İçeriğe Yönlendir

Aracıma Tekrar Bakım Yaptıracağım Tavsiyeleriniz Bekliyorum

Ahmet Erdoğan Özkan

Recommended Posts

Ahmet Erdoğan Özkan

Aracıma 5 ay önce keyfe keder bakıma sokup 
Hava Filtresi değişimi
Castrol Magnatec 5w30 yağ değişimi 
Benzin Pompası değişimi 
Akü marş gücü düşüklüğü üzerine akü değişimi Mutlu 72 Amper 60w gibi bişeydi sanırım
Bujilerimin durumu iyi olduğu ve platinlerin normale nazaran daha dayanıklı olduğu için değişim gereği duydulmadı
Fren hidrolik , Su , Silecek suyu kontrolü yapıldı
Geri vitesim yanmıyordu geri vites müşürü değişimi ile sorunum çözüldü 
Rot Balans Ayarları kontrol edildi 
Z rot değişti 
Aracımı 1 ay önce muayneden geçirdim biraz zor oldu ama :)
Ve geçen ay ailemle tatile giderek 10 günde 1900 km yol yaptım ve şuan tekrar bakıma götürmek istiyorum 
Aracımda tek bir sorun var 120 civarı hızlarda frene bastığımda direksiyonda farkedilir bir titreme oluyor sanırım diskte eğrilik var tecrübelerinizden tavsiyelerinizden faydalanmak isterim teşekkürler

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Yeterince bakım yapılmış zaten, fazla para harcamaya gerek yok gibi. Ama fren diskleri elden geçirilebilir.

Yorum bağlantısı
Emre Yıldırım 2

Yetkili serviste yıl sonuna kadar periyodik bakım 199'ymiş ben servisin yolunu tutacağım. Dışarda 130-150 arası yaptırabiliyordum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Erdoğan Özkan

disk balata değişimi yapıcam ama otosan taktırmayı düşünmüyorum , araştırıyorum aslında performanslı disk taktırmayı düşünüyorum brembo max falan var ama nasıl olur bilmiyorum önerilerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Ben zimmerman disk ve bosch balata taktirmistim, bu zamana kadar bir sıkıntı yasamadim...

Ama performansli degil sanirim bunlar...

Yorum bağlantısı
Ahmet Erdoğan Özkan

Disk balata değişimi için marka model tavsiye edebilir misiniz şu titremeden kurtulmak istiyorum bir an önce

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ahmet Erdoğan Özkan

Kış Bakımına gidicem en kısa zamanda araçta son zamanlarda özellikle sabah ayazında çalışmama zor çalışma gibi sıkıntılar oluyor Bujileri kontrol ettik platinum buji var motorcraft serviste durumu gayet iyi dediler benzin pompası gidici olabilir dediler ses duyuyo musun dediler aldığım günden beri pompa sesi aynı hala dahada duyuyorum dedim herneyse bakımda
Castrol 5w30 yağ koydurucam
Hava filtresi , polen filtresi , BENZİN FİLTRESİ bu çalışmamaya delalet olabilir mi bilmiyorum ama değiştiricem.
Suyu değiştirip antifiriz koydurucam.
Silecek sularını değiştiricem.
Bide bu benzin pompasının basıncını ölçüp yorum yapılabiliyormuş o ne kadar doğru baktırayım mı bu basınç değerleri kaçtır bilen yarıdımcı olabilirse sevinirim.
Gidişten çekişten frenlerden vs yana hiç bi sıkıntım yok saat gibi çalışıyor araba bunada baktır diye tavsiyesi olan varsa dinlerim teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zor çalışma derken marşa basınca 10 saniye gıvgıvıgıv yapıyorda çalışmıyor mu. tık deyip duruyor mu

Yorum bağlantısı
Ahmet Erdoğan Özkan

yok gıvgıvgıv değil 2 3 sn tam çalışıcak gibi olup stop ediyor eğer çalıştırırken gaza basarsam tekte çalışıyor ama bu zararlı diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

önce akünüzü ve şarjı ölçtürün. daha motor dönemiyor benzin pompası kimin geldi ki aklına?

Yorum bağlantısı
Ahmet Erdoğan Özkan

Bosch Car Servise yaptırıyorum genelde bakımları , daha önce ki konularımda elektrikle ilgili sorunlarımı yazmıştım baya uğraştırdı.Şuan o sorunların hiç biri yok ama bu isteksiz çalışma hariç elektrikçiye gittiğimde aküde şarjda gayet güzel dediler.Gittimde bi daha ölçtürürüm ama dikkatimi çeken hiç bi elektrik sıkıntısı yok paneldeki göstergeler gayet canlı aküde 6 aylık falandır 72 amper mutlu.

Yorum bağlantısı
Ahmet Erdoğan Özkan

Motor ısındıktan sonra çalışması 1 2 saniyeyi geçmez ne oluyorsa soğukken oluyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet Erdoğan Özkan

Arabayı lüleburgaza götürdüm özel ford servisinde bujiler filtreler su antifiriz silecek suyu vb şeyler konduktan sonra marş almadaki zorlukla ilgili beni ford yetkili servisinde 12 sene çalışmış bi elektrik ustasına yönlendirdiler elektrik problemini marş almadaki güçlüğü bahsettim usta o kadar olaya hakim bi şekilde durumu anlattı ve çözdü ki keyfim yerine geldi akünün aracın iç aksamına elektrik veren kablosu erimiş ama üstteki korumadan dolayı görünmüyordu onu yeniledi marş almadaki güçlüğü marş motoru kömürlerini yeniledi şuan gerçekten çok güzel çalışıyor tek marş gıv demeden çalışıyor.Bilgisayara bağlayıp hata kodu var mı diye baktık sorun yok gözüküyor.Sanırım kam ayarı diye birşey yaptığını söyledi ve boğaz kelebeğine de bakıp aşırı toz tuttuğunu rölantide dengesizlik yapıp yapmadığını sordu bende nadiren yapıyor ama kafama takmıyorum dedim.Temizleyelim dedi temizledi ama şuan araç boşta iken 2000 devire yaklaşıyor durunca rölantisine yavaş yavaş iniyor bunu sorduğumda bi süre böyle yapabilir dendi tek korkum sürekli bunun bu şekilde kalması acaba bu bir sorun mu ? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...