar bence.1.6 benzin/LPG li Fusion kullanıyorum.Sınıfındaki çoğu araca göre bence az yakıyor.Yol tutuşuda sert amortisörlerinden dolayı gayet iyi.Virajları gayet iyi alıyor.Aracım 10 yasında olmasına rağmen orasından burasından tıkırtıda gelmiyor.Söylediğiniz bazı şeyler bakımı yapılmayan araçlarda olağan durumdur.Bu yüzden araç alırken bakımlı ve temiz bir araç alırsanız çokta sıkıntı yaşamazsınız bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bizim kayınbirader kullanıyor 2005 modelini fiesta ile parçalar filan aynı motorda aynı ve çekişi 1.4 fiesta gibi zaten 68 beygirlik bir arabadan yüksek bir performans bekleyemezsiniz. Amaç yakıttan tasarruf. Yerden yüksek gibi bir his veriyor. Bagaj hacmi geniş. Geçen inegöl yolunda 180 bastığını söylüyor kayınbirader. Tavsiye ederim şahsen. Evet her ford gibi biraz gürültülü bir iç yapı var. Fakat gül diken misali. 1.6 dizelini den getirebilirseniz ne ala. Ön göğüste camın önündeki küçük torpidonun açma kapama düğmesi çabuk arızalanıyor. Ve yolda giderken tıkırtı yapıyor. Bu da kapak kısmının kapandığı yere süngerli ses yalıtım bantlarıyla çözülebilir diye düşünüyorum. Şimdiden alacağınız yeni araç hayırlı olsun diyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turgut Yıldırım

kapilardan gelen sesler bende yok. fitillerin icine kablo cekmistim, suan cok tok bir yapisi var. goguslukteki sacma bir goz oldugu ve kapaginin cabuk kirildigi dogrudur. ben kapagi kopmle soktum ve orayi goz olarak kullaniyorum daha kullanisli.

gelelim yol tutus ve guvensiz olmasina. tamamen sehir efsanesidir. fiesta ile ayni alt yapiya sahiptir ve haliyle amortisor, yay vb parcalarina kadar aynidir. fusionu yuksek yapan tamponlarin konumu ve yan kapi esiklerinin yana degilde yukari dogru olmasidir. sadece yuksek gorunur. tampon ve marspiel yapisindan kaynakli engebeli yuzeylere daha rahat cikarsiniz vs.

alt takim degim yerindeyse takoz gibidir cogu ford gibi. serttir ama cok cok saglamdir. 1kere amortisor patlattim bir kerede amortisoru ve rot kolu yanlis hatirlamiyorsam egdim 10 yilda. onun haricinde hic skinti cikarmadi.

saglamligini daha yeni test ettim, ford rangerin arka sag tekerine carptim ve carpma sonucu kenara savurttum yaklasik 45derece :) tampon degisti ve far ayagi kirildi. her yeri tas gibi hic birsey olmamis cok sukur.

koltuklar evet rahatsiz. dolmus soforu gibi hissediyorum kullanirken. oturma pozisyonu cok yuksek belim agriyor ama yinede seviyorum fusionu. imkan olsa daha yuksek modelli dizelini alirim. Lpg de ekonomik bir arac. uzun yolda 90km sabit hizla 40lt gaz ile 610km yi gormuslugum var.

Ama yinede 1.4te olsa dizel iyidir.

80-90bin km dir tuplu kullaniyorum , yaptigim tasarrufun yaninda, tupten kaynakli cikan problemler ve masraflar devede tuy :)

piyasasina gelince;

2004model olup 100-120bin km araliginda 1.6lt benzib/lpg li bir aracin 21-22bin tl ye alici bulmasi hic zor olmuyor.

21e satmadi annem yine araci gecen ay isteyen olmasina ragmen.

tursunu kurcak arabanin artik.

neyse umarim yazdiklarim fikir verir.

Bilgiler için teşekkür ederim ancak 40 TL'lik gaz ile 610 Km yol nasıl oldu. TL yerine litre verebilirseniz daha iyi anlaşılabilir çünkü o zamanki LPG fiyatı düşük olabilir.

