İçeriğe Yönlendir

Enjeksiyon Elektriği

Halim Genç
Çözüme git Halim Genç tarafından,

Recommended Posts

Halim Genç

Öncelikle kolay gelsin. Arkadaşlar 2005 model c-max dizel aracım var. Dört gün önce yold kaldım. Araç yolda giderken birde stop etti. Ustaya götürdüm enjeksiyona gelen elektrikte sorun oldığunu ve beyinden olabileceğini söyledi. Dediğine göre enjeksiyonlara elektrik gelmediğinden motora mazot gitmiyormuş. Birde aynı usta bu arızadan önce üst kapağı söküp sibop lastikletini fincanları falan değiştirdi. Aracı ilk aldım ertesi sabah çalışmadı. Aradım bana yakıt sisteminde hava olabileceğini söyledi. Götürdüm tekrar mazot filitresini değiştirdi. Ama aldım eve gittim durum yine aynı motor sarsıntılı çalışıyor ve sabahları sadece 3 veya 4 marşta ancak çalışıyor. Tekrar Ustaya götürürken diğer olay başıma geldi. Konuyla ilgili beni bilgilendirirseniz çok iyi olacak aracım hala çalışmıyor.

Yorum bağlantısı
Huseyin CAN

enjektörün püskürtme işlemini gerçekleştirmesi için enerjiye ihtiyacı var evet doğru ama aracın stop etmesinde daha farklı bir sorun olabilir siz bence bir ford yetkili servisine başvurun sanayi ustalarının bu işlere pek kafası basmaz olmuş bilginize zaten yazdığın gibi düz mantık ile hareket ederek direk mekanik aksama yani mazot filtresi vs. gibi kısımlara atmış sadece para kaptırırsınız en mantıklısı servise gitmek sorun mazot pompasındada olabilir detaylı bir bakılması gerekli saygılar.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

yolda giderken stop etmesi birkac nedenden olabilir. bas süpheliler yakit sistemi ve hava sistemidir (ikiside cok genis sistemler) aslinda nasil kullanirken stop ettigide önemli. ama benim kafama takilan kisim daha önceden yapilan üst kapa acma islemi (o islem sirasinda bir kablo zarar görmüs olabilir sensör soketleri yerinden oynamis olabilir vs. deneme yanilma isine giderseniz cok para gider. bence forumda tavsiye edilen servislere baktirin bi. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Subap değişimi sonrası stop etmesinde bence baş şüpheli ustadır derim...

bence de ilk olarak bu konu üzerinde durmak lazim

Yorum bağlantısı
Halim Genç

Mazot filitresini değiştirince değişen birşey olmadı. Şimdi ustayla konuştum yedek anahtarı istedi. Motorda denemediğim parça kalmadı dedi. Bakalım yedek anahtarla çalışacak mı? Immobilizer den şüpheleniyor. Yoksa alıp götüreceğim başka yere

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Çalışan arabanın anahtarını çıkarsanız bile çalışmaya devam eder, immo sadece marş esnasında işini görür sonra işi biter..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Çalışan arabanın anahtarını çıkarsanız bile çalışmaya devam eder, immo sadece marş esnasında işini görür sonra işi biter..

+1 immo ile alakasi olmaz

bir de stop etme krank pozisyon sensöründen olabiliyor su konu yardimci olur:

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/244837-c-max-krank-pozisyon-sens%C3%B6r%C3%BC-ar%C4%B1zas%C4%B1/

Yorum bağlantısı
Halim Genç

Aynen anahtarla alakası yok ben başka bir ustaya gideceğim artık arabanın anasını ağlattılar burda

Yorum bağlantısı
Halim Genç

Arkadaşlar ne kadar sensör varsa değiştirmişler krank sensörüne hava basınç sensörüne kadar değişti yine yok marş basıyor ama çalışmıyor ama dışarıdan balata spreyi sıkarak çalışıyor motor sprey bitince stop ediyor ist içinde varsa bildiğiniz servis yazın lütfen anadolu yakasında teşekkür ederim şimdiden

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Mars basip calismamasi immo ya isaret eder dogru. daha önce citroende basima geldi onun beyinde sorun vardi. degistirdik hallaoldu ama bu tarz arizalar genelde bilgisayarda hemen görünür. bence ne olduysa üst kapak acildiginda oldu...

bu arada her yerini minciklamislar arabanin, bi sürüde para isterler simdi.

benim bildigim yer yok ama imkan varsa avrupa yakasinda (maslak) no name servise götürün bence. herkes cok memnun.

