İçeriğe Yönlendir

Wv Polo 1.2 Tdi'i Nasıl Bilirsiniz ?

Murat Yalçın

Recommended Posts

Murat Yalçın

Arkadaşlar Selamlar ,

Yakın zamanda   1.2 Benzinli Corsa mı bırakıp  1.2 TDI Polo ya  geciyor olucam ,  her iki  araç konusunda  deneyimi olan arkadaşlar varsa  karşılatırabilirlermi acaba ?

Genel anlamda  hangi araç daha  iyidir ? Gördüğüm kadarıyla POLO nun  en boş hali bile  özellik bakımından  Corsa ya  göre  gayet  zengin.

Bir  de  dizel araç nasıl  kullanılır hiç bilmiyorum  ,  motor nasıl  kullanımı  sever ?

Teşekkürler ;

Yorum bağlantısı
Necati Dur
(düzenlendi)

ilk ben yazayım. Motor 3 silindirli olmasından dolayı biraz gürültülü. 2500 devirde gürültü azalıyor.  Daha az yakan araç kim ne derse desin ben görmedim. TDI'lrin 1. vitesi biraz hantal. Ama sonrasında uzuyor. Abimin Bluemotionu var 185-190'ları çok rahat görüyor ve bana bu hızlarda güvensizlik hissi vermiyor. Yol tutuşu süspansiyonların yumuşak olmasına rağmen çok iyi. Arka koltuğun oturma açısı uzun yolculuklarda biraz bel ağrıtabilir. Ben benzinlisini severek kullanıyorum. Ama ilk fırsatta TDI ile değiştireceğim. Benim tavsiyem Bluemotion alın. Motor alt devirlerde kullanıma müsait. Öyleki 60 km/h 5. vitesi istiyor. Bu sayede şehir içi kullanımında da gayet tasarruflu. Bakım aralıkları 15000 km'de. Rütin bakımlar 450 lira civarında servislerde.

tarihinde Necati Dur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Yalçın

ilk ben yazayım. Motor 3 silindirli olmasından dolayı biraz gürültülü. 2500 devirde gürültü azalıyor.  Daha az yakan araç kim ne derse desin ben görmedim. TDI'lrin 1. vitesi biraz hantal. Ama sonrasında uzuyor. Abimin Bluemotionu var 185-190'ları çok rahat görüyor ve bana bu hızlarda güvensizlik hissi vermiyor. Yol tutuşu süspansiyonların yumuşak olmasına rağmen çok iyi. Arka koltuğun oturma açısı uzun yolculuklarda biraz bel ağrıtabilir. Ben benzinlisini severek kullanıyorum. Ama ilk fırsatta TDI ile değiştireceğim. Benim tavsiyem Bluemotion alın. Motor alt devirlerde kullanıma müsait. Öyleki 60 km/h 5. vitesi istiyor. Bu sayede şehir içi kullanımında da gayet tasarruflu. Bakım aralıkları 15000 km'de. Rütin bakımlar 450 lira civarında servislerde.

Necati  Bey Selamlar , ben aracın 3 silindir  oldugunu bilmiyordum :)   yolda  arac size  hatırlatıyormu 3 silindir  oldugunu ? Gerci 185 190  demissiniz ki bu 1.2  araç için bana  göre  gerçekten inanılmaz ,   çünkü  şehir işi  zaten standat  80  max uygun yolda  100 km çıkacagın anlık hız.

Aracın  debriyajı nasıl  acaba ?  For  Fiestada  kavrama  noktası  ilk  zamanlarda zorlamıştı beni  yumuşak fakat cok yukardaydı , Opel'  gecince  dünya  varmı  dedim daha  sert hissiyatı  daha  iyi ve daha altta  kavradığından  istediginiz  gibi oynuyorsunuz ,  vites gecişleri  daha  kemikli   daha  sportif  surus hissiyatı veriyordu.

Birde  dizel  olmasının  rahatlıgını  yasıyormusunuz  tork yuksekligini  dunusursek ? Aracta  4  kişi  varken  çok bayılıyormu ? 

1.2 TDI olacak  2014  model  fakat bunların Bluemotion  olmayan modelleri varmı bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Emir Karadağ

Necati  Bey Selamlar , ben aracın 3 silindir  oldugunu bilmiyordum :)   yolda  arac size  hatırlatıyormu 3 silindir  oldugunu ? Gerci 185 190  demissiniz ki bu 1.2  araç için bana  göre  gerçekten inanılmaz ,   çünkü  şehir işi  zaten standat  80  max uygun yolda  100 km çıkacagın anlık hız.

Aracın  debriyajı nasıl  acaba ?  For  Fiestada  kavrama  noktası  ilk  zamanlarda zorlamıştı beni  yumuşak fakat cok yukardaydı , Opel'  gecince  dünya  varmı  dedim daha  sert hissiyatı  daha  iyi ve daha altta  kavradığından  istediginiz  gibi oynuyorsunuz ,  vites gecişleri  daha  kemikli   daha  sportif  surus hissiyatı veriyordu.

Birde  dizel  olmasının  rahatlıgını  yasıyormusunuz  tork yuksekligini  dunusursek ? Aracta  4  kişi  varken  çok bayılıyormu ? 