Benim ford ka ile mesela 24 litre LPG ile en çok 320 Km yol yapabiliyorum 1.3 motor

Yorum bağlantısı

Bahsettiğiniz ses problemleri Ford markada kronik gibi birşeydir. Diğerleri de "problem" den çok zevk ve beklenti meselesidir. Çağlar Abim iyi demiş. Ne kadar ekmek okadar köfte.. Ses istemiyorsanız Alman bakmanızda fayda var.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Fusion'da her türlü yol, motor, rüzgar sesi mevcuttur. Hatta yağmur yağdığında asfaltta ki sulardan bir ses gelir içeri off. :D
Makyajlı kasa bir nebze daha yakışıklıdır ve gögüs plastiği yumuşak olduğundan bir nebze plastik sesi almaz. 
Piyasasının kötü olduğu yok. Biz 18 saatte satmıştık. Ve o arada o kadar çok kişi aradı, geldi baktı. 
Yol tutuşu iyidir. 1.4 dizeli baya az yakıyordu. Ben şahsen çok severdim. Şartlar el vermeyince satıldı. :)
2012-03-17163023.jpg

Yorum bağlantısı

Bilgiler için teşekkür ederim ancak 40 TL'lik gaz ile 610 Km yol nasıl oldu. TL yerine litre verebilirseniz daha iyi anlaşılabilir çünkü o zamanki LPG fiyatı düşük olabilir.

Benim ford ka ile mesela 24 litre LPG ile en çok 320 Km yol yapabiliyorum 1.3 motor

Litre yazıyor zaten.
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz
(düzenlendi)

benim aracım 1.6 tdci 2009 model. aldığım günden bu yana çok memnunum. fordun sert olmayan bir aracı yok zaten o yüzden sert olmasını geçtim beni en çok korkutan virajdı ama bu tam bir şehir efsanesiymiş fiesta gibi yol tutuyor  ayrıca bagajıma 1 adet yataklı şezlong 1 adet katlanabilen -sandalye 1 adet 4 kişil piknik masalı sandalye takımı + 1 adet greco ( büyük olduğu anlaşılsın diye marka verdim) bebek arabası 2 adet orta boy şemsiye 3 adette orta halli çanta alınca işte budur diyorum her zaman yüksek olduğu için daha konforlu.bence  fusion alıcaksanız 1.6 tdci olucak manuel . tam 1 sene oldu alalım ş. içi yakıtım 4 litre. ş.dışına daha yarın yola çıkıcam izmir bodrum gezicez dağ taş bırakmıcaz.

Bu arada aydınlatmanın sıkıntılı olduğunu ben ilk aldığım zaman anladım zaten 1 ay sonra bi xenon plus style yaptık :D

tarihinde Taner Gündüz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlker Han

Bagaj kapağı,kapılardan ses gelmesi ve iç döşeme kalitesi harici tüm tespitleriniz kesinlikle doğrudur.

3 yıldır kullanıyorum.1,5 yıl 1,4 dizelini,2 yıl 1,6 dizelini kullandım..Geçen ay sattım. 

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Bir adet bavul 3 Tane orta boy çanta bebek arabası bebek Koltuğu ve ıvır zıvır çok 5aryhy8e.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

o diyenlerin aracı sorunluymuş 2 senede 1 tl bile masraf açmadı çok şükür ama bizimki yetkili servis bakımlı yol tutuşu bir çok b segmenti araçtan çok daha iyidir kesinlikle güven verir öyle yüksek hızda titreme vs yapmaz korkutmaz yakıt gayet ekonomik içi ferah ne yazıkki ülkemizde değeri pek bilinmiyor http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/253141-ford-fusion-tdci-gt/#entry2222351

aracımızın konusu burda araç babamın şu an satılık kafanızda sorular da varsa özelden sorabilirsiniz bütünleşmiş bi durumdayım araçla herşeyine hakimim :) düşünürseniz yardımcı olurum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ekin Güney

1.4 dizel kullanıcısıyım makyajlı kasasını şiddetle tavsiye ederim sıfır asfalt sesi beklemek yanlış olur standartlar dahilinde içeriye ses alıyor. Yol tutuş bence gayet iyi unutmayın bu araçlarda esp yok ve espli bir çok araca göre çok daha iyi yol tutuşu var. Yakıt kilometrede 22,23 kuruş civarı yakıyor temiz bakımlı bi tane bulursanız fiyatıda uygunsa alınabilir.3 kişilik aileler için ideal.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ben ford ka kullanıcısıyım yan forumdan :) ailem genişlediği için satıp 4 kapı bir araç almak istiyorum. Fusion görüntü olarak çoğu kişi sevmesede benim hoşuma gidiyor. Memur jeep'i diyorlar :) üst çıta ve marşpiyelle mini bir jeep oluyor hakkatten

Almaya niyet ettim ancak nette o kadar olumsuz şeyler okudum ki vazgeçtim gibi oldu. Yani bir arabada bu kadar mı sorun olur bu kadar mı istenilmez. En çok rastladıklarım.