bu da linki: http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/254633-osman-ve-fatih-maslakta-no-name-servis/

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

ilk gittiginizde neden üst kapak acildi sübap lastigi vs. degisti?

daha önce bi yerde okumustum, forum icinde olmasi lazim ama bulamadim. uzun bir yaziydi, eger konulari karistirmiyorsam özetle söyle idi dag yolunda dönüslerde bosa atinca arac stop ediyordu. nedeni ise enjektör kablosunun ezilmis olmasiydi.  en iyisi dedigim servise gitmek bence. görmeden bisey demek zor

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Balata spreyi ile motoru mu çalıştırıyorlar ?  O şekilde mazotun havasını alırlar genelde ama ben hiç tasvip etmem.. Acilen arabayı çektirin başka yere hatta obd cihazı varsa kendiniz de bakabilirsiniz mutlaka bir yerlerden arıza kodu veriyordur..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar ne kadar sensör varsa değiştirmişler krank sensörüne hava basınç sensörüne kadar değişti yine yok marş basıyor ama çalışmıyor ama dışarıdan balata spreyi sıkarak çalışıyor motor sprey bitince stop ediyor ist içinde varsa bildiğiniz servis yazın lütfen anadolu yakasında teşekkür ederim şimdiden

No Name servise götürün aracınızı. Maslak'ta. Anadolu yakasında değil ama, kesin çözüm olacak.

Yorum bağlantısı
Halim Genç

Bu gün bende gittim ustanın yanına dediğim gibi her sensörü denediler bryin bile değişti ama yok çalışmıyor. En son arabayı aldığım arkadaştan götürdüğü ustanın numarasını aldım. Ustayla görüştüm ve ustaları telde görüştürdüm. Eski usta enjektörleri sök kilitlemiş olabilir demiş. Söktük ve bir tanesini pislik tıkamış vede diğerlerini korumaya almış ondan dolayıda araç enjektörlere gelen elektriği kesiyormuş. Aracı yarın alacağım. Enjektörleri daha takmadık ama büyük ihtimalle sorunumuzu hallettik inşallah yarın tam sonucu yazarım. Şimdiden ilgilenen tüm dostlara teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bu gün bende gittim ustanın yanına dediğim gibi her sensörü denediler bryin bile değişti ama yok çalışmıyor. En son arabayı aldığım arkadaştan götürdüğü ustanın numarasını aldım. Ustayla görüştüm ve ustaları telde görüştürdüm. Eski usta enjektörleri sök kilitlemiş olabilir demiş. Söktük ve bir tanesini pislik tıkamış vede diğerlerini korumaya almış ondan dolayıda araç enjektörlere gelen elektriği kesiyormuş. Aracı yarın alacağım. Enjektörleri daha takmadık ama büyük ihtimalle sorunumuzu hallettik inşallah yarın tam sonucu yazarım. Şimdiden ilgilenen tüm dostlara teşekkür ederim.

İnşallah hallolur. Bekliyoruz haberleri

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Çözüm
Halim Genç

Evet arkadaşlar aracı dün aldım tabi kartal oto sanayide barış otoda yaptırdım. Aracın tek sorunu enjektörlermiş. Tabi eski götürdüğüm yer aracın her yeriyle oynamış. Beyinden parça sökmüşler değiştirmişler. Birsürü sıkıntı tabi bizim üst kapaktaki Miller de gitmiş. Sonuç olarak enjektör yüzünden 2500 tl harcadım. Şimdi çok şükür aracım saat gibi çalışıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

hallolmasina sevindim. baya bir para gitti gerci ama sorun halloldu. enjektörlerin nesi varmis?

Yorum bağlantısı
Batın Kırat

Yazıklar olsun, O ustayım diye geçinen kişiye araç sahibini arabadan soğuturlar böyleleri, madem anlamıyorsun ne diye arabanın her yerini kurcalayıp duruyorsun! neyse size büyük geçmişler olsun bu arada Barış oto'nun da ellerine sağlık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Halim Genç

Eren bey mesajınızı çok geç farkettim. Enjektörler yanmış yani ucındaki memeler ve birkaç parça gitmiş. Pompacı söktü ben yanındaydım adamın kopmle söktüğü parçalar kızarmıştı resmen ve bir kaçıda simsiyahdı.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa AYSAN

bu tarz sorunlarla karşılaşmamak adına yakıta enjektör temizleyici eklemek akılcı bir çözüm olacak gibime geliyor. bilmem sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...