İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Bagaj Su Alıyor

Ersel  Yıldız

Recommended Posts

Ersel  Yıldız

yaklaşık 15 gün önce almış olduğum focusumun bagajında ıslaklık olduğunu farkettim..bagajın kenarlarını söktüm ve dışarıdan hortumu tuttum..bagajın sağ ve sol tarafındaki havalandırma menfezlerinden içeriye su aldığını gördüm.ilk olarak görünen yüzeyinin kenarlarına silikon çektim fakat olmadı.yine su geçirdi.daha sonra silikonları söküp yerine çekomastik çektik.yine kesin bir olumlu sonuç olamadık..son olarak tamponu söktük ve menfezin dış tarafını terasin mi teramisin mi ne denilen yapıştırıcıyla döndük.yarın öbürgün sıkıntı vermesin diye şambrel parçasını oraya uygun kestik ve alt tarafı açık olmak üzere üç tarafından yapıştırdık ve kurumaya bıraktık..sonuç; su kesildi..ancak bizi epey uğraştırdı bu su alma durumu..aramızda belki bu durumla karşı karşıya kalan arkadaşlar vardır.fikir vermek babında yardımcı olmak istedim..çözüme kavuştururken birkaç kare resim de çektik..

bQbJ50.jpgmqL1zP.jpg

aPE20B.jpg

0bDm7R.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Abdulkadir Cin

Kapattığınız hava girişlerini her kıştan önce yıkayın, çamurdan arındırın yeter. Ben böyle yapiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan Yılmaz Konya

yaklaşık 15 gün önce almış olduğum focusumun bagajında ıslaklık olduğunu farkettim..bagajın kenarlarını söktüm ve dışarıdan hortumu tuttum..bagajın sağ ve sol tarafındaki havalandırma menfezlerinden içeriye su aldığını gördüm.ilk olarak görünen yüzeyinin kenarlarına silikon çektim fakat olmadı.yine su geçirdi.daha sonra silikonları söküp yerine çekomastik çektik.yine kesin bir olumlu sonuç olamadık..son olarak tamponu söktük ve menfezin dış tarafını terasin mi teramisin mi ne denilen yapıştırıcıyla döndük.yarın öbürgün sıkıntı vermesin diye şambrel parçasını oraya uygun kestik ve alt tarafı açık olmak üzere üç tarafından yapıştırdık ve kurumaya bıraktık..sonuç; su kesildi..ancak bizi epey uğraştırdı bu su alma durumu..aramızda belki bu durumla karşı karşıya kalan arkadaşlar vardır.fikir vermek babında yardımcı olmak istedim..çözüme kavuştururken birkaç kare resim de çektik..

bQbJ50.jpgmqL1zP.jpg

aPE20B.jpg

0bDm7R.jpg

dün bagajı açtığımda şok oldum stepne su içinde yüzüyordu. ve pas başlangıcı vardı. bende sizin yaptığınız işlemi yapmak istiyorum ancak tampon sökümü için izlememiz gereken yolu basitçe anlatabilirmisiniz. stopları sökünce dıştan görünen vidalar var birde tampon kuşağı içinde vidalar var onun haricinde başka nerelerden sökmemiz gerekiyor ? saygılar.

Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız

hocam öncelikle geçmiş olsun. sökümü esnasında pek dikkat etmedim ancak dediğiniz gibi olsa gerek. ustanın tekerleri yerinden sökmesinin nedeni benim tamponun altında bodykit olması. bodykit de davlumbazın oradan vidalanmış. usta teker ordayken müdahale edemedi..

Yorum bağlantısı
Eser Kaplan

Aynı sorun bende de var. Arabaya biraz su tuttuktan sonra bagajı açtım. Sağda ve solda bulunan su kanallarının altından içeri su damlıyordu. Bu arada araç hb.

Yorum bağlantısı
Erol YILDIRIM

Bugün bende fark ettim.Focus 2 sedan aracımın sağ ve sol arka teker ile stop lambası arasında bagaj halısı bayabi yaşarmış.Bagaj halısını çıkarıp dışarıya bıraktım.Baya bir su sızdı.Ben kendimde beceremem böyle işleri ne yapacağım bilmem.Sanayide kim yaparki bu tür işleri.

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

bu adam her tarafa silikon çekmiş :)

Baska caresi yok. Hb'lerde arka stoplarin altindaki vida deliklerinden giriyor suyun cogunlugu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız

Baska caresi yok. Hb'lerde arka stoplarin altindaki vida deliklerinden giriyor suyun cogunlugu.

o zaman bu üretimsel bir sorun. ford servisi bu konuda destek çıkmıyor mu?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serdal Soysal

Arkadaşlar dört yıla yakın bindim böyle bi sorunla karşılaşmamıştım aracımı sattığım Erol abi face bahsedince şok oldum. Ya bizim Eskişehir de çok yağmur yağmuyor ondan fark etmedim ya da zamanla davrulmazlar yıpranıyo olabilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Mustafa Yenigün

Keşke bu akşam bagaja giren suyu görüp sinirle kaplamaları sökmeden okusaydım :) Aynen dediğiniz gibi vida deliklerinin yanlarından girmiş. Neyse en azından sökerek emin oldum diyerek kendimi avutayım :)

Benzer sorunu yaşayan arkadaşlar işaretli vida deliklerinin çevresini izole etsinler.

t59OuUsl.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Yıldırım

Abiler aynı sorun bende de var muhtemelen farin altindan aliyor. Farin altindaki vidayi nasil izole edebilirim silikon mu yoksa herhangi bir yapistirici mi kullanmam gerek

Yorum bağlantısı
Ömer Yıldırım

Teşekkür ederim abi bundan bende alayım o zaman inşallah sorun çözülür

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Benim araçta bir sorun yok.. yada var ben farkında değilim :p:) Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bekir Mızrak

Bu sorun bende de var malesef bigün sökmem gerekecek arka tarafı.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ömer Yıldırım

Bu sorun bende de var malesef bigün sökmem gerekecek arka tarafı.

Abi ben hallettim arka stoplarin altina ve sileceklerin altina baktir büyük ihtimalle stoplardadir sorun
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
  • 10 ay sonra...
Serkan Tarı

ersel kardesim benim anlamadigim camulurlukla tanpon bitisigindenmi su giriyo ayni sikinti bendede var mudahale etmeyi dusunuyorum yanlis muduhale etmiyeyim  bilgi verirsen sevinirim

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Su araca birçok yerden girebiliyor. Öncelikle bunu bulmanız gerek. Sadece bagajda mı su birikiyor? Aracın tabanında su var mı? Araç sedan mı, heçbek mi?

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
On 18.01.2017 at 15:24, Serkan Tarı yazdı:

ersel kardesim benim anlamadigim camulurlukla tanpon bitisigindenmi su giriyo ayni sikinti bendede var mudahale etmeyi dusunuyorum yanlis muduhale etmiyeyim  bilgi verirsen sevinirim

Bagaj içindeki döşemeleri söküp bir kontrol edin. Her parça içeriden rahatça çıkıyor. Stopların arkasındaki plastikteki 2'şer tane döndürülebilir sekman var onları söktükten sonra tıkır tıkır çıkıyor hepsi. Bakmadan bilinmez.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...