İçeriğe Yönlendir

2001 Polo 1.4 Benzinli Yakıt Tüketimi

Kerim Şahin

Recommended Posts

Kerim Şahin

herkese iyi forumlar öncelikle 2001 benzinli 1.4 polo almayı düşünüyorum

yakıt tüketim hakkında kesin bilgiye ihtiyacım var kullanan varsa cevap bekliyorum acilen :)

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

sağolasın vazgecme aşamasındayım :s

Diğer forumlarda bu konudan çok bahsetmişler,aramızda kullanmış olan varsa daha açıklayıcı bilgi verebilir

Yorum bağlantısı

Polo'yu kullanmadım ama Seat'da aynı motorun 100bg'lik versiyonu ile yaklaşık 15.000km kullanımım oldu. Yol bilgisayarı verileri uzun dönemde 10.000km'de bir sıfırlanır. Yani bir kere sıfırlandı, sonrasında 5.000 km daha tuttu. Her ikisinde de ortalama tüketim 6.9lt/100km gerçekleşti. Genelde 100tl benzinle ama o zaman benzin sanırım 4.45-4.65TL civarlarındaydı, 100TL ile 320-350km arası menzili vardı. İstanbul Ankara arasını büyük bölümü hız sabitleyici ile 140km sabit hızla, devreden çıktığında daha hızlısı da olmuştur 3/4 depo ile gitmiştim. 100bg'lik güçlü ve ekonomik bir motor ancak seat ve skoda grubunda kullanılıyor bu motor. Tıpkı 1.6 16v motorun 115bg'lik versiyonlarının bu markalarda daha çok tercih edilmesi gibi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

İki sene önceye kadar bir arkadaşımda vardı. Aldığında benzinliydi, BRC MY10 model LPG takılmıştı. O dönem kendisi çok memnundu. Aracın yakıtıyla ilgili olarak hiç serzenişte bulunduğunu hatırlamam. Şimdi bu segmentte, modelde ve fiyatta araba alacak olsam hiç düşünmeden alırdım. Hem şık, hem sağlam, gideri gider bir araba bence.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...