Bagaj ve kapıların giderken ses çıkartması.

Önden içeri yolun sesini çok alması

ön göğüs kısmının çeşitli yerlerinden ses gelmesi veya sallanması

Buralarda olsan da benim arabaya binsen, bu yaştaki fordların kronik özelliğidir ses problmi Fusion'a has bir durum değil.

Sanırım torpido koluydu çabuk kırılması ve yenisine faiş fiyat istenmesi

O torpido kapağını nasıl kırıyorlar anlayamıyorum normal torpido kapağından çok daha sağlam.

1.4 dizel modelinin gücünün yetersiz olması

1.6 benzinli modelinin de çok yakması LPG takılmaya yönenilmesi

Güç algısı tamamen kullanım ile ilgilidir.

Yerden yüksek olduğu için yüksek süratte güven vermemesi

Bunu diyeni demir çubuk ile döverim. :)

Alırsan satmakta zorlanırsın denilmesi

Temiz ise her araba satılır Fusion 2 günde gider merak etme.

Otomatik şanzumanın sıkışık trafikte kendini korumaya alıp kitlemesi

Aşırı konforsuz sert süspansyon rahatsız koltuklar

yol tutuş için sert süspansiyon şart, koltuklar rahatsız.

iç malzeme kalitesi kötü

Sen hiç Fiat gördün mü? :)

virajlarda savrulma riski fazla

Demir çubuk geliyor bak. :)

gibi onlarca başlık... Bu yazılanlar ne kadar doğrudur acaba. Değilse fusiondan ne istiyor bu millet

Gısganıyorlar haset adamlar. :)

Bu arada 1.4 dizel ve 1.6 dizel ve benzinli kullanıcılar yakıt durumunu yazabilirse sevinirim şehir içi.

1,6 Dizel var İstanbulda 4,5-5 litredir, uzun yolda hiç bakmıyorum bile açıkcası, 3 olabilir belki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Fusion da sıfır satıldı ve birileri aldı bu arabayı. Ha ne oldu İnsan gibi kullanmaz bakımını yapmazsanız o da arabalıktan çıktı. Bakımlısı bulunur mis gibi de binilir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

tatile gittim giderken 3.5 litre yaktım pompa hesabını yaparak gelirken alman usulu takıldım tapa gass 5 litre yaktım. 1.6 tdci 49 bin kmde .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Gelirken kapkuleden önceki lukoilden 30 lt yakıt aldım depo doldu normal şartlarda shellden alıyordum daha 100 km de çeyrek depo gitti gebzeye gelene kadar 4 te 3 ü gitti hiç anlam verrmedim bu duruma normalde yarım deponun biraz üzerinde kalması gerekiyordu.

Yorum bağlantısı
Sevgin Yılmaz

Gelirken kapkuleden önceki lukoilden 30 lt yakıt aldım depo doldu normal şartlarda shellden alıyordum daha 100 km de çeyrek depo gitti gebzeye gelene kadar 4 te 3 ü gitti hiç anlam verrmedim bu duruma normalde yarım deponun biraz üzerinde kalması gerekiyordu.

İstanbul trafiğinde muhtemelen  dur-kalktan dolayı fazla yakıt  sarfiyat olmuştur.

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

lukoilden almışsın güven zaten vermiyo bi de yok üstüyse kazıklamış olabilirler araca zarar vermesin de önemli olan o

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

İstanbul trafiğinde muhtemelen dur-kalktan dolayı fazla yakıt sarfiyat olmuştur.

Dur kalk fazla olmadı ama sanki v8 araç kullanıyorum [emoji2]ibrenin düştüğünü görüyorum inş araca zarar vermemiştir yakıtın bitmesi önemli değil. Ama bulgaristanda OMV diye bir Petrol şirketi var yunanistana giderken oradan almıştım çok bereketliymiş 32 lt ile 850 km götürmüştü. Bir dahada luk oilden yakıt almam.

lukoilden almışsın güven zaten vermiyo bi de yok üstüyse kazıklamış olabilirler araca zarar vermesin de önemli olan o

Yorum bağlantısı
Sevgin Yılmaz

Bulgaristan'dan gelirken İstanbul geçişi çeyrek depo mazot bitirmiştim(60-80 km civarı olsun en fazla).Bende Bulgaristan'da Lukoil'den mazotu almıştım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...