1.2 TDI olacak  2014  model  fakat bunların Bluemotion  olmayan modelleri varmı bilemiyorum.

Poloda biraz aşağıdaydı ilk zamanlar zorluyor. Sonra alışılıyor.

Yorum bağlantısı
Necati Dur
(düzenlendi)

Eski aracım 2006 model Fiesta TDCI idi. Yeni kasanın performansı hakkında bilgim yok. Fiesta bana polo'ya göre 1. viteste bile torku hissettiriyordu. Polo'nun 1. vitesi cidden biraz ağır. Ama Fiesta ile 160'ı görmek çok zordu. Debriyaj benzinli Polo ve Fiesta'ya göre biraz yukarıdan kavrıyor. Debriyaj çok yumuşak. Ben rahatlıkla araç doluyken rampalarda sol şeritte ilerliyebiliyorum. 2014 hem 6R var. Hmede 6C kasalar var. Şuan makyajlı 6C kasalar satışta. 6C'lerde 1.2 dizel seçeneği yok. 1.4 75PS ve 1.4 90PS var. bunlarda da 3 silindirli 12 valfli motorlar var. Bluemotion modeli 75PS. Ne desem az. Bence birgünlük Polo 1.2 TDI kiralayın. azıcık bir Yakıt koyun akşama kadar test edin.

rHfSez.jpg

Bu arada çok güçlüdürler :biggrin:

tarihinde Necati Dur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Ben 2 günlüğüne 2014 3500 km de kiralamıştım. Ford un tdcilerini bildiğimden midir nedir bilemedim ama kendimi resmen kamyon kullanıyormuş gibi hissettim. Araç gitmeyelim ne olur der gibiydi. Yokuşlar resmen işgence... Ancak yüksek devirlerde sorun yoktu...

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Vw 1.2 tdi vergi avantajı başta olmak üzere başarılı bir araç bence. Çünkü araçtan ne beklenildiği önemli. Araç şehiriçi kullanımlarda tercihi yüksek olan bir araç. Biraz gürültülü olmasına rağmen turbonun verdiği basınç aracın hızlanmasını 1.2 olduğu izlenimini yok ediyor. Ayrıca ikinci elde tutulur oluşu ani para ihtiyacı olduğu durumlar da insanın güvende olmasını sağlıyor.

Gelelim dizel araç kullanmaya; Her turbo araç gibi ilk çalıştırma ve stop etmelerde minimum 45 sn rölantide çalışmalı. Bakımları hiç  aksatılmamalı. Ayrıca yakıt bilinen ve kaliteli bir istasyondan alınmalı. Ayrıca sık sık top speed yapılmamalı. Bence polo ya da aynı motora sahip seat yada skoda da düşünülebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Necati Dur

Koltuk sallanmasını birkaç kişiden duydum ama bende tık yok şükür. Aynı şekilde hiç bir yerinden tıkırtı gelmiyor şimdilik

Yorum bağlantısı

Geçen hafta İstanbul-Marmaris-İstanbul arasında kullandım.

İçi bana dar ve kasvetli geldi. Ama bunda Honda Jazz ve Focus araçlarımla karşılaştırmamın payı büyük. Bagaj konusu da biraz sıkıntılı. Ama Corsa'dan pek bir farkı yoktur.

1 depo ile İstanbul şehir içinde net 1.000 km gidiyor. Uzun yolda biraz kontrollü gidişle net 1.200-1.400 km gider. Tüketimi beni çok memnun etti.

Uzun yolda tabi ki turbo desteği ile benim 100 lük focus ile benzer, hatta yokuş yukarı kızlanmalarda daha iyi bir performansı var.

1,2 litre bir motordan bu gücü alabilmeyi akıllarına sığsıramayanlar çeşitli yanlış-eksik bilgilerle kafanızı bulandırabilir. Takılmayın.

Kullandım, memnun kaldım, tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2012 polo trend 1.2 tdi araç hakkındaki düşünceleriniz ve yorumlariniza ihtiyacım var.düşündüğüm araç 31. bin km de.full servis bakımlı sadece sol arka değişmiş.33.500 alınır gibi.ilk sahibinden.emekli assubay

1.4 tdci fiestadan sonra bu araca geçmem beni tatmin eder mi.

Sağlamlığı ve kronik sorunları var midir.

Konunuzu birleştirdim. Ayrıca mutlaka Mehmet hoca'nın paylaştığı linke göz atın derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

sizi tatmin edecek cevaplar burada belirtilmiş.http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/249203-2011-vw-polo-bluemotion-12-tdi-uzun-d%C3%B6nem-testi/

artık size kalmış ;)

2012 polo trend 1.2 tdi araç hakkındaki düşünceleriniz ve yorumlariniza ihtiyacım var.düşündüğüm araç 31. bin km de.full servis bakımlı sadece sol arka değişmiş.33.500 alınır gibi.ilk sahibinden.emekli assubay

1.4 tdci fiestadan sonra bu araca geçmem beni tatmin eder mi.

Sağlamlığı ve kronik sorunları var midir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sizin verdiğiniz az önceki linkteki konu

O linki sizde vermişsiniz :)

Web görünümünden deneyin. Orada sorun yok. Inceleme detaylı ve uzun olduğu için Tapatalk desteklemiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...