İçeriğe Yönlendir

Kooperatifçilik

Behram Doygun

Recommended Posts

Behram Doygun

Degerli Ford Club ailem şimdi 2006 yılında Kayseri'de bir kooperatife girdik ödemeler felan 2010'a kadar yaptık hiç aksatmadan ama daha bu arada evlerin temel dahi atılmadı 4 sene sonra kura çekimi yapıldı evler belli oldu üstüne kat ve cephe farkıda verdik en iyi kat ve cephelerden biri bize geldiği için sonra binanın temeli 2011de atıldı. Biz yine ödemelere bu sefer 1.400 iki sene ödedik sonra tekrar ara ödemeler isteyince baktık oradaki daire bize İstanbulda bir daire fiyatına patlıcak vazgeçtik. Bize 51000tl odemis olduğumuz parayı 2 sene sonra taksit taksit ödemeye basliyabileceklerini belirttiler. Kabul etmedik ev bizim yapın satın aradaki bizim farkı alırız dedik kabul ettiler. Neyse yıl oldu 2014 yaz arayalım dedik noldu daha yapılıp satılmadı mı diye numaraya ulaşamadık simdi ilk ricam Kayseri'de bina duruyor mu bir kontrol yapabilirler mi Kayseri tayfamız bir de bu parayı nasıl geri alabiliriz çünkü İstanbulda daire alacağız Allahın izniyle simdi kooperatifcilik kurallarınıda bilmediğim için nasil bir süreç işletmeliyiz yada ne yapmalıyız. Bilgisi olanlar bana bir yardımcı olabilir mi? Simdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bir de noktalama işaretlerine dikkat etseydin de yazını 3 kere okumayaydık ya Behram kardeşim. ;) İnşallah Kayseri'deki arkadaşlar yardımcı olurlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Murat abi, telefondan elimden geldiğince yazmaya çalışınca eve gidip bilgisayardan da yazamadım biran evvel bilgi alabilmek için çünkü ailem Kayseriye gidecek bende ona göre şirketten izin ayarlayacağım şu ise koşturmak için.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Bir dönem vatandaş bunlardan çok çekti, muhakkak alırsınız alacağınızın tamamını ama biraz zaman alacak gibi, çünkü top onların elinde malum. Bir arkadaşım 33.000 TL. peşin ödedi, 60.000'e anlaştılar, 1 yılda teslim olacaktı, geriye kalanı da teslimatta nakit ödeyecekti. Adam 3 sene süründürdü üstüne bir de iflas ettim dedi ve kaçtı. Ama bu arada binanın da iskeleti hazırdı, bu haliyle bir başka müteahhite devretti. Yeni alan zatı muhterem bizimkine 5 yıl önce ödediği 33.000 TL.'yi 7 aylık çek vererek ödedi. Yasal faiz maiz hak getire. Bizimki bu parayı aldığına çeldi. Ölümü gösterip vereme razı ettiler yani... Sizinki kooperatif olunca resmi olduğundan bu tür yanlışlıklar yapamazlar ama biraz bekletirler...

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

işiniz zor sizin.aynı durum bizimde başımıza gelmişti.biraz daha farklı sudan ucuza gitmişti.inşallah kurtarırsınız parayı

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kooperatiflerde yönetim kurulu kendi adamlarından oluştuğu için istedikleri gibi göstermelik toplantılarla kararlarda oynama yapabiliyorlar. Anladığım kadarıyla hiç bir toplantıya katılmamışsınız.Kısaca alınan kararlardan bir habersiniz. Önce toplantı tutanaklarını bulup ona göre hareket etmeniz gerekir ki haklı iken haksız duruma düşmemek için 

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Kooperatiflerde yönetim kurulu kendi adamlarından oluştuğu için istedikleri gibi göstermelik toplantılarla kararlarda oynama yapabiliyorlar. Anladığım kadarıyla hiç bir toplantıya katılmamışsınız.Kısaca alınan kararlardan bir habersiniz. Önce toplantı tutanaklarını bulup ona göre hareket etmeniz gerekir ki haklı iken haksız duruma düşmemek için 

Tahir abi doğru söylemiş.  Mahkemeler bu konuda toplantılarda alınan kararlara, katılıp katılmadığına, kabul edip edilmediğine veya itirazlara bakarlar. Sizin gibi mağdur olan bir çok kooperatif üyesi olduğunu düşünüyorum. Onlarla da fikir alışverişinde bulunmakta ve beraber hareket etmekte fayda olacağını düşünüyorum. Ortada bir uyuşmazlık var ve bu uyuşmazlık artık hukuki ve yasal yollarla çözülebilir hale gelmiş anladığım kadarıyla. Allah yardımcınız olsun..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Tahir abi Kayseri'de kooperatiften bu ikinci dairemiz ilkini aldık baska bir kooperatiften sonra dedikki elde para var yine girelim hazır geleceğe birikim olsun dedik bu sefer kooperatifleri araştırdık bunlara denk geldik zaten 2 apartman yapacaklar site şeklinde kabul dedik girdik. 3 sene sonra yüklenici firma bıraktı bunları sonra baska bir firma geldi en son oda bıraktı. Simdi mühendise bıraktılar. Bina bitti normalde 115.000'e bize mâl olması gereken daire için karşımıza 175.000 lik bir ödeme çıkardılar bizde 2011 yılında çıktık ama her sene Kayseriye gidişte uğradık ve toplantı felan hakgetire çünkü yapılsa bize tebligat gelmesi lazım katilamazasak bile ama 8 senede sadece 3 kere toplantı kağıdı geldi ve kendilerininde dediği bu kadar. Gecen sene millet bu fiyatları duyunca neredeyse hepsi çıkmış kala kala 20 kişilik apartmanda 5 -6 kişi kalmış bunların paralarıyla Kooperatifçilik oynuyorlar yani.

Yorum bağlantısı

Çok insanın canı yandı bu kooperatiflerden. Çok geçmiş olsun. İnşallah uzamadan hızlı bir şekilde çözülür. Kredi çekip almak daha mantıklı...

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

O zamanlar kredi yerine guvendik şimdi bir tane alıp 2 katı kar edince daireden bir tane daha alalim uzun vadede kalsın dedik elde hiç değilse kardeşlerim büyüyünce satıp İstanbuldan daire almak niyetimizdi ama böyle olunca 3 senedir elimiz kolumuz bağlı kaldı para ordan gelse ki Istanbuldan daire alabilsek... Halledecegiz artık bugün aradım sabah toplantı kararlarını istedim mahkemeye gideceğimi ve 2014 kooperatifi fesh etme sözü verip fesh etmedikleri için de mahkemeye başvuracağımı söyledim sonra 51.000 de 3 yıldır ellerinde tuttukları için o dönemden bu döneme faizini hesaplatıp o şekilde dava açacağımı söyledim adam birden pazartesi hemen mutahitle görüşme ayarladı. Daireyi hemen musteri bulur satarız siz dert etmeyin demeye başladı... Bakalım pazartesi dananın kuyruğunu kopartacağım. Hayırlısıyla. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...