İçeriğe Yönlendir

Banka Rehin Kaldırma Ücreti Hakkında

Emin Bengisu

Recommended Posts

Emin Bengisu

Özel bir bankadan taşıt finansmanı kullandım ve araç aldım kredim Şubat ayında bitti bankaya görüştüm ve araç üzerindeki rehin işlemlerinin kaldırılmasını rica ettim. tamam dediler. Neredeyse 6 ay olmasına rağmen hala rehin kalkmadı.tekrar banka ile görüştüğümde 80 tl harç ücreti istediler..bu durumda ne yapılabilir.

Ben bu parayı sırf bankanın kan emiciliği anlayışı yüzünden ödemek istemiyorum.

Arkadaşlar tecrübesi yada bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olursa memnun olurum..

Yorum bağlantısı
enver volkan bayrakcı

Banka da kredi alırken sana bu kredi veren kişi ile görüş eğer çözüm olmazsa sana imza attırılan dosyaların kopyasını iste bunları vermeleri zorunlu eğer bu dosyaların içinde rehin kaldırma ücreti adı altına bi ücret yok ise bu ücreti vermen gerekmez vermende ısrar ediyorlar sa da hiç uğraşma yazılı olarak mail atmalarını isteyip bu yazılı maili direk olarak mahkemeye ver..cünkü yasal olmayan birşey benden 650 tl dosya masrafı kestiler bu yasal değil dedim bende bankacıyım dedim olsun keselim siz alırsınız dendi evet alacam direk avukata verdim kendileri uğraşsın faizi ile talep edecem

Yorum bağlantısı
Emin Bengisu

Aynı Bank'dan dosya masrafını hakem heyeti yoluyla aldım. Ayrıca banka müşteri temsilcisi ile görüştüm 80 tl den 50 tlye indirtebildim dedi..

Yine ne bankaya sömrülmek istemiyorum..

Gerekirse yine hakem heyetine başvururum

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Kredi kapandığında rehin otomatik olarak kalkıyor olması gerekiyor. Geçen günlerde taşıt kredimi kapattım. E Devletten bir gün sonra araç sorgulama yaptığımda rehin kalkmış görünüyordu.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Rehin işlemleri ile ilgili mevzuatı bilmiyorum ama bugün bankacı biri ile sohbet ettim dosya masraflarını geri alan müşterilerin profillerinde not düşülüyormuş ileride tekrar kredi almak istediklerinde özel oranlardan ve kampanyalardan faydlandırılmayacaklarmış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Rehin işlemleri ile ilgili mevzuatı bilmiyorum ama bugün bankacı biri ile sohbet ettim dosya masraflarını geri alan müşterilerin profillerinde not düşülüyormuş ileride tekrar kredi almak istediklerinde özel oranlardan ve kampanyalardan faydlandırılmayacaklarmış

Vay ip....ler...  :angry:

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Banka dan borcun ödendiğine dair bir yazı alınsa, bu yazı ile Emniyet Müdürlüğünden ipotek kaldırılamaz mı?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Parayı ödeyin, rehin kaldırma bedeli açıklamasıyla dekontunu alın.

İşinizi halledin sonra bu dekont ile tüketici hakem heyetine başvurun. Paranızı iade alın. En kestirme çözüm bu.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Bunu bende duymuştum Tahir. Resmen fişleme yahuu.  :angry:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Bunu yazılı olarak bana ispat edenle alacağım tazminatı kırışırım.... :yes:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Abi, böyle bir konuyu kimse yazılı olarak dışarı vermez zaten. İspatı zor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

İçerden birini bulmak lazım...

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

İçerden birini bulmak lazım...

Aynen abi, o düşülen not var ya, ekranın bir printscreen'ini almak lazım. O zaman BBDK'ya bir maille hallour bu iş.  :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Notu görebilirsin abi ama asıl sonrasında yapılan işlemi ispatlamak lazım. 

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Kampanya yaptıklarında baş vururuz. Vermezlerse yazılı olarak araştırırız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Köksal

Rehin olayı e-rehinse kredi biterken bankaya ufak bir yazı yazıldığında rehin ücretsiz kaldırılıyor...

ama noterden rehin eski usul koyulduysa noter masrafını banka istiyor...

koç finanstan ben de arkadaşım da kredi kullanmıştı ondan 110 lira aldılar ben para vermedim...

ama ben 2010 aralıkta o ise mart 2010 da kredi kullandı...arada bi mevzuat değişikliği olmuş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...