İçeriğe Yönlendir

Kaza Ve Focus

Enes Ayan

Recommended Posts

Erdem Bozkurt

motor darbeyi emmiş bira şişeleride şişirmiş sanırım ;) alkollu araç kullanmanın şekli....

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

ford bu arabayı özel üretmiş olmamalı  :shok:  kamyon ne hale gelmiş.. ama fordun yaşan bölgesi sapasağlam....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

haberlerde izlemiştim focus olduğunu görmemiştim.nasıl vurduysa kamyoneti tekerleri yok.focus motor yerinden kopmış.şase baya sağlammış focusun bunu çok sevdim.

Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

O zaman bunu izleyip hız arttıkça neler olabileceğini aslında arabaların asla güvenli olmadığını trafikteki herkesin her zaman ekstra dikkatli olması gerektiğini daha iyi anlarsınız.  :(

Özelikle baştaki Euro NCAP testlerindeki görüntülere dikkat sonrasında yüksek hızda neler olabileceği.

http://www.youtube.com/watch?v=6dI5ewOmHPQ

Bu ne arkadaş , bir daha 110 u geçmek mi? Aman diyeyim

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Keşke vatandaşlarımız Ford mühendisleri kadar kendilerini önemseseler. Ford görevini fazlası ile yapmış ama bizler de görevlerimizi unutmamamız lazım.

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
(düzenlendi)

O zaman bunu izleyip hız arttıkça neler olabileceğini aslında arabaların asla güvenli olmadığını trafikteki herkesin her zaman ekstra dikkatli olması gerektiğini daha iyi anlarsınız.  :(

Özelikle baştaki Euro NCAP testlerindeki görüntülere dikkat sonrasında yüksek hızda neler olabileceği.

http://www.youtube.com/watch?v=6dI5ewOmHPQ

Bu 190 km/h hız ile yapılmış bi test. ve Düz duvar. Tabiki bu hızlara çıkmak çok yanlış bir şey. Savunduğumu düşünmeyin. Bence de 110 120 km yeterli bi hız.

Birde geçenlerde Focus 2'lerin reklamına baktım. Yılın En güvenli otomobili seçimiş. 

tarihinde Görkem Karakaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Daha dün gece yotube'un altını üstüne getirdim.Bir çok marka arabanın çarpışma testlerini izledim.Yüksek model bmw'ler,mercedesler,volvolar hepsinin sonu aynı.Allah korusun...
Bu da focusun üç ayrı kasasının çarpışma testi:

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Focus 2' nin saglamligini bizzat test etmis birisi olarak rahatlikla soyleyebilirim ki NCAP bu araca bosuna 5 yildiz vermemis. Yine Focus 2 almamin nedenlerinin birisidir bu.

Eski aracima saatte 75 km hizla tam kafadan Land Rover carpmisti. Arac ayni yukaridaki haberde gecen resimlerdeki gibi motor ve on taraf komple yok olmustu. Emniyet kemeri hayatimi kurtarmisti o gun. Bendeki tek hasar dizlerimin on konzola carpmasindan ve gogsumde emniyet kemerinin gectigi bolgede olusan morluklardi. Kaza yerine gelen ambulans doktoru aractan cikan kisinin ben oldugunu soylediklerinde ilk once inanmamisti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerim Kamanoğlu

Ben Focus'un düşünüldüğü kadar sağlam bir araç olduğunu düşünmüyorum focus smalloverlap test diye aratırsanız demek istediğimi anlarsınız ayrıca birde golf için aratın aynı testi farkı görürsünüz.:(

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

bir kaza, güvenlik konusu hayal edin ve duvar videosu atılmış olmasın.  :crazy:

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Haber hiç inandırıcı gelmedi bana, kaza olmuştur doğrudur ama ortada görünen sonuç haber başlığıyla uyuşmuyor.

Yorum bağlantısı
Tamer Terzi

20011 yilinda aldigim focus 2 ye, bir önceki aracim olan megan 2 den sonra biraz zor alismistim. (formda forda alisma surecini paylasmistim)

bu sene nisan ayinda, focus ile ankara sehir icinde arkadan ekmek kamyonetinin şiddetli çarpmasi sonrasi (ki çarpmanin şiddeti ile bende ondeki dolmuşa carpmam sonresi airbag ler acildi ) gecirilen kazada hafif atlatmamim 1. sebebi fordun saglamligi, 2 sebebi emniyet kemerimin takili olmasi,

bu kaza sonrasi tekrar focus alabilmek icin baya caba harcadim.şükür ki gönlumce focus buldum ve aldim.

focusun saglamligi tarafimcada görülmüştür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Focus bu kadar sağlammıymış yav?

Biz bu arabayı sebepsiz sevmiyoruz abi...

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Bu kazada fordun sağlamlığı kadar, içkinin ne kadar kötü olduğunu bir daha görmüş olduk. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sürücü ve yolcu koltukları arkadaki yolcuların ataleti ile kırılmış belliki. Bu durumda öndekiler kemer dahi taksa arada ezilirler.

Çarptıkları kamyonetin alt yapısı vasat. Hiçbirşey yok, ön takım ve devamında motor. Eğer aynı şekilde kamyonete arkadan çarpsaydılar, öndeki insanlarda çok ciddi yaralanmalar olurdu.

Allah korusun kollasın hepimizi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Bu da dünyanın en güvenli araçlarından biri olan Saab'ın güvenlik testi.

İki araç 120 km hızla kafa kafaya çarpıyor.

Yaşam alanına tavana ve kapılara dikkat lütfen.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...