İçeriğe Yönlendir

Focus 1.0 Ecoboost Lpg Uygulaması

Muhammet Öztürk

Recommended Posts

Muhammet Öztürk

Focus 1.0 ecoboost motora lpg taktıran var mı? Varsa bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Bildiğim kadarı ile, çok yakin zamanda bir gelişme yaşanmadı ise, ecoboost motorlara uyumlu lpg kiti hala yok. Yeni nesil lpdi sistemler ecoboost ile uyumlu değil. Uyumlu kit çıkarsa benim de mondeo 2.0 ecoboost selective niyetim var :)

Yorum bağlantısı

Yok malesef... 1 litre ecoboost ne yakıyor merak ettim. LPG ister mi ki ? 1,6 c max ortalama 40 krş yakıyor Erdekte...

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Yaparız diyene inanmayın....Şu an için herhangi bir uygulama yok....

Yorum bağlantısı
Muhammet Öztürk

Yok malesef... 1 litre ecoboost ne yakıyor merak ettim. LPG ister mi ki ? 1,6 c max ortalama 40 krş yakıyor Erdekte...

Arabam 2600 km de. Şu anda şehir içi km'de 37 kuruş yakıyor. Ankara da

Yorum bağlantısı
Muhammet Öztürk

Arabam 2013 focus titanium 1.0 ecoobost. 2014'ün haziran ayında sıfır aldım. Arabamdan çok memnunum ama Türkiye'de benzin pahalı olduğu için az yakması bişey ifade etmiyor. Araba süper de, akaryakıt fiyatları berbat

Yorum bağlantısı
Muhammet Öztürk

Bildiğim kadarı ile, çok yakin zamanda bir gelişme yaşanmadı ise, ecoboost motorlara uyumlu lpg kiti hala yok. Yeni nesil lpdi sistemler ecoboost ile uyumlu değil. Uyumlu kit çıkarsa benim de mondeo 2.0 ecoboost selective niyetim var :)

Yorum bağlantısı
Muhammet Öztürk

Devir ekonomi devri. Türkiye de yüksek hacimli motorlara sahip araçlar vergi ve akaryakıt fiyatlarının kurbanı oluyor. Benim aracım 1.0 ecoobost motorun performansı böyleyse 2.0 ecoboost uçar :)) hayırlısı inşallah

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

yeni nesil lpg sistemlerinde benzinle lpg birlikte veriliyor. bildiğim kadarıyla lpgli tsi motorlardaki tasarruf orani da çok fazla değil. birkaç kuruşluk tasarruf için ağzımızın tadını kaçırmaya gerek yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Caner Kırmacı

10.000 km yapana kadar o kadar yakman biraz normal gibi. Birde devamlı şehir içi ise düşük motorlu olsada yakar.

Yorum bağlantısı
Muhammet Öztürk

10.000 km yapana kadar o kadar yakman biraz normal gibi. Birde devamlı şehir içi ise düşük motorlu olsada yakar.

Yorum bağlantısı
Muhammet Öztürk

Bugün aracım 2940 km oldu. Aracı şehir dışında test etme imkânı buldum. 6. Viteste hız sabitlemeyle hızı 90 km'ye sabitleyerek bayağı bi yol gittim. Km'de 23 kuruş yaktı. Yokuşlarda bayılma yığılma yok. Motor gücüne hayran kaldım. İyi ki bu arabayı almışım dedim. 1379kg.'lık bi araç için yakıt sarfiyatı oldukça iyi olmasına rağmen lpg uygulaması çıktığı zaman daha da ekonomik olur diye düşünüyorum. Normalde lpg'yi sevmiyorum ama türkiye şartlarında benim gibi ayda 1500-2000km yol yapan birisi için lpg şart. 10000km sonraya gelene kadar litre olarak azalsa da yeni zamlarla gene aynı paraları yakar diye düşünüyorum :))

Yorum bağlantısı
Hüseyin Uzun

Sizin yerinizde olsam hiç lpgye bulaşmazdım.lpg başlıbaşına bir sorun.

Yorum bağlantısı
Muhammet Öztürk

Bu arada 1.0 litre ecoboost motoru gönül rahatlığıyla herkese tavsiye ediyorum. Bu araçta pedala basar basmaz dizel bir araba kullanıyormuş hissi veriyor ve daha 60km hızda 5. Vites istiyor araba. İşin enteresan kısmı 60km. Hızla 5. Vitese atıyorum ve araç hızlanmaya devam ediyor. Araç ekonomi için kendini 1500-2500 devir aralığında kullandırmaya çalışıyor ve bu devirlerde normal benzinli 1.6 motorların 2500-4500 devirler aralarındaki çekiş gücünü veriyor. Küçük hacimli olmasına rağmen gerçekten çok güçlü bir motor. Önümüzdeki 3-5 sene içinde bu motor bi de sağlam çıkarsa 1.6 motorları müzeye gönderir :))

Sizin yerinizde olsam hiç lpgye bulaşmazdım.lpg başlıbaşına bir sorun.

Bundan önceki aracım 2005 1.6 focus collection'dı. 1000 tl lik atiker sıralı lpg vardı ve 3,5 yıl kullanmama rağmen arızayı bırakın 1 kez hata kodu bile vermedi. Bu biraz lpg dönüşümünü yapan ustaya, lpg kitinin uyumluluğuna ve birazda malzemedeki şansa bağlı sanırım.

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Arabam 2600 km de. Şu anda şehir içi km'de 37 kuruş yakıyor. Ankara da

Aslında bir benzinli icin güzel bir değer olmasina rağmen, açıkçası o motor ve teknoloji için bu değeri fazla buldum. Şöyle ki, uzun zamandır kullandığım araç olan mondeo mk4 2.0 tdci manuel, ankara içinde 7-7.5-8lt/100 km civarı yakıyor ki bu değer bugünkü mazot fiyatları ile maksimum 35 kurus civarı yapiyor. Mersin içinde ise 6.5 lt/100 km tüketiyor, bu da 28-30 kuruş civarı oluyor. Klima açık değerler bunlar. Biraz dikkatli kullanirsam bu değerlerde %10'luk tasarruf yakalayabiliyorum. Bu araç 2,0 litre motora ve 1600 kg ağırlığa sahip. Bu şartlar altında araciniza 1000cc lik yüksek teknoloji ürünü motora rağmen lpg taktirma arayışına gitmenizi daha iyi anlıyorum. Benzin ile tasarruf, motorlar ne kadar verimli olursa olsun, bir arada olmuyor ne yazikki.

Yorum bağlantısı
Muhammet Öztürk

Aslında bir benzinli icin güzel bir değer olmasina rağmen, açıkçası o motor ve teknoloji için bu değeri fazla buldum. Şöyle ki, uzun zamandır kullandığım araç olan mondeo mk4 2.0 tdci manuel, ankara içinde 7-7.5-8lt/100 km civarı yakıyor ki bu değer bugünkü mazot fiyatları ile maksimum 35 kurus civarı yapiyor. Mersin içinde ise 6.5 lt/100 km tüketiyor, bu da 28-30 kuruş civarı oluyor. Klima açık değerler bunlar. Biraz dikkatli kullanirsam bu değerlerde %10'luk tasarruf yakalayabiliyorum. Bu araç 2,0 litre motora ve 1600 kg ağırlığa sahip. Bu şartlar altında araciniza 1000cc lik yüksek teknoloji ürünü motora rağmen lpg taktirma arayışına gitmenizi daha iyi anlıyorum. Benzin ile tasarruf, motorlar ne kadar verimli olursa olsun, bir arada olmuyor ne yazikki.

Yorum bağlantısı
Muhammet Öztürk

Aracı sakin ve abanmadan kullanıyorum. Ben ne kadar özensem de Ankara içi 7 litrenin altına inmiyor yakıt. Bayide 5000 km sonra düşer demişlerdi bakalım ne olucak. Ev ve işyerim arasındaki mesafe 20 km olunca ister istemez lpg aranıyor. Bu arada mondeo'ya göre değerler çok iyi. 1 yıl otomatik mondeo 2.0 tdci titanyum kullandım ama o araçla yüz km'de 10 litrenin ve km'de 40 kuruşun altını hiç göremedim. Sizi tebrik ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Aracı sakin ve abanmadan kullanıyorum. Ben ne kadar özensem de Ankara içi 7 litrenin altına inmiyor yakıt. Bayide 5000 km sonra düşer demişlerdi bakalım ne olucak. Ev ve işyerim arasındaki mesafe 20 km olunca ister istemez lpg aranıyor. Bu arada mondeo'ya göre değerler çok iyi. 1 yıl otomatik mondeo 2.0 tdci titanyum kullandım ama o araçla yüz km'de 10 litrenin ve km'de 40 kuruşun altını hiç göremedim. Sizi tebrik ederim

Manuel ile otomatik arasinda,özellikle şehir içinde yakıt farki oluyor. Zaten bu iki modelin katalog verilerinde de sehir içi tüketimde hafızam beni yanıltmıyorsa %15 civarında bir fark vardı. Ancak tdci için asgari 10 litre gene de çok geldi.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Erkan Işık
On 31.07.2014 at 00:24, Muhammet Öztürk yazdı:

Bugün aracım 2940 km oldu. Aracı şehir dışında test etme imkânı buldum. 6. Viteste hız sabitlemeyle hızı 90 km'ye sabitleyerek bayağı bi yol gittim. Km'de 23 kuruş yaktı. Yokuşlarda bayılma yığılma yok. Motor gücüne hayran kaldım. İyi ki bu arabayı almışım dedim. 1379kg.'lık bi araç için yakıt sarfiyatı oldukça iyi olmasına rağmen lpg uygulaması çıktığı zaman daha da ekonomik olur diye düşünüyorum. Normalde lpg'yi sevmiyorum ama türkiye şartlarında benim gibi ayda 1500-2000km yol yapan birisi için lpg şart. 10000km sonraya gelene kadar litre olarak azalsa da yeni zamlarla gene aynı paraları yakar diye düşünüyorum :))

Daha ne yakacak dedıgın degerlerle gezıyorsan lpgye gerek yok dizel fiesta dedıgın şekilde kulanımda 5 lt altına düşmüyo ugrasmaya degmez 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...