İçeriğe Yönlendir

Benim Bir Ayrıcalığım Var

Ayhan Asil

Recommended Posts

Ayhan Asil

Ellerinden Öpüyorum Ayhan Abi Bayramın Mübarek Olsun Şimdiden .

Amcamıza Allah Gani Gani Rahmet Eylesin.

Mekanı Cennet Olsun .

Güzeller güzeli kardeşim benim, Göksen'im, ne kadar olacaksa ? Bayramımız mübarek olsun....

Kaybettiklerimize Allah rahmet eylesin ,bizlere bol bol sabır versin dayanma gücü versin.

Dün tesadüfen nette kardeş payına denk geldim ,bilmem kaçıncı bölümünde babaları ölüyor ve orada söylenen bir cümle zaten yanmakta olan içimi daha çok kor etti

" İnsanın hiç babası ölür mü" 

Doğduğumuzdan itibaren dağ gibidir babalarımız yılmaz,yıkılmaz, yorulmaz , o hep güçlüdür sevecendir korur kollar.. O Babamdır..O 'na hiçbir şey olmaz.

Ailenin direği temel taşıdır , eğer şanslı isek bir çok ilkleri onunla yaşarız ve bu yüzden hayatta kaybedemiyeceğimiz tek insandır babalarımız...

Hata yaptığımızda bizi bıkmadan usanmadan düzelten ,küçücük başarılarımızla bizimle gurur duyan , dolu dolu "oğlum" dediğinde bizi yere göğe sığdıramıyan babalarımız...

İnsanın hiç babası ölür mü....

Evet abi dillerinize sağlık; galiba babalarımız hiç ölmeyecek, yüreğimizin taaa içinde yaşayacaklar...

Yorum bağlantısı
Hakan Arslaner

Kaybettiklerimize Allah rahmet eylesin ,bizlere bol bol sabır versin dayanma gücü versin, Mekanları cennet, toprakları bol olsun.

Benim babam sağ çok şükür, ama ben anasız büyüdüm, kelimelerle anlatamıyorum sizin gibi. Bazen boğasım düğümleniyor, yutkunamıyorum bile.

Babam sağ ama sizlerin yukarıda anlattığı gibi değildir kendisi, anasız - babasız büyüdüm desem yeridir. Şimdi kendim babayım empati yapıyorum kendimi onun yerine koyuyorum... yok be abi olmuyor...bende arkamda dağ gibi duran bir baba,,,,,,her gün evden çıkarken "oğlum sıkı giyin, hasta olursun" diyecek bir anam olsun isterdim. Hayat bu işte, her şeye rağmen devam ediyor, etmek zorunda... Allah daha beter dert vermesin. Bizden kötü durumda olanlar var.

Son olarak " Allah herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın, sadece sizin iyi olmanız yeterli değil"

Herkese hayırlı bayramlar dilerim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bu Ağustos ayında tam 20 yıl olacak ama daha dün gibiydi kıyametim,

Hala evin içindeymiş gibi hareket ederim oturmama kalkmama dikkat ederim, kötü birşey yaptığımda utanır iyi birşey yaptığımda gururlanırım,

Memur maaşı ile ek iş yapıp çocuk okutan sofraya tok oturup aç kalkan bu adamın hakkını ödemeyi çok isterdim en çok bu koyar bana...

5 kişilik bir evde 4 dilim pasta varsa pasta sevmeyen tek kişidir baba...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

Bu konuda yazacak çok şey var...ama insanın eli ayağı kitleniyor malesef....Tam 15 yıl olmuş,arkamdaki dağı kaybedeli,rabbim nur içinde yatırsın babalarımızı,babaları hayatta olanlarda ne olur ama ne olur kıymetlerini bilsinler,annelerimizde dahildir buna..

Ayhan kardeşim sen birtanesin,bunu sakın unutma...

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

öncelikle büyüklerini kaybetmiş arkadaşlarımın başı sağolsun, Allah Rahmet eylesin, mekanları Cennet olsun, büyükler dememin sebebi annelerini kaybetmiş arkadaşlarımda olabilir, Ayhan ne mutluki sana babanın hastalığında hep yanındaydın, ilgilenebildin, elinizden geleni yaptın, bizim gibi gurbette olanlar ne yapsın abim, geçtiğimiz ay biliyorsunuz babam rahatsızlanmıştı, hemen Kilise gitmiş ve tedavi için elimden geleni yapmıştım, Ali hocam çok iyi şahit olmuştu buna, hergün Kilis, Gaziantep arasında mekik dokudum, hiç yorulmadım,yorulmamda, yeterki ona birşey olmasın diye, sözüm şudur, sağlıklarında kıymetlerini bilelim.

tekrar büyüklerini kaybetmiş arkadaşlarımın, kardeşlerimin, başı sağolsun, Allah Rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Bu Ağustos ayında tam 20 yıl olacak ama daha dün gibiydi kıyametim,

Hala evin içindeymiş gibi hareket ederim oturmama kalkmama dikkat ederim, kötü birşey yaptığımda utanır iyi birşey yaptığımda gururlanırım,

Memur maaşı ile ek iş yapıp çocuk okutan sofraya tok oturup aç kalkan bu adamın hakkını ödemeyi çok isterdim en çok bu koyar bana...

5 kişilik bir evde 4 dilim pasta varsa pasta sevmeyen tek kişidir baba...

Hüseyin abi bu cümlelerin üzerine bir cümle bile ekleyemem. Dillerine sağlık... onlara hayırlı birer evlat olmak üzere.. Bayramımız mübarek olsun...

Bu konuda yazacak çok şey var...ama insanın eli ayağı kitleniyor malesef....Tam 15 yıl olmuş,arkamdaki dağı kaybedeli,rabbim nur içinde yatırsın babalarımızı,babaları hayatta olanlarda ne olur ama ne olur kıymetlerini bilsinler,annelerimizde dahildir buna..

Ayhan kardeşim sen birtanesin,bunu sakın unutma...

Hakan abim. Canım abim... güzelim yeğenimin babişi... Rabbim sizlere hayırlı uzun ömürler versin. O sizlerin güzelliği...

öncelikle büyüklerini kaybetmiş arkadaşlarımın başı sağolsun, Allah Rahmet eylesin, mekanları Cennet olsun, büyükler dememin sebebi annelerini kaybetmiş arkadaşlarımda olabilir, Ayhan ne mutluki sana babanın hastalığında hep yanındaydın, ilgilenebildin, elinizden geleni yaptın, bizim gibi gurbette olanlar ne yapsın abim, geçtiğimiz ay biliyorsunuz babam rahatsızlanmıştı, hemen Kilise gitmiş ve tedavi için elimden geleni yapmıştım, Ali hocam çok iyi şahit olmuştu buna, hergün Kilis, Gaziantep arasında mekik dokudum, hiç yorulmadım,yorulmamda, yeterki ona birşey olmasın diye, sözüm şudur, sağlıklarında kıymetlerini bilelim.

tekrar büyüklerini kaybetmiş arkadaşlarımın, kardeşlerimin, başı sağolsun, Allah Rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.

Ayaklarına paspas olsak ellerindeki biricik nasırın bile hakkını ödeyebilirmiyiz abi... Adam kan kustu ama ağrım var demedi üzüleceğiz diye. Rabbim onlara gani gani rahmet eylesin. Ellerinden öperim. Olduğu kadar bayramımız mübarek olsun...
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

Hakan abim. Canım abim... güzelim yeğenimin babişi... Rabbim sizlere hayırlı uzun ömürler versin. O sizlerin güzelliği...

Amin kardeşim,cümlemize inşallah..

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

uvy9a7a6.jpg

ydy8a3yn.jpg

Hüseyin abi bu cümlelerin üzerine bir cümle bile ekleyemem. Dillerine sağlık... onlara hayırlı birer evlat olmak üzere.. Bayramımız mübarek olsun...

Ayaklarına paspas olsak ellerindeki biricik nasırın bile hakkını ödeyebilirmiyiz abi... Adam kan kustu ama ağrım var demedi üzüleceğiz diye. Rabbim onlara gani gani rahmet eylesin. Ellerinden öperim. Olduğu kadar bayramımız mübarek olsun...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Yüreği mangal gibi, düğümlenen boğazına inat yutkunmalatını bastırarak kelimelerden cümleler oluşturan abi ve kardeşlerimiz her yorumda bir yanıma rehber olmuşlar. Babam sağ hamdolsun. Zamanı değerlendirme telaşındayım bir şey istese, azıcık gönlü kaysa ben de yapmaya çalışsam diye. Şair tek dizede anlatmıştı "benim babam öldü kör oldum" derken. Allah sabır versin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Yüreği mangal gibi, düğümlenen boğazına inat yutkunmalatını bastırarak kelimelerden cümleler oluşturan abi ve kardeşlerimiz her yorumda bir yanıma rehber olmuşlar. Babam sağ hamdolsun. Zamanı değerlendirme telaşındayım bir şey istese, azıcık gönlü kaysa ben de yapmaya çalışsam diye. Şair tek dizede anlatmıştı "benim babam öldü kör oldum" derken. Allah sabır versin.

Abilerin abisi, benimde hayat deryasında el fenerim. Dillerine sağlık. Rabbim babanıza hayırlı uzun ömürler versin. Bayramınız mübarek olsun...
